Ringrijders openen seizoen 18 WALCHEREN Obstacle Run trekt circa200deelnemers Een zeephelling lastig? Die is een lachertje vergeleken bij de hindernissen die de deelnemers aan Obstacle Run in Vrouwenpolder tegenkomen. ,,'t Is eens iets anders dan een zes kamp op Koningsdag", puft een deelnemer aan de Obstacle Run in Vrouwenpolder zaterdag, terwijl hij ploetert om een zandhoop op te komen. Hij moet kilometers lang afzien. Maar voor een goed doel. Het evenement, waarvan de op brengst gaat naar Stichting Chaïm, heeft ogenschijnlijk geen last van concurrentie van Koningsdag. Met zo'n tweehonderd deelnemers en nog veel meer toeschouwers is het druk op het terrein aan de Lepel straat. De eerste pakweg veertig bikkels, die maar liefst zes ronden van twee kilometer gaan afleggen, starten als eerste. Een aantal maakt er een wedstrijd van, de anderen gaan puur voor de lol. Dat laatste geldt ook voor degenen die even la ter van start gaan voor de 8 of 4 ki lometer. Boomstammen, sloten en zand- hellingen zijn nog maar de minste van de uitdagingen waarvoor de deelnemers staan. Tijgeren door de modder, dat is het echte werk. En wat gedacht van de enorme berg in het midden van het terrein, waar je van af moet via een glijbaan en on deraan in een waterpoel terecht komt? Een poel die te diep is om in te staan: zwemmen geblazen dus. Beloning Na pakweg een uur en tien minu ten is de eerste 12-kilometerloper binnen: Arne de Visser uit Aagte- kerke. De anderen komen daarna, sommigen ver daarna. Kapot, som migen scheldend, een enkeling huilend. Maar uiteindelijk ook vol daan. De beloning wacht net buiten het terrein. Daar staat de lokale brandweer klaar om de van top tot teen bemodderde deelnemers schoon te spuiten. Zodat die straks toch nog een béétje toonbaar thuis komen. Vv De afdeling Middelburg begon het seizoen op het Abdijplein. On danks de lastige omstandigheden werden er toch prima prestaties geleverd door de 26 deelnemers van de afdelingen Middelburg, Nieuw- en Sint Joosland en Zuid- Beveland. Diederik van der Maas was de beste. Hij was in de kamp om het dagkampioenschap sterker dan Amy Crucq. De hoofdprijzen voor de versiering waren voor Jan Crucq (trekpaarden) en Annaliza Langebeeke (overige rassen). In Grijpskerke werd dit jaar voor het eerst tijdens Koningsdag gere den. Daar namen 24 deelnemers het tegen elkaar op en Teun Din- gemanse was hier de sterkste. Hij stak 29 van de 30 ringen. Dinge- manse was in de kamp sterker dan Ronald Geertse. De 1e beker werd gewonnen door Ronald Geertse en de hoofdprijzen voor de versie ring waren voor Kimberly Koot- stra en Melanie van der Meule. In Grijpskerke deed Lente van Baa- len voor het eerst mee. Lente stak meteen 12 ringen. Een prachtige prestatie. In Tholen verzorgden zestien ringrijders namens de Zeeuwse Ringrijders Vereniging een de monstratie. Het was een span nende strijd, die verrassend werd gewonnen door Nick Meijers. Hij wist als enige alle 22 ringen te ste ken. Niels Wisse won de pollepel. IN DE REGIO Vogelexcursie Terra Maris Excursie naar Stampersplaat Optreden van Floatstone De Antwerpse sin ger-songwriter Floatstone, ook wel bekend als Brick de Bois, staat vrijdag 3 mei in de Kunstka mer te Scherpe- nisse. De Bois be gint om 20.30 uur met zijn zelfgecom poneerde stukken en eigen teksten. Kaarten a 12,50 euro zijn te koop aan de deur of via kunstkamerhh@ gmail.com. MIJN DORP, MIJN STAD maandag 29 april 2019 WA Flink afzien in Vrouwenpolder Martijn de Koning Vrouwenpolder Kijk op de site bij /video Tijgeren tijdens de Osbtacle Run in Vrouwenpolder Het ringrijdersseizoen is weer begonnen. Zaterdag kwamen de ringrijders in Middelburg, Grijps- kerke en Tholen in actie Martijn de Koning Middelburg/Grijpskerke/Tholen OOSTKAPELLE Terra Maris houdt vandaag een vogel- fietsexcursie naar het Vroon in West- kapelle. Onder lei ding van een erva ren vogelaar gaan deelnemers op de fiets richting het Vroon waar in deze tijd van het jaar veel vogelsoorten aan wezig zijn. De tocht start om 9.30 uur bij Terra Maris in Oostkapelle en ein digt rond 12.30 uur op dezelfde plek. De kosten voor de excursie bedragen 9,75 euro. Een fiets huren kost 10,00 euro per fiets. Re serveren is noodza kelijk en kan door te bellen naar 0118 582620. ZONNEMAIRE Staatsbosbeheer houdt donderdag 2 mei een excursie naar de Stampers plaat. Tijdens de ex cursie wordt er ge wandeld in het ge bied. Belangstellenden kunnen op 2 mei om 10.00 uur verza melen bij Haven van Bommenede 1 in Zonnemaire. Deel name kost 15 euro per persoon en aanmelden kan via de site staatsbos- beheer.nl/grevelin- gen. SCHERPENISSE ROMMELMARKT MIDDELBURG ,,De mensen dachten dat het slecht weer zou worden. Dus ze durfden niet met hun spullen buiten te zitten." Niet dat organisator Claudia Christiaansen de weer mannen en -vrouwen de schuld wil geven, maar de verwach tingen zorgden er wel voor dat de eerste WinkelWonderWeg aan de Oude Vlissingseweg zaterdag geen groot succes werd. Het evenement was een 'lente-editie' van de jaarlijkse WinterWonderWeg. Op de kilometers lange weg tussen Mid delburg en Vlissingen zaten enkele tientallen mensen buiten met spulletjes. Christiaansen: ,,Er moeten wel meer mensen meedoen als we dit nog eens organiseren." foto ruben oreel KOUDEKERKE Sporthal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Acti viteiten gymnastiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten seni oren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal; MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burg. Adelaarstraat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegings- gymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Se- niorensoos; MIDDELBURG Padma, Verwe- rijstraat 51, 09.00-17.00 uur: Expositie vogelaar Arjen van Gilst; Kloostergangen Abdij, 12.00-17.00 uur: Expositie leden Zeeuws Palet; Cinema Middelburg, 13.00 uur: 'Masha en de Beer 2' en 'Leto'; Kinder boerderij de Klepperhoeve, 13.15-14.00 uur: Pony en ezel poetsen; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Van Eijkeren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 09.30-12.30 uur: Fietsexcur- sie naar Het Vroon; 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondlei dingen 'Zoldergeheimen' bij Terra Maris; OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuter- dans; VEERE Gymzaal Frans Naere- boutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+; VLISSINGEN De Combinatie, Pablo Picassoplein, 09.00 uur: Peutergym voor peuters die al kunnen lopen, samen met (groot)ouder; Het Arsenaal, vanaf 10.00 uur: Zeepaardjes dag; ZB, Spuikomweg 7, 10.00-22.00 uur: Foto-exposi tie 'Bloemen'; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakke- laarstraat 106, 16.00 uur: Kleu- tergym; Cine Café, Spuikom- weg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond teams maximaal 5 personen; WESTKAPELLE Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelboot- camp. Tijgeren door de modder. Op de achtergrond de helling met het 'zwembad' ervoor. foto ruben oreel Julia Cruq steekt de 10mm-ring. Ze werd uiteindelijk vierde in Middelburg. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18