Daniel McLay: Breur kan zich laten zien op EK O O) CD O 14 ZEELAND Zwaakse Weel Loop voor het goede doel Kampioen Boere moet nog aan de bak Nieuwe doelman Terneuzense Boys Het ZR Running Team, een loopteam van me dewerkers van Zeeland Refinery, zamelt zon dag geld in voor goede doelen van de Roparun en doet dat niet alleen. Voor de achtste keer organiseert het team de Zwaakse Weel Loop, in het gelijknamige natuurgebied in de Zak van Zuid-Beveland. Er is voor ieder wat wils. Om 14.30 uur start de trimloop. Er kan gekozen worden voor 6.4 en 15 kilometer. Eerder al, om 11.00 uur, zijn de wandelaars en nordic walkers aan de beurt. Zij kunnen kiezen uit 8.2, 10 en 18 kilometer. Het startpunt is bij het infopunt van de Zwaakse Weel, Zwaaksedijk 5 te Kwadendamme. Het was een drukke week voor Tom Boere en voorlopig heeft hij nog even geen rust. Maan dag werd de spits uit Terneuzen kampioen met FC Twente in de Keuken Kampioen Divi sie, waarna het feest losbarstte. Maar in de ko mende vier dagen staan er alweer twee duels op het programma. Vanavond speelt de kers verse kampioen uit bij NEC, maandag staat het eerder geschrapte duel bij Jong Ajax op de rol. Istvan Bakx en Julius Bliek treffen vanavond met Go Ahead Eagles RKC Waalwijk. Augus tine Loof speelt met FC Eindhoven tegen Jong AZ en Siebe Schets gaat met FC Dordrecht op bezoek bij TOP Oss. Tom Boere (midden). foto bsr agency VOETBAL Antonie Notte speelt komend seizoen voor Terneuzense Boys. De Belgische doelman komt over van VSV Gent en speelde in het verleden voor onder meer SLV Zelzate en Sint-Kruis-Winkel. De dertigjarige Notte keepte drie seizoenen bij VSV Gent, waarmee hij vorig jaar kampi oen werd, maar onlangs na één seizoen met een weer degradeerde uit de tweede klasse provinciaal. Terneuzense Boys - titelfavoriet in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal - was op zoek naar een doelman, omdat eerste keus Dennis Rijnberg na dit seizoen stopt bij de eerste selectie. Beker Durpsrun In Koudekerke staat vanavond de Durpsrun, een obstacle run, op het pro gramma. Om 19.15 uur start de eerste wed strijd, over 15 kilometer. Vijf minuten later gaan de deel nemers van de 10 kilometer van start en om 19.30 uur is de 5 kilometer aan de beurt. In schrijven kan in de tent op het Dorpsplein. WIM HENDRIKS TROFEE 37STE EDITIE Oud-winnaar van de Wim Hendriks Trofee is nu beroepsrenner. Tijdens de Scheldeprijs keerde hij terug in de gemeente Terneuzen. Geen nieuwelingen editie van de Wim Hendriks Trofee dit jaar, maar zondag wordt wel de traditi onele klassieker voor elites en be loften gehouden. De wedstrijd is aan zijn 37ste editie toe en heeft inmiddels een rijke geschiedenis. Zo won in 2008 niemand minder dan de Brit Daniel McLay de nieu welingeneditie. Ruim tien jaar la ter was hij terug in de gemeente Terneuzen als profrenner tijdens de Scheldeprijs. ,,Het is goed om hier terug te zijn", liet hij weten. Bij de start van de Scheldeprijs in Terneuzen deed de Zeeuws- Vlaamse kasseienklassieker Wim Hendriks Trofee in eerste instantie geen belletje rinkelen bij McLay. ,,Ik kan het me niet meer exact herinneren", bekende de inmid dels 27-jarige renner in alle eerlijk heid. ,,Vanaf mijn vijftiende reisde ik al naar België voor wielerwed strijden. Ik heb er dus in de loop der jaren veel gereden." Toen hij de foto's van zijn over winning in 2008 zag, kwamen de herinneringen alsnog boven. ,,Ik weet nog dat ik met mijn ploegge noot Samuel Harrison voorop reed in de wedstrijd. We hadden allebei hard getraind met de Britse selec tie in aanloop naar de Wim Hen driks Trofee. Dat heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen. We wa ren die dag in vorm en het was gaaf om met zijn tweeën voorop te rijden. Dat was een bijzondere si tuatie." Het tweetal bleef uit de greep In deze streek, en met name in België, staat altijd volk langs de weg van de achtervolgers, waarna McLay voor zijn ploeggenoot als eerste de finish passeerde. ,,Het is altijd fantastisch om te winnen, maar het is helemaal bijzonder om dat in het bijzijn van je ploegge noot te doen. De euforie was na af loop dus groot. Het was een mooie tijd met een leuke groep renners. We konden het allemaal goed met elkaar vinden. Ik heb dus zeker ge noten." McLay stond dus op jonge leef tijd al te boek als een groot talent en die status bevestigde hij twee jaar later bij de junioren. Al vroeg in het seizoen reed hij achter nie mand minder dan Jasper Stuyven - destijds wereldkampioen bij de junioren en tegenwoordig prof bij Trek-Segafredo - naar een tweede plaats in Parijs-Roubaix. Vervolgens kroonde hij zich tot Brits kampioen en winnaar van de openingsrit in de Junioren Drie daagse van Axel. McLay heeft dus een goede band met Zeeland. ,,De wielersport begint na de successen Vooral de deelname van Breur springt in het oog. De Terneuzense dankt haar uitzending aan de tweede plaats op het NK drieban den op de kleine tafel en komt als eerste van het viertal in actie. Zij komt zowel individueel als in teamverband, samen met Monique van Exter, aan bod. Ook op de matchtafel in het driebanden voor vrouwen is zij actief. Breur en Van Exter zijn in de competitie teamgenoten bij Ladies First, dat in Capelle aan den IJssel speelt. Het team werd dit jaar na een zwaar seizoen kampioen in de vierde divisie driebanden op de grote tafel. ,,Dat was heel moeilijk hoor", aldus Breur. ,,Alle teams waartegen we speelden, zetten hun beste vier mannen in, want verlie- We gaan er vol voor om in Duitsland de voorrondes te overleven zen van vrouwen kun je als man- nenteam niet maken. Tegen andere teams namen ze dat niet zo nauw. Dus een beetje trots mogen we wel zijn." In Brandenburg hoopt Breur de voorrondes te overleven. Ze treft een tegenstander van naam. ,,Nu gaan we er vol voor om in Duits land de voorrondes te overleven en dan zien we wel hoe ver we kunnen komen. De tegenstander van ons team is het Oostenrijkse BSK Stoc- kerau, met de bekende Gerhard Kostistansky, die ooit Dick Jaspers versloeg." Berry Dallinga doet op de kleine tafel zowel individueel als in team verband mee. Dat laatste samen met Steven van Acker, clubgenoot bij Dallinga.com. Een andere club genoot, Jean Paul de Bruijn, zet al zijn geld op het bandstoten, waarin hij favoriet is nu titelverdediger Frédéric Caudron ontbreekt. ,,Adel verplicht", aldus De Bruijn. ,,Ik ga er uithalen wat er in zit." De Bruijn komt verder samen met Glenn Hofman uit in driebanden groot voor landenteams. Joey de Kok neemt deel in het driebanden klein individueel en in een team met Jerry Hermans. t Quote van de dag 'We kunnen veel positiefs uit deze wedstrijd halen.' vrijdag 26 april 2019 ATLETIEK VOETBAL GO 2-0 Voetballer Bradley de Nooijer (foto) heeft zich met zijn club FC Vii- torul geplaatst voor de Roe meense beker finale. Nadat het eerste duel met CS Univer- sitatea Craiova al met 1-2 was gewonnen, werd het tweede halve finale-duel gis teren 2-0. In de finale treft De Nooijer Astra Giurgiu. Via Koewacht naar de profwereld Job de Feijter Koewacht - Daniel McLay Zondag begint in het Duitse Brandenburg voor een viertal Zeeuwse biljarters het Europees kampioenschap in diverse spel- soorten. Joke Breur uit Terneu zen, Berry Dallinga uit Sluiskil, Jean Paul de Bruijn uit Hulst en Joey de Kok uit Lewedorp zijn in verschillende disciplines actief. Joop van den Oudenhoven Brandenburg - Joke Breur a - De Axelse verdediger Rick van Drongelen (HSV) zag ook goede kanten aan de nederlaag tegen RB Leipzig (1-3) in de halve finale van de Duitse beker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50