Neymar slaat fan na verloren bekerfinale Cillessen wil weg bij Barga 3 Miedema co Engels kampioen maandag 29 april 2019 Ajax mist, hoort hij pas achteraf. Hij wist niet dat hij op scherp stond. Samen zitten ze morgen op de tribune van het splinter nieuwe Tottenham Hotspur Stadium. De Ligt (l) heeft Ajax op 1-2 gezet bij Juventus en de ploeg is door het dolle. foto's pim ras, reuters, afp, ap, getty shut- PARIJS Daags na een forse schor sing in de Champions League is Pa ris Saint-Germain-ster Neymar opnieuw in opspraak geraakt. De Braziliaan kon zich kort na de ver loren finale van de Coupe de France tegen Stade Rennes niet be heersen. Bij het ophalen van zijn medaille in het Stade de France in Parijs kreeg hij woorden met een fan, waarna hij een tik uitdeelde. Moge lijk dat het incident hem een nieuwe schorsing oplevert. Vrijdag kreeg de 27-jarige aanvaller al een straf aan zijn broek van de UEFA na een bericht op Instagram, waarin hij kort na de uitschakeling in de Champions League tegen Man chester United het optreden van de arbitrage hekelde. Paris Saint-Germain verloor za- terdag na strafschoppen van Stade Rennes. In de slotfase van de ver lenging werd ook het Franse won derkind Kylian Mbappé nog met rood weggestuurd na een harde overtreding. hij op Ziggo Sport, nadat zijn Cata laanse club zaterdag met een be nauwde zege op Levante (1-0) de Spaanse titel had veroverd. ,,Eerst ga ik lekker op vakantie en dan hoop dat ik een mooie nieuwe club heb waarvoor ik kan spelen, want ik wil graag voetballen", aldus de kee per van Oranje. De 30-jarige Cillessen verruilde vier jaar geleden Ajax voor Barce lona, maar is er niet in geslaagd om de eerste doelman van de Spaanse topclub te worden. De Duitser Marc-André ter Stegen staat nog al tijd boven hem. Cillessen moest ge noegen nemen met de wedstrijden in het bekertoernooi (Copa del Rey). Zeer waarschijnlijk keept de Nederlander eind mei in Sevilla ook de bekerfinale tegen Valencia. Het vrouwenteam van Arsenal is voor het eerst sinds 2012 kampioen van Engeland ge worden. De titel werd veiligge steld na een 0-4 zege op Brighton Hove Albion. Bij Arsenal stonden alle vier de Nederlanders in de basis: keep- ster Sari van Veenendaal, ver dedigster Dominique Blood- worth, aanvallende middenvel der Daniëlle van de Donk en spits Vivianne Miedema. Zij zijn de eerste Nederlandse kampioenen in de Engelse vrouwencompetitie. Miedema en Van de Donk scoorden in de kampioenswedstrijd. Arsenal is in de laatste speel ronde niet meer in te halen door Manchester City, dit sei zoen de enige ploeg die in de buurt kon blijven. Arsenal won 17 van de 19 duels en verloor al leen van City (2-0) en Chelsea (1-2). Het doelsaldo van 69-13 na negentien wedstrijden is al net zo indrukwekkend. Vloet mag weg bij Sint-Truiden Finaleplaats voor Martens Krul weer naar Premier League Column HUGO BORST Er was eens een speler... die zijn jeugd lang knokte tegen de twij fel. Die nooit in de hoogste jeugdelftal- len van Ajax speelde en ooit als enige speler van J ong Ajax geen volwaardig contract had. Die jongen scoorde dit sei zoen twee keer in de Champions League. Noussair Mazraoui deed het in Mün- chen tegen Bayern en dus thuis tegen Benfica. Als hij voldoende is hersteld zijn enkelblessure gaat morgen ook sprookje verder. ^örspü* Neymar kon zich niet beheer sen. FOTO GETTY BARCELONA Doelman Jasper Cillessen hoopt deze zomer te ver trekken bij FC Barcelona. Dat zei VOETBAL VOETBAL Rai Vloet (23) mag Sint Truiden na dit seizoen transfervrij verlaten. De midden velder heeft van de Belgische subtopper te horen gekregen dat de optie om zijn verbintenis automa tisch te verlengen niet wordt gelicht. Vloet speelde eerder voor PSV, Cambuur, Eindhoven en NAC. De eerste helft van dit seizoen stond hij onder contract bij Frosinone (Serie A). VOETBAL Barcelona staat voor het eerst in de CL- finale voor vrouwen. De ploeg van Lieke Martens (foto) won ook thuis met 1-0 van Bayern Mün- chen en ontmoet nu het Olympique Lyon van Shanice van de Sanden. VOETBAL Norwich City is na drie seizoenen afwe zigheid terug op het hoogste niveau. Het team van doelman Tim Krul had thuis tegen Blackburn Ro vers genoeg aan een gelijkspel om zeker te zijn van pro motie. De koploper van het Champion ship won met 2-1. Ook nummer 2 Sheffield United is komend seizoen actief in de Premier League. Onze columnnist Hugo Borst is deze week met vakantie. Mazraoui scoort tegen Bayern. Alaba zit er verslagen bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31