baldBrman.nl Last-minutes nu extra voordelig! MEDIA CULTUUR 23 maandag 29 april 2019 IIP Élite ■- Het is een bekend fe nomeen: Nederlan ders in den vreemde snakken ernaar zich even 'thuis' te voelen. Ingenieur Sjoerd van het Hoofd (27) woont vier jaar in Sydney. ,,Zo'n groot konings- dagevenement heb ben we hier nog niet eerder gehad. Naar de muziek van Guus Meeuwis luister ik eigenlijk nooit, maar als het om Neder landse muziek gaat kun je in Australië niet te kritisch zijn na tuurlijk." ligers in Sydney een bedrijf opricht ten, Orange Events, om Meeuwis naar hun stad te halen, ging het snel. Schoolkamp En dus landde vorige week het 'Team Guus' in Sydney: twintig man band, crew en management. Het was nog even spannend of de houten muziek instrumenten wel door de strenge Australische douane zouden komen. Meeuwis: ,,Het voelt een beetje als een schoolkamp. We werken hard, want iedereen in het team wil van dit concert iets heel bijzonders maken. Tegelijk genieten we enorm van deze ervaring. In de paar dagen dat we hier zijn, proberen we zo veel mogelijk van de stad te zien. We zijn bij het Opera House geweest, bij de Harbour Bridge en bij Bondi Beach. Het is een heel ontspannen stad, we hebben goed gegeten en goed gedronken." De Nederlandse gemeenschap in Australië is fors: er zijn de expats die bij de Australische kantoren van grote multinationals werken, maar ook in de agrarische sector en in de mijnbouw zijn Nederlanders actief. Bovendien is er een grote groep Aus traliërs van Nederlandse komaf: na de Tweede Wereldoorlog emigreer den ongeveer 50.000 Nederlanders naar Australië. Een van die nakome lingen is Johanna Meijer-Leglise. Ze is al jaren fan van Meeuwis: ,,Mijn fa voriete nummer is Brabant. Het geeft me een gevoel van de saamhorigheid die ik met Nederland asso cieer." Ze zingt het refrein, in een mengelmoes van Engels en Nederlands. Als de deuren van de concertzaal rond zeven uur opengaan, kijkt het Austra lische personeel de ogen uit: ruim 2200 volledig in het oranje geklede, uitgela ten Hollanders. Binnen vijf minuten staat er een enorme rij bij de twee bar retjes die bier verkopen - Heineken, natuurlijk. Na anderhalf uur is het op, ondanks waarschuwin gen van de organisatie vooraf dat Ne derlanders nogal van een drankje houden. Gezelligheid Zijn maat Bjorn van Wilsem Vos (32) woont al vijftien jaar niet meer in Nederland. Na tien jaar Nieuw-Zeeland werkt hij nu diep in de outback van Australië, op vier uur rijden van de dichtstbijzijnde grote stad. Van Wilsem Vos draagt een oranje maatpak en is in opperbe ste stemming: „Het begrip gezel ligheid kent men in Australië niet. In de Engelse taal komt het woord niet voor, maar ook het gevoel van gezelligheid mist men hier. Ik heb negen uur ge reden om hier te komen en meteen bij binnenkomst heb ik het leuk met mensen die ik nog nooit eerder had gezien. DSt is gezelligheid." Als Meeuwis - die zijn vriendin Manon Meijers meebracht naar down-un- der-en zijn band de eer ste bekende noten spelen, blijkt dat geen van de Ne derlanders in Australië het hossen is verleerd. Het is een nacht, Vrienden, Tranen gelachen en Per Spoor: niet eerder zijn ze zó ver van Nederland uit bolle borst meegebruld. En ja, dan is er natuurlijk een polonaise. Na afloop geniet Guus Meeuwis in de kleedkamer na. ,,Het was een mega-ervaring, 16.000 kilometer van huis en dan zo'n enthousiaste zaal voor je neus. Ik ben daar van onder de indruk, dat went nooit." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5-daagse Stedenreis Berlijn 6 dagen Overijssel, Ootmarsum 7 dagen Tarrenz in Tirol 8 dagen De Engelse Rivièra 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Polen: Mazuren, Gdansk en Oerbos FOTO BEN SYMONS L'iV M Meeuwis probeert ook van Sydney te genieten. foto .w :ïs£ ïf j-5.V1I M Brabant op 16.000 km van huis. Oranjefans in pak: links Bjorn van Wilsem Vos, in het midden Sjoerd van het Hoofd. FOTO MAARTEN VAN DUN Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 13 mei 10 juni 2,23 sept/7 okt Vertrekdata: 18 mei 1,22 juni 6,20 juli/24 aug 7,28 sept etc. Vertrekdata: 18 mei 1,15,29 juni 13.27juli/10,24 aug etc. Vertrekdata: 13,27 mei 10, 24 juni8,22 juli/5 aug etc. Vertrekdata: 20 mei/3.17 juni/ 1,15 juli 12,26 aug etc. Vertrekdata: 3 juni 1,29 juli/26 aug/23 sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23