16 ZEELAND SENA GUITAR AWARD Dream Theater-gitarist John Petrucci is de volgende in het rijtje van gitaargrootheden die de prestigieuze Sena Performers European Guitar Award in ontvangst mag nemen, 24 juni in Bergen op Zoom. Organisator Jean-Paul Heck hoopt dat hij zijn muzikale vrienden meeneemt. o complex als de gitaar- riffs bij zijn band Dream Theater zijn, zo simpel was de keuze voor John 1 Petrucci als de volgende winnaar van de prestigieuze Sena Performers European Guitar Award. Petrucci (51) komt die oeuvreprijs op maandag 24 juni persoonlijk opha len. In Gebouw-T in Bergen op Zoom. En misschien mét andere Dream Theater-bandleden. Dat laat Jean-Paul Heck weten, hoofdredacteur van muziekmagazine Soundz én organisator en juryvoorzit ter van het gitaargala. „Opnieuw een hele bijzondere naam'', glundert Ber- genaar Heck. Eerder kwamen grootheden Steve Vai (2016), Joe Bonamassa (2017) en Joe Satriani (2018) al naar het Bergse poppodium om die ereprijs in ont vangst te nemen. Petrucci geldt als een van de groot ste namen in de wereld van de pro gressieve metal. Hij stond aan de wieg van Dream Theater, een van de bekendste en meest succesvolle bands in dat genre. Snelheid en solo's De Amerikaanse topgitarist zelf wordt wereldwijd geroemd om zijn snelheid en complexe solo's. Petruc- ci's naam prijkt steevast op de hoog ste plekken bij verkiezingen van be ste gitaristen. De kans is overigens groot dat Petrucci de prijs niet alleen op komt halen, zegt Heck. ,,We hopen dat ook veel andere bandleden van Dream Theater hier bij kunnen zijn.'' Die kans is zeker aanwezig, want Dream Theater speelt daags voor die uitrei king nog een show in Basel. Heck: ,,Het zou fantastisch zijn als ook zanger James LaBrie en drum mer Mike Mangini mee willen ko men.'' Hoe dan ook beklimt Petrucci in ieder geval zelf het Bergse podium om te laten horen waarom juist hij die eretitel verdient. Wie er verder te gast zullen zijn en op zullen treden, kan Heck nog niet zeggen. De afgelopen jaren waren oud-winnaars Adje Vandenberg, Jan Akkerman en Leendert Haaksma steevast aanwezig in Bergen op Zoom. Heck zegt wel druk bezig te zijn met het zoeken van een iets andere huisband dan de afgelopen jaren. Dit vanwege de complexe muziek van Petrucci zelf. ,,Het zou mooi zijn als Dream Theater zelf wil spelen, even tueel met gast-muzikanten. Sharon Het zou mooi zijn als Dream Theater zelf wil spelen den Adel van Within Temptation, bijvoorbeeld.'' De prijsuitreiking gaat ook dit jaar gepaard met een reeks extra activiteiten in aanloop naar die dag. Sowieso de Gitaardag gaat op herhaling: een dag met work shops, interviews en clinics in het Markiezenhof. Heck: ,,Dat was vo rig jaar echt een overweldigend succes: we gingen uit van zo'n 400 bezoekers, dat werden er ruim Blijven in Bergen Achter de schermen wordt overi gens gesproken of de uitreiking niet nog een paar jaar in Bergen op Zoom kan worden gehouden. Het gitaargala kwam in 2016 dankzij Heck over van Amsterdam naar Bergen op Zoom. Daarvoor vond de uitreiking van de award - tot 2014 bekend als de Eddie Christi- ani Award - in Vlissingen plaats. In 2017 werd bekend dat de uit reiking zeker drie jaar in de Mar- kiezenstad zou worden gehouden. Dat loopt dit jaar af. Heck: ,,De in tentie is er om de prijs hier te hou den, daarover voert Sena gesprek ken met Gebouw-T en de ge meente Bergen op Zoom.'' vrijdag 26 april 2019 VL 'We hopen dat Petrucci zijn prijs niet alleen komt ophalen' Coen Hagenaars Bergen op Zoom Topgitarist John Petrucci wordt geroemd om zijn snelheid en complexe solo's. foto paul bergen -Jean-Paul Heck, organisator Navarone op het podium tijdens de Guitar Week in 2017. Ook dit jaar zullen er optredens zijn. foto tonny presser Joe Satriani met burgemeester Frank Petter. Satriani mocht de award vorig jaar in ontvangst nemen. foto tonny presser 1100.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63