£3 e? Sterke oppositie houdt scherp Polman wil klaarheid van twee voormannen PVV Wat een feest Recyclingbedrijf Heros mag uitbreiden 16 ZEELAND Stelteïi van 100 kilometer binnen 24 uur. Ook Axelaars Siona en Willem van den Boogaart lopen mee. 24 UUR VAN OOSTBURG WANDELEN maandag 29 april 2019 Commentaar De Statenleden van Forum voor Democratie hebben in een open brief de vloer aangeveegd met de vier partijen die samen het dagelijks provinciebestuur blijven vormen. Het 'partijkartel' CDA, SGP, PvdA en VVD heeft uit beleefdheid wat gesprekjes gevoerd, maar nooit serieus overwogen om FVD een plaats te geven in Gedeputeerde Staten, stellen ze. Daar kan FVD wel eens gelijk in hebben. Getalsmatig had den de vier geen reden om een grote onbekende bij de club te halen, want ze hebben hun (krappe) meerderheid behouden. In een open brief over de vorming van een provinciale 'regering' spreken de vijf FVD'ers over een 'trieste zaak voor Zeeland'. Dat is maar de vraag. Wat was de positie van FVD binnen GS geweest? Een groot vijfde wiel aan de wagen. Het onervaren FVD had achter de gesloten deuren van het college zijn positie moeten bevechten op vier op elkaar ingespeelde partijen. De grote FVD -fractie kan nu buiten het college een stevig tegengeluid laten horen. Als FVD in het college was beland, had de oppositie bestaan uit louter één- en tweemansfracties. Fracties overigens die in de vorige periode het oude college van GS een (dikke) voldoende gaven. Zelfgenoegzaamheid in de Statenzaal lag op de loer. FVD hoeft niet verongelijkt te doen dat ze buiten het dage lijks bestuur zijn gebleven. Het geeft de nieuwkomers als sterke oppositie de kans én de taak om het bestuur scherp te houden. Als FVD dit lukt, is dat helemaal niet triest voor Zeeland. Zelfgenoegzaamheid in de Statenzaal lag op de loer Hoe willen de twee PVV-Staten- leden in Provinciale Staten ver der gaan na de breuk tussen Peter van Dijk en Vincent Bosch? Die de vraag legt com missaris van de koning Han Pol man na de meivakantie op tafel in een gesprek met de gebrouil leerde PVV-voormannen. Theo Giele Middelburg De Statenfractie en de PVV-ge- meenteraadsfracties in Terneuzen en Tholen hebben het vertrouwen in Van Dijk opgezegd en willen hem uit de partij zetten. Zij willen dat Bosch de eerste man wordt van de PVV in Zeeland. Ze beschuldi gen van Van Dijk van machtsmis bruik. Bosch heeft tegen Van Dijk aangifte gedaan, omdat hij hem met de dood zou hebben bedreigd. Van ALMANAK Dijk beschuldigt zijn partijgenoten van smaad en laster. Ook hij heeft aangifte gedaan. Bosch en Van Dijk hebben afge lopen week afzonderlijk gesproken met partijleider Geert Wilders. Die Hoe gaat de PVV verder in de Staten na de breuk tussen Van Dijk en Bosch heeft geen voorkeur uitgesproken voor een van beide kemphanen. Wilders wacht volgens Bosch eerst de uitkomsten van de onderzoeken van het Openbaar Ministerie af en het onderzoek dat de provincie heeft ingesteld naar vermeend mis bruik van fractiegeld door Van Dijk. Tip? redactie@pzc.nl Na weken van droogte en een zonovergoten zomers paas weekend begint het de zaterdag erna te regenen. Het stof spoelt weg. De lucht frist op. De bo men en planten zuigen het broodnodige water uit de grond op. Vanonder de wegtrekkende regenwolken werpt de zon een koninklijk licht op de natte ste nen. Binnen brandt de kachel. De koektrommel en de koelkast zijn goed gevuld. Een hoge sta pel boeken en dvd's wacht. Een verlaten oranje ballon zweeft door de straat. Koningsdag is geweldig. VLISSINGEN Zoutelande van Bl0f weer op één Het nummer Zoutelande van Bl0f en Geike Arnaert is al een jaar oud, maar het staat nu opnieuw op de eerste plaats van de Vlaamse Top 50. Dat meldt het Vlaamse Nieuwsblad. Een woord voerder van de Ultratop laat aan het Nieuwsblad weten dat het liedje al het hele jaar door goed blijft verkopen, dat het op in ternet nog altijd veel wordt afgespeeld en dat het ook nog vaak op de radio te horen is. Bl0f ontving afgelopen februari nog de Music In dustry Award (MIA) in Brussel voor 'hit van het jaar'. YERSEKE Auto brandt volledig uit De brandweer is gister ochtend met spoed uit gerukt voor een voertuig- brand in de Fuchsialaan in Yerseke. Een auto die geparkeerd stond op een garagepad had vlam gevat. Buurtbewoners probeerden de brand te doven met brandblussers maar dit was tevergeefs. Ze wisten een andere auto nog wel op tijd te verzetten. Volgens een van de getuigen was het vreemd dat de auto in eerste instantie aan de achterkant brandde. De auto brandde uit. De brandweer kon voorko men dat de brand over sloeg naar de woning. GOES Man aangehouden voor bedreiging Een 32-jarige man uit Goes is in de nacht van vrijdag op zaterdag aan gehouden, nadat hij een auto had vernield en de inzittenden met een mes had bedreigd. Een 29-jarige man uit Hein- kenszand en zijn vrien din hadden net de auto geparkeerd in de Anje lierstraat in Goes, toen de verdachte duidelijk maakte dat hij het er niet mee eens was. Toen het stel later terugkwam bij hun auto, bleek er een flinke kras in het portier te zitten. De man kwam weer naar hen toe en bedreigde hen met een mes. Harmen van der Werf Sluiskil Het op het terrein van de vroegere Cokesfabriek gevestigde recycling bedrijf Heros in Sluiskil-Oost mag uitbreiden. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) en Stichting Kanaalzone Ge woon Schoon, waarin een aantal inwoners van Sluiskil zich heeft verenigd, dienden hiertegen be zwaren in. Ze vrezen mogelijk toe name van geur- en stofoverlast. Het Terneuzense college van B en W heeft onlangs de bezwaren afgewe zen. Heros is gespecialiseerd in de ver werking van bodemassen uit vuil- verbrandingsovens. Het bedrijf heeft recent fors geïnvesteerd om die bodemassen beter te scheiden. Daarom is zeven hectare extra op slagruimte nodig. ,,De hoeveelheid bodemassen die Heros verwerkt, neemt niet toe", verklaart wethouder Frank van Hulle waarom B en W van Terneu- zen willen meewerken. ,,Het be drijf blijft dan ook binnen de nor men." De Terneuzense raad beslist 22 mei over de uitbreiding. Geschoonde bodemassen van Heros zijn de laatste tijd onder meer gebruikt voor verbreding van de Tractaatweg (Terneuzen-Zel- zate) en het knooppunt Drie Klau wen in aanleg bij 's-Heerenhoek. Theo Giele Oostburg Nee, Bertus Schaaf is er niet meer bij. Halverwege de 100 ki lometer lange wandeltocht, in Breskens, zaten zijn benen op slot. Zelfs de kippensoep van zijn vrouw Mireille bracht de onwillige spieren van hun wandelmaat niet meer op gang, vertellen Axelaars Siona en Willem van den Boogaart in Waterlandkerkje. Dit is de laat ste controle- en rustpost voor dat ze aan de laatste etappe van de 24 uur van Oostburg begin nen. Samen met plaatsgenoot Ber tus en 96 andere wandelaars waren ze vrijdag om 19.00 uur door burgemeester Marga Ver- mue weggeschoten voor deze eerste langeafstandswandel- tocht van WV Voor de Wind. Jacky Aers is de initiatiefnemer van de monstertocht. De deel nemers hebben 24 uur de tijd om een traject van 100 of 106 ki lometer af te leggen. Die extra 6 kilometer omweg bij Nieuw- vliet is voor de mensen die aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16