'Ik ben vanaf dag één open geweest' 7 CAMPING DE VLIEDBERG GASTEN ZIJN ONGERUST Weinig campings die zo keurig en aangeharkt zijn als De Vliedberg in Scharendijke. Toch wil de nieuwe eigenaar het op de schop gaan nemen. Zijn gasten verkeren in onzekerheid en vrezen 'Duinrand achtige toestanden'. De wegen zijn zo breed dat geen fietsende kleuter over het hoofd kan worden ge zien. Het gras wordt keurig geverticuteerd en het sani- tairgebouw is, met een afwasfon- tein met daarboven een weelderig boeket kunstbloemen, zo chique dat je Hare Majesteit er met een gerust hart een plasje kunt laten plegen. Zo'n omgeving trekt nette men sen aan. De chalets, met niet zel den twee vazen op de venster bank, zijn voorzien van mooie ga zonnetjes en schone betontegels. Eén Duits echtpaar heeft zelfs een complete kunsttuin aangelegd. Op de parkeerplaatsen staan nieuwe, dure auto's. ,,En als Henk zag dat je gras hoog stond", vertelt Ellen Sterk, ,,dan vroeg hij je het te maaien. Deed je dat niet, dan deed hij het. En stuurde hij een rekening ach teraf. Om 23.00 uur moest het stil zijn, anders stond Henk bij de voortent." Henk is Henk Coomans, de vo rige eigenaar van camping De Vliedberg in Scharendijke. Nadat die zijn camping een aantal jaren te koop had staan, kon hij hem eind vorig jaar eindelijk overdra gen aan de nieuwe eigenaar, pro jectontwikkelaar Marco Bij de Vaate. Henk was streng, zeggen zijn gasten, maar wel duidelijk. Ie dereen wist waar die aan toe was. Dat is nu niet meer het geval, verwoordt Sterk, die al dertien jaar op De Vliedberg komt en er sinds acht jaar een chalet heeft. ,,Een paar weken geleden lazen wij in de krant dat de camping op de schop gaat. In een nieuwsbrief heeft hij alleen geschreven dat de camping We lazen in de krant dat de camping op de schop gaat. Wat dat voor ons betekent en wanneer dit alles gaat gebeuren, weten we niet stapsgewijs overgaat naar uitslui tend vaste plaatsen. Maar wat dat voor ons betekent en wanneer dit alles gaat gebeuren, weten we niet. Onze brieven worden niet beant- woord." Dat vreet aan je, vertelt Monique van de Sande, die al ne gentien seizoenen op De Vlied berg doorbrengt in een caravan. ,,Je wilt bij de afwas praten over wat je die dag allemaal voor leuks hebt gedaan, niet over je angst dat dit wel eens het laatste seizoen kan zijn." De camping aan de Elkerzeese- weg telt 140 plaatsen. Dat is min der dan een kwart van camping Duinrand in Burgh-Haamstede, waar eind vorig jaar grote onrust ontstond over plannen van eige naar Machiel Blom er een luxe va kantiepark te maken. De Vlied berg is klein, de gemeenschap is hecht. De grote groep Duitsers op het achterste veld heeft eieren voor zijn geld gekozen en verhuist volgend jaar naar Zonnemaire. Zelfs Thomas Asselhoven, die al 25 jaar bijna elke week van Aken naar Scharendijke rijdt, heeft zich op twee wachtlijsten laten zetten. ,,Ook al wil ik dat eigenlijk niet." Want hij wil niet weg. Niemand wil weg. Niet in de laatste plaats omdat de vaste gasten veel hebben geïnvesteerd. ,,Mijn buurman heeft alles voor tachtig mille laten aanleggen", vertelt Marinus de Boom. ,,Aan het eind van het laan tje staat iets van een ton. Ook al weet je dat je werkt met jaarcon tracten, ja. Dit verwachtte nie mand." Ruimer, groener, luxer, duurder. Meer kan Marco Bij de Vaate eigen lijk nog niet zeggen over zijn plan nen met camping De Vliedberg in Scharendijke. ,,Begin dit jaar heb ik de gemeente gevraagd mee te wer ken aan mijn idee om alle losse plaatsen vast te maken. Zodra ik daar antwoord op heb, kan ik ver der." Een concreet plan is er nog niet, beweert Bij de Vaate. ,,Dat heeft ook nog geen zin. Voor hetzelfde geld weigert de gemeente en kun nen de gasten er nog tien, vijftien jaar staan. Daar ga ik niet op voor uitlopen." Ik weet gewoon nog niet meer dan ik al verteld heb Dat zijn gasten dat wel doen, valt Bij de Vaate tegen. Mensen gaan nu allemaal heel zielig doen en gelijk de krant bellen, maar ik weet gewoon nog niks. Ze roepen: die Bij de Vaate is een projectont- wikkelaar, dus alles gaat op de schop, maar dat hoeft helemaal niet. Aan de andere kant: ze kun nen wel zeggen dat ze voor een ton hebben geïnvesteerd, maar ze we ten dondersgoed dat je er volgens Recron-voorwaarden in een jaar van af kan zijn." Bij de Vaate blijft erbij dat hij communiceert met zijn gasten, ook al denken die daar heel anders over. ,,Ik ben Machiel Blom niet. Ik ben vanaf dag één heel open ge weest. Wat ik wist, heb ik in de nieuwsbrief gezet. Als ik zoals op Duinrand had willen opereren, had ik iedereen wel gelijk opge zegd. Ik snap dat mensen in onze kerheid verkeren en ik snap dat dat onrust veroorzaakt, maar ik weet gewoon nog niet meer dan ik al verteld heb." vrijdag 26 april 2019 SD 'Bang dat dit het laatste seizoen is' Wendy Wagenmakers Scharendijke - Ellen Sterk Voor 'Duinrand-achtige toestan den' hoeven de gasten van cam ping De Vliedberg niet bang te zijn, zegt eigenaar Marco Bij de Vaate. Al stoort het hem 'dat mensen nu allemaal heel zielig gaan doen'. Wendy Wagenmakers Scharendijke - Marco Bij de Vaate Kijk op de site bij /video Gasten willen duidelijkheid De campingperikelen zijn het gesprek van de dag op De Vliedberg in Scharendijke. Vaste gasten Gert-Jan Sterk, Marinus de Boom, Ellen Sterk en Thomas Asselhoven (vlnr) vrezen hun plaatsen kwijt te raken. foto marieke mandemaker De nieuwe eigenaar van camping De Vliedberg, projectontwikke laar Marco Bij de Vaate. foto denvon media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58