NYNKEDEJONG Kamer wil minder nachtvluchten 6 Kras.nl of bef Column Zat ik ineens lange recon structies te lezen over een liefde tussen twee mensen die ik tot gisteren niet kende. Sto mende scènes over congressen, hotelkamers en strandwandelin gen, hand in hand nog wel. Was ik in een boekenkast vol bouqet- romannetjes gevallen? Welnee. Ik las een rapport over het Openbaar Ministerie. Over procureur-generaal Marc van Nimwegen en zijn ver meende affaire met officier van justitie Marianne Bloos. Normaal is een af faire geen nieuws, maar wel wanneer het tussen een baas en zijn onder- geschikte is. Dus moest de commissie-Fokkens onderzoeken wan néér de affaire pre cies is begonnen. In 2016, zoals de hoofdpersonen zelf zeggen, toen zij al niet meer zijn on dergeschikte was? Of eerder? Als dat zo is, heeft hij haar promo tie gegeven terwijl hij met haar sliep. Dat is natuurlijk niet kies. En dus werd het hele OM onder vraagd naar hardnekkige geruch ten over congressen waar Van Nimwegen en Bloos samen naar toe gingen, naar hun chauffeurs die regelmatig voor hetzelfde Van der Valk-hotel stonden te wach ten. De commissie-Fokkens zal zich regelmatig afgevraagd hebben waarom ze in vre desnaam deze dingen moesten weten. Maar wat me opviel in alle verhande lingen over de affaire, was de reputatie die Van Nimwe gen binnen het OM had. Kort gezegd: hij ge droeg zich regelmatig als een enorme klootzak. Kon mensen met de grond gelijkma ken. Briljant en autoritair, een on handige combinatie, helemaal wanneer je daar een affaire bij wilt hebben. Want als mensen dan lucht krijgen van jouw geflikflooi, en ze vinden je een enorme zak hooi met een kort lontje en te veel macht, dan houden ze je dus niet de hand boven het hoofd. Dan zullen ze je van je voetstuk trap pen wanneer ze de kans krijgen. En dat is nu dus gebeurd. Wat leren we hiervan, Marc van Nimwegen? Dat, als je een stie keme vriendin wilt, je tegelijker tijd een heleboel vrienden nodig hebt. Naast de pot piesen? Daar heb je veel betrouwbare collega's voor nodig. Als hij in dl zijn relaties had geïnvesteerd, zat hij misschien nu nog op zijn post. Naast de pot piesen? Daar heb je veel betrouwbare collega's voor nodig. Dat vindt een Kamermeerder heid inclusief regeringspartijen D66 en Christenunie, zo bleek gistermiddag tijdens een debat in de Tweede Kamer. Volgens Jan Paternotte (D66) loopt Schiphol uit de pas met an dere Europese luchthavens als het gaat om nachtvluchten. Het gaat, zegt hij, vaak om vakantie- en vrachtvluchten die tussen 23.00 uur en 06.00 uur vliegen. In 2012 is afgesproken dat er maximaal 29.000 nachtvluchten op Schiphol mogen zijn. Dat zijn volgens Paternotte vaak geen vluchten die essentieel zijn voor Schiphol als internationaal knooppunt. ,,Schiphol was nooit bedoeld als luchthaven voor prijs vechters.'' Wat D66 betreft is er alle reden om de nachtvluchten vanaf 2021 terug te brengen tot een reëel niveau, aldus Paternotte. Onze buurlanden beperken de laatste jaren al het aantal nacht vluchten vanaf grote luchthavens. ,,Minder nachtvluchten hier zou een verstandig doel zijn'', zegt ook Eppo Bruins (Christenunie). De SP wil eveneens geleidelijke afschaffing. ,,We moeten af van de hinder. Er moet wel gelet wor den op het verlies van werkgele genheid, vooral bij vrachtver voer.'' Andere partijen, zoals GroenLinks en Partij voor de Die ren, pleiten al langer voor een ver bod op nachtvluchten, ook van wege de milieuvervuiling. De Raad voor de leefomgeving en in frastructuur stelde vorige week al i Het maximum is in 2012 voor Schiphol bepaald op 29.000 in zijn advies 'Luchtvaartbeleid: een nieuwe aanvliegroute' dat slaapverstoring als gevolg van nachtvluchten leidt tot negatieve gezondheidseffecten. Minister Cora van Nieuwen- huizen (Infrastructuur en Water staat) komt later dit jaar met een brede luchtvaartnota en de speci fieke plannen voor Schiphol. Daarin zal ze terugkomen op de nachtvluchten, liet ze gistermid dag weten. Veiligheid, behoud van werkgelegenheid en beper ken van de hinder worden mee gewogen bij haar visie, net als het beleid in buurlanden. - vrijdag 26 april 2019 GO ^0 @Nynke Aff ai re Alle reconstructies lezen als een filmscript van Johan Nijenhuis. Nachtvluchten vanaf Schiphol voldoen weliswaar aan de ge luidsnormen, maar in de prak tijk schrikken burgers te vaak wakker van overvliegende toe stellen. Dus moet het mes in deze vluchten. Edwin van der Aa Den Haag Kras.nl/51702 Kras.nl/46443 Kras.nl/91217 Kras.nl/76921 AUTOVAKANTIE AAN HET IJSSELMEER KENNISMAKINGSCRUISE PER MS ALEMANNIA"*+ ZONVAKANTIE CYPRUS RONDREIS BETOVEREND TUNESIË J ju. Hotel aan de boulevard in Makkum Ontspannen op het zandstrand Klantbeoordeling 8,7 Fijn fietsen langs strand en stadjes Neem uw eigen fiets mee op reis Inclusief busreis en NL'se reisleiding Cruise naar Koblenz en Rüdesheim Inclusief busreis vanuit Arnhem 1/ Met Kras-reisleiding aan boord! Zee op ca. 300 meter Vanaf hier fijne tripjes maken Of relaxen aan het zwembad Stap in een Arabisch sprookje Oudheden, oases en woestijnen n/ Inclusief ontbijt en diner reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6