ËSilfS 12 ZEELAND Dennis Willems van Morille in Koudekerke doet gewoon zijn eigen ding. Hij wil ons de ziel van de natuur laten proeven. Daslook, judasoren, ereprijs. Wilde eetbare planten, maar wat maak je er vervolgens mee? Chef-kok Dennis Willems (36) van restaurant Morille verdiept zich al jaren in wildpluk. Regel matig duikt hij met een rugzakje de natuur in. Om de oermens naar boven te halen. Te leven van wat de natuurlijke voorraadkast op dat mo ment biedt. De gepassioneerde bushcrafter combineert deze hobby met koken voor zijn gasten. Drie keer per week trekt hij de duinen in met sous chef Damy Schreiner. Alle wilde planten die de koks daar bij elkaar scharrelen, komen op tafel. ,,Zo gaaf', zegt Dennis. ,,Juist het groen waar van niemand weet dat het eetbaar is, verwer ken we in de gerechten. Daarnaast gebruiken we de teelt uit onze moestuin. Ook vlees en vis zijn Zeeuws. Wekelijks vernieuwen we een ge recht, zo gaan we met de seizoenen mee.'' Proberen? Nou en of. We fietsen naar Koudekerke. Op de plaats waar tientallen jaren La Bonne Auberge zat, wordt sinds 1 februari onder de naam Mo rille zaken gedaan. ,,Een morille is een vrij zeld zame paddenstoel'', vertelt Dennis. ,,Mijn favo riete vondst.'' Naast de naam is ook het interi eur van het restaurant aangepast. Zwart, don kerbruin met een enkele groentint. Stoer meu bilair. Aan de schoorsteen prijkt een gewei. Rond het uitgifteloket met koperen warm- houdlampen staat een wandkast. Op de boven ste plank een rij kookboeken. Brutaaltjes neu zen we even tussen de titels. We steken graag wat op van een chef. Wat staat er op het menu? Voordat we de kaart openvouwen, nippen we van een cava met vlierbessensiroop. Een fris- zoet begin. Ook de non-alcoholische variant maakt goedgeluimd. Toch waait die vrolijke bui al gauw over. Bij de reservering hebben we onze voorkeur voor vis en vegetarisch aangege- ven. Volgens de bediening kunnen we van de kaart kiezen. Maar daarop staat welgeteld één vegetarisch gerecht. Dat dwingt ons 4 la carte te eten en dus meer af te moeten rekenen. Na wat gedoe komen we tot een compromis. We kie zen vis en vegetarisch voor de prijs van het viergangenmenu. De rust keert pas weer bij de amuses: een mini tarte flambée met peer en blauwe kaas. En op een schild van een Noordzeekrab ligt een eclair ter grootte van een pink. De presentatie van dit hapje met crème van doperwt is specta culairder dan de smaak. Nee, dan de schuimige krabbenbisque met daslookmayonaise. Die dendert over onze smaakpapillen. Zo! Dat schreeuwt om een stukje brood. Helaas komt dat te laat. Wat eet je daarna? Zalige Noordzeekrab. Op een schijf komkom mergelei prijkt een boeketje van veldkers, kraailook, winterpostelein, dovenetel, ereprijs en zuring. Kruiden die de natuur in de lente MENU WAAR REKENING vrijdag 26 april 2019 tfjl Jenny Schreiner maakt de kaastafel in orde. FOTO'S RUBEN OREEL Gerecht met asper ges en kreeft. Souschef Damy Schreiner (links) en ei genaar en chef-kok Dennis Willems. Itlyi Wilde natuur proeven bij Elian van 't Westeinde Restaurant Morille werkt met één menu van drie tot acht gangen. Kies je voor drie gan gen, dan betaal je 36 euro. Een acht- gangenmenu kost 78 euro. A la carte eten kan ook. Noordzeekrab of polderhoen als voorgerecht (15 euro en 16,50), oc topus of ravioli als tussengerecht (18,00 en 18,50), snoekbaars of kalf (26,50 en 28 euro) en een nagerecht (9,50 en 14,50). Verder staan en kele supplementen op de kaart. Morille Biggekerksestraat 3 Koudeker 2 Menu viergangen 90,00 4 Sauvignon blanc 16,80 1 Morille aperitief 0,0% 4,50 1 Morille aperitief 7,50 1 Plat water 750 ml 5,50 2 Thee 6,00 Totaal 130,30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48