exibiliteit en de man Vlaketunnel krijgt opknapbeurt tegen storingen 'Omvlaggen is geen optie voor pulsvissers' 2 MARLEEN BLOMMAERT I Column We doen het als mensen soort zo goed, omdat we ons aan kunnen passen aan veranderende omstandighe den. Naar het schijnt. Ik heb waar schijnlijk de pech dat ik slechts omgeven ben door exemplaren die een bloedhekel aan verandering hebben. Of zouden alleen de vrouwtjes van onze soort over die eigenschappen beschikken? man van de grote veranderingen. Het inruilen van d'oude Mercedes leidde onlangs tot wekenlange stress. Dat het nog erger zou kun nen, zou je niet denken. Maar het kan natuurlijk altijd erger. Zo gaat namelijk opeens onze wandklok kapot. Na wat herhaaldelijk gepruts met batterijen roept hij uit: „Mar leen, hij is echt kapot!" In een uur tijd kijkt hij 61 keer naar de lege plek aan de muur. Vruchteloos, want het vergt natuurlijk enige oe fening om aan een lege muur te zien hoe laat is. Een tijdloos be- DE STELLING staan dreigt en dus ga ik snel om een nieuwe klok. ik vragen waar de klokken zich be vinden. Een kleine Belg heeft het aan de stok met een mevrouw van de infobalie. ,,Ik heb duidelijk om een meter een half gevraagd, en kijk nou dat is toch geen meter een half", briest hij wijzend op een plank die daar gezaagd is. Hoofd Zaag meldt zich even later, een jong mansmens. De spanning tussen beiden loopt op. Ze blijven vast houden aan hun gelijk. ,,Ik heb ge meten, dit is echt een meter en een half,,Allee da meende nie, das toch geen meter een half." Tijd voor wat mediation. Ik leg kleine Belg uit dat een meter een half in Neder land niet gebruikt wordt als we het over anderhalve meter of 150 centi meter hebben. Een meter een half is door Hoofd Zaag opgevat als 100,5 centimeter. Ze kijken me aan of ze water zien branden. Na enige herhaling begint het te dagen klok. Ik begrijp waarom bij onze soort de vrouwtjes toch een wat belangrijker rol spelen bij het baren en zorgen voor nageslacht. Zoals bij de meeste soorten, met uitzonde ring van de zeedraak, een soort zee paardje. Maar met die soort gaat het dan ook erg slecht omdat hij zich moeilijk kan aanpassen Het vergt natuurlijk enige oefening om aan een lege muur te zien hoe laat is Vandaag: Forum voor Democratie is terecht boos over uitsluiting Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters HOSE RAAK PRINS &ERNHAR& MOET PRIVEBE2IT VAN HON&ER&EN PANDEN AFSTAAN ECHT? NEE/ MAAR HET KLINKT 20 LEUK RILLAND Files op A58 door vakantieverkeer en spoedreparatie Twee jongens dreigen met nepvuurwapen BRUINISSE Gewonde bij frontale botsing op kruising Minister Cora van Nieuwenhuizen (VVD, Infrastructuur en Water staat) antwoordt dat op vragen van de VVD-Kamerleden Remco Dijk stra en André Bosman. Vanwege technische problemen met de be diening sloot Rijkswaterstaat op 4 april de Vlaketunnel voor enkele uren. Er ontstonden lange files en de vertraging liep op tot ruim anderhalf uur. Door een stroomstoring waren volgens Van Nieuwenhuizen de be- veiligings-, bedienings- en bewa kingssystemen niet meer gekoppeld met de verkeerscentrale in Hel mond. De veiligheid van automobi listen kon daardoor niet meer wor den gewaarborgd en de tunnel werd gesloten. Volgens de minister heb ben alle tunnels in Nederland soort gelijke veiligheidssystemen. Om storingen door veroudering van het systeem te voorkomen, wordt het vervangen. Het gaat om regulier onderhoud. Ook wordt be keken of extra onderdelen op voor raad kunnen worden gehouden om storingen sneller te kunnen verhel pen. De minister is het met de VVD- Kamerleden eens dat de A58 'een belangrijke verbinding van en naar De A58 is een belangrijke verbinding van en naar Zeeland Zeeland is' en dat 'storingen zo veel mogelijk moeten worden verme den'. Daarom is er regelmatig onder houd. Het sluiten van de tunnel heeft gevolgen voor het verkeer, maar 'Zeeland gaat niet acuut op slot', vindt de minister. Volgens haar zijn er ook andere wegen om Zee land te bereiken. De nieuwe Europese visserijveror dening staat per land toe dat 5 pro cent van de vloot tot 1 juli 2021 elek trisch vistuig mag blijven gebrui ken. Slechts één Zeeuwse visser be hoort tot de groep die tot die datum door mag pulsen. Caljouw denkt niet dat pulsvissers er voor voelen het rood-wit-blauw in te ruilen voor de vlag van een andere EU-lid- staat. „Problemen zijn overal. Je zit bijvoorbeeld ook met de brexit. Ik verwacht niet dat omvlaggen de oplossing is. We moeten proberen als Nederlander te blijven vissen, maar het moet wel mogelijk blijven op een normale manier." Voor de pulsvissers zit er op korte termijn weinig anders op dan terugkeren naar de oude techniek van vissen met wekkerkettingen om de platvis van de bodem op te schrikken en in de netten te krijgen. Maar het wordt, zeker voor de groep die op 1 juni moet stoppen, lastig om op tijd over te kunnen schakelen. Te weinig Caljouw: ,,Er zijn te weinig kettin gen, te weinig netten. Iedereen had tot op het laatst de hoop dat er nog iets positiefs uit zou komen. Nu komt alles tegelijk. Of er schepen stil gaan liggen? Ik denk dat ze de vakantie wel zullen uitbreiden van twee naar drie of vier weken om de spullen gereed te maken." Vissen met wekkerkettingen kost meer brandstof dan vissen met de pulsnetten. Financiële compen satie zit er voor de pulsvissers niet in. Dat werd vrijdag nog eens duide lijk gemaakt door minister Carola Schouten. 2 dagen Movie Park Germany incl. verblijf in 4*-hotel maandag 29 april 2019 Meneer B. Is in elk geval niet de Bij de info van de bouwmarkt ga Hoofdschuddend koop ik mijn 1 Reageer op pzc.nl Weekend: Buma is te rechts voor het CDA 630 reacties Een spoedreparatie aan de A58 heeft gisteren ge zorgd voor een kilome terslange file tussen Krabbendijke en Rilland in beide richtingen. De file leidde tot wel dertig minuten vertraging. Het vakantieverkeer en het regenachtige weer zorgden al voor drukte op de weg. Vanwege de spoedreparatie waren de linkerrijstroken afgeslo ten in beide richtingen. MIDDELBURG Twee jongens van 12 en 13 jaar oud hebben zater- middag met een nepvuur- wapen voorbijrijdende automobilisten op de Eu ropalaan in Middelburg bedreigd. De politie kreeg rond 15.15 uur een melding dat twee jongens een wapen richtten op het voorbijrij dende verkeer. Agenten hebben de jongens streng toegesproken en hebben met hun ouders gesproken. De jongens hadden niet helemaal door hoe be dreigd automobilisten zich konden voelen door hun actie. In overleg met de ouders zijn de jongens doorverwezen naar bu reau HALT, waar ze een leerstraf krijgen. Een automobilist is gis termiddag per ambu lance naar het zieken huis gebracht na een frontale botsing met een andere auto in Bruinisse. Of de andere bestuur der letsel opliep, was gisteravond nog onbe kend. Het ongeluk gebeurde rond 17.30 uur op de Rijksstraatweg. De be stuurders zouden el kaar op de kruising over het hoofd hebben gezien. Beide auto's lie pen veel schade op en zijn door een bergings bedrijf weggetakeld. Rijkswaterstaat neemt maatre gelen om storingen in de Vlake- tunnel te voorkomen. Niet alleen wordt het veiligheidssysteem vervangen, ook wordt bekeken of en onder welke voorwaarden het mogelijk is de tunnel bij een onverhoopte storing zo snel mo gelijk weer open te stellen. Jeffrey Kutterink Den Haag - Cora van Nieuwenhuizen, minister Varen onder een andere dan de Nederlandse vlag is voor de meeste pulsvissers geen optie. Dat verwacht Cas Caljouw, voor man van de vissers in Arnemui- den. Zes Zeeuwse pulsvissers verliezen per 1 juni hun vergun ning, voor elf anderen valt op 31 december het doek. Theo Giele Arnemuiden Wyndham Garden DusseLdorf Mettmann Q hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506 V 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 2 dagen entree Movie Parkt.w.v. 6 78,00 p.p. V Hotel op ca. 35 min. van Movie Park V Gratis gebruik van Wi-Fi in hotel Kinderen t/m 3 jaar gratis!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2