Topper Sluis met hangen en wurgen langs laagvlieger FC Moerstraten ZEELAND 15 PARKOERS in de Tour de France steeds meer te leven in Groot-Brittannië, maar het is nog steeds niet te vergelijken met jullie wielercultuur, die een langere historie kent. In deze streek, en met name in België, staat altijd volk langs de weg en dat is schitterend." Dat McLay als belofte voor de opleidingsploeg van het huidige Lotto-Soudal koos, zal dus nie mand verbazen. ,,Het stond voor mij op jonge leeftijd al buiten kijf dat ik prof zou worden. Naarmate ik ouder werd, was dat toch min der vanzelfsprekend dan ik had vooropgesteld. Ik merkte dat met name bij de beloften. Het ging toen voor het eerst niet zo makke lijk als ik hoopte. Het duurde een tijd voordat ik het niveau aankon. Pas in mijn laatste jaar als belofte kon ik weer winnen en laten zien dat ik profwaardig was." Op 23-jarige leeftijd zag hij zijn droom alsnog in vervulling gaan, door prof te worden bij een Franse pro-continentale ploeg, Bretagne- Séché Environnement. ,,Het pro ces naar het profbestaan was alles behalve simpel, maar ik ben er wel geraakt. Ook bij de profs had ik tijd nodig om mijn draai te vinden, maar toch kon ik in mijn eerste drie jaar al vijf keer winnen." Goed getimed Zo won hij op spectaculaire wijze de GP de Denain in 2016. In de laatste honderden meters sprintte McLay op Franse bodem in gesla gen positie alles en iedereen voor bij. ,,Die zege heeft vooralsnog het meeste stof doen opwaaien in mijn carrière. Iedereen vond die overwinning spectaculair, maar de sprint in dalende lijn lag me uit stekend en ik had gewoon goed getimed. Spectaculairder dan dat was het eigenlijk niet." Het leverde hem uiteindelijk wel mede een contract op bij EF ducation First, de ploeg van lberto Bettiol, de winnaar an de voorbije Ronde van laanderen. ,,Ik heb inmid- iels zeven profzeges op mijn palmares staan, maar ik ben nog allesbehalve te vreden. Ik vraag me soms al af of ik bepaalde dingen anders had moeten doen in mijn carrière. Ik ben echter nog maar 27 en heb dus nog tijd. Je moet alles stap voor stap doen, zoals het altijd in mijn carrière is gegaan. Het is wel iswaar allemaal minder vlekkeloos verlopen dan ik had gedacht ten tijde van mijn overwinning in de Wim Hendriks Trofee, maar ik blijf mijn best doen en hopelijk kan ik de komende jaren nog mooie wedstrijden winnen." Lars van Paemel Vlissingen Sluis-FC Moerstraten 2-0: Sluis, één van de toppers van de vijfde klasse A, had het in de eerste helft erg lastig tegen een stug verdedi gend FC Moerstraten, dat laatste staat. ,,Zij kwamen niet om te voetballen, het was de welbekende bus voor de goal parkeren'', ver telde trainer Danny Pols van Sluis na afloop. In de 25ste minuut had Sluis dé kans op de openingstref fer, vanaf de strafschopstip. Jens Pyfferoen bezweek echter onder de druk en miste. Na de rust her pakte Sluis zich. Stijn Olde Klieve- ring maakte in de zestigste minuut SDO'63 en Hoofdplaat waren gisteren aan elkaar gewaagd de bevrijdende 1-0. Pyfferoen be sliste uiteindelijk de wedstrijd in de slotseconde: 2-0. ,,We moeten aankomende zondag toch uit een ander vaatje gaan tappen tegen SDO'63, dit was ver onder ons ni veau'', besloot Pols. SDO '63-Hoofdplaat 2-2: Vanaf de eerste minuut waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Justem Blom opende in de vijftiende minuut de score voor Hoofdplaat. Na dat doelpunt zette SDO'63 een stuk meer druk naar voren. Daardoor maakte Roy Kindt vijf minuten voor het rustsignaal de gelijk na mens de thuisploeg. Na de pauze was het toch weer Blom die het net wist te vinden voor Hoofd plaat: 1-2. SDO'63 voerde de druk op Hoofdplaat daarna weer verder op. Tien minuten voor tijd kreeg de thuisploeg een penalty. Joris Weemaes schoot onberispelijk de 2-2-eindstand op het bord. Beide ploegen schoten weinig op met het puntje. SDO'63 blijft tiende, Hoofdplaat staat daar één plaats boven, met drie punten voor sprong. vrijdag 26 april 2019 GO Daniel McLay (rechts) is nu prof. foto JOB DE FEIJTER Het Parkoers van de Wim Hendriks Tro fee leidt de renners zondag via een soort driehoek door (een deel van) Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Start en finish zijn in Koewacht, onder weg doet het pelo ton ook Zuiddorpe en Axel aan. Bij die laatste plaats rijden de elite-renners nog twee omlopen, in Koewacht krijgen zij vijf plaatselijke ron den voorgeschoteld. De start is om 13.00 uur, rond 16.50 uur wordt de finish ver wacht. Daniel McLay kijkt terug op zijn Koewacht. foto job de feijter In 2008 won Daniel McLay de Wim Hendriks Daniel McLay in 2008 op kop met Samuel Trofee. foto freddy scheele Harrison. foto freddy scheele zege in Justem Blom (links) maakte gisteren beide goals namens Hoofd plaat op bezoek bij SDO'63. foto peter nicolai In de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal stonden gisteren twee inhaalduels op het pro gramma. Nummer twee Sluis pakte maar nipt drie punten tegen laagvlieger FC Moerstra ten (2-0). SDO'63 kwam niet verder dan een gelijkspel tegen een stug Hoofdplaat: 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51