WIM HOFMAN Stof Davina Michelle op ZNF Onderzoek naar succes winkelgebied Taakstraf en rijontzegging geëist voor ongeval 11 Vlissinger krijgt taakstraf Vrijheid op komst voor Goesenaar Dat wordt vrijdag 30 augustus ge opend met concerten van saxo foonkwartet Bl!ndman en de band Haevn. De dag erna staat Wende op het hoofdpodium. Zondag is het plein het toneel van de picknick en het Nazomerzingen. 's Avonds is het Nazomerdansen met de Swin ging Affair Big Band. Maandag 2 september staat in het teken van de Popaanzee-bands. De dag erna worden de zangeressen Davina Michelle en Blackbird ver wacht. De kindermiddag op woensdag 4 september wordt ver zorgd door Samba Salad. 's Avonds treden de 3JS en Danny Vera op. Frank Boeijen is de hoofdact op donderdag 5 september. Een etmaal later is het de beurt aan Nielson. Jett Rebel sluit, net als in 2015 en 2016, het festival af. De 19e editie van het festival be gint dinsdag 27 augustus met de première van de zwarte komedie Wie is bang van Tom Lanoye, in de Schouwburg Middelburg. Ook de andere locatievoorstellingen waren al bekend: De vallei in de Machine fabriek in Vlissingen en de herne- ming van Winterreise in Fort Elle- woutsdijk. Dans Het Abdijplein is ook het vertrek punt voor drie theatervoorstellin gen: Nou, dag van Marijn Brouwers, For Mattia van Douwe Eisenga en Norway.Today van Theaterproduc tiehuis Zeelandia. Verder zijn er de dansvoorstellingen Blueprint on memory van WArd/waRD (in Stu dio A58 in Middelburg), Black Me mories (De Mythe in Goes) en Bloedband (Studio Zeelandia in Middelburg) van Danstheater Aya en Shake Shake Shake 1st Edition van De Dansers (De Spot in Mid delburg). ,,Op basis van pintransacties, jaar cijfers, leegstandcijfers en mobiele telefoondata en andere geanonimi seerde gegevens krijgen we inzicht in de omzet, de vloerproductiviteit en daarmee de levensvatbaarheid van onze winkelgebieden", vat wet houder Loes Meeuwisse van Goes de opzet van het onderzoek samen. De gegevens worden geleverd door grote partijen als Vodafone en de Rabobank. Gemeenten doen al langer on derzoek naar de prestaties van hun winkelgebieden, bijvoorbeeld door passantentellingen. ,,Daardoor weet je hoeveel mensen op een be paald moment ergens zijn, maar nog niet wat er verkocht is op zo'n dag." Volgens Meeuwisse geeft aan vullend onderzoek nuttige infor matie voor het maken van ruimte lijk beleid. MIDDELBURG Wat er precies die late avond van 25 mei 2016 op de A58 was gebeurd? De 26- jarige L. K. uit Goes kon het zich niet meer herinneren. Gisteren moest hij zich voor de rechtbank in Middelburg verantwoorden voor het onge val dat hij zou hebben veroor zaakt. De officier van justitie eiste daarvoor een taakstraf van 120 uur en een rijontzeg ging van een half jaar tegen hem. K. had zijn vriendin thuis afgezet en ging nog een stukje rijden. Tijdens die rit knalde hij met zijn Peugeot vol achter op een Mercedes met aanhanger. De vier inzitten den van de Mercedes raakten (ernstig) gewond. Onderzoek wees uit dat de snelheid waar mee K. had gereden tussen de 146 en 165 km per uur moest zijn geweest; die van de Mer cedes tussen de 80 en 90 km. Volgens de bestuurder van die wagen hadden de achterlich ten van de aanhanger goed ge werkt. Mark Dunsbergen, de raadsman van K., conclu deerde dat er hooguit sprake kon zijn geweest van 'niet vol doende afstand houden'. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 37- jarige Vlissinger S. J. voor het veroorzaken van een verkeers ongeval terwijl hij onder invloed van drank verkeerde, een taak straf van 160 uur en een voor waardelijke rijontzegging van twaalf maanden opgelegd. Er was een gevangenisstraf van zes maanden plus een rij ontzegging van twee jaar geeist. J. had op 3 september 2017 een ongeluk veroorzaakt in Vlissin- gen-Oost. Na een vreemde ma noeuvre met zijn auto klapte een motorrijder tegen de zijkant van J.'s auto. De motorrijder raakte daarbij gewond. MIDDELBURG De 39-jarige M. N. uit Goes moet nog maar even wachten op zijn voorwaardelijk vertrek uit de gevangenis. Giste ren besliste de rechtbank in Mid delburg dat de dag van de Voor waardelijke Invrijheidstelling (VI) wordt bepaald op 45 dagen gerekend vanaf 30 maart. De of ficier van justitie had een langere termijn geëist. N. was in 2017 voor poging doodslag in Middel burg veroordeeld tot drie jaar cel. Bij goed gedrag zou hij dit jaar onder voorwaarden vrijkomen. Tijdens zijn verblijf in de gevan genis werd hij veertien keer voor hasjgebruik of bezit van het spul geconfronteerd met disciplinaire maatregelen. vrijdag 26 april 2019 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Een hoogpolige ko kosmat uitkloppen is een gebed zonder einde. Hoeveel stof daaruit komt! Eindeloos veel. Mat tenkloppen is echt een werkje voor in de lente als het goed weer is en het is een goede oefening voor de rechter- en de linkerarm en voor de schouders en heu pen. We hebben een matten klopper, die door het vele gebruik soepel is geworden en dus lekker zwiept. Hij is van rotan met een buig zame steel met onderaan een ijzerdraadje om de ro- tanstrengen bij elkaar te houden. De bovenzijde van de mattenklopper, die op de mat terecht komt, heeft een min of meer symmetrische vorm, die op een vernuftige wijze in elkaar gevlochten is. Het is een echte schoon maak klassieker. Met mat tenkloppers heb ik al in mijn vroege jeugd van dichtbij kennis gemaakt. Stof wolkt op als ik ritmisch sla en het slaan zorgt ook voor stof tot nadenken. Er zijn mensen die stof bestu deerd hebben en volgens hen bestaat stof voor een verrassend deel uit spin- nenpootjes of stukjes ervan. Ze zijn hol en bros en breken gauw en de wind blaast ze hoog op en in alle richtingen. Veel stof komt van slijtende autobanden, er is stof van allerhande in dustrieën, van boerenbe drijven als ze er eggen of dorsen. Maar er komt ook stof uit de woestijnen van Afrika, as uit vulkanen. Er vliegen minuscule planten resten door de lucht, haart jes, vezeltjes, stuifmeel, roetdeeltjes, plastic, slijpsel van stenen en tegels: van alles en nog wat vliegt er door de lucht. En dan voeg ik er door op de kokosmat te kloppen nog het nodige stof aan toe. Het meeste stof in de mat komt van onze schoenen, stof van de tuinklei en mis schien zelfs kleine deeltjes van onze rubberen schoen zolen. De mat ligt door gaans bij de keukendeur. Later, 's avonds laat, als de mattenklopper weer in het schuurtje hangt, daalt alle stof, geholpen door water damp weer neer op aarde. Het komt weer terug. En ik leg me dan, moe en meer dan voldaan van het mat tenkloppen, ook wel ergens neer. i Onder anderen Nielson, Davina Michelle, Frank Boeijen, Jett Rebel en Danny Vera treden dit jaar op tijdens het Zeeland Na zomerfestival (ZNF). Zij zijn te zien op het Abdijplein in Middel burg, dat traditiegetrouw dienst doet als festivalhart. Rolf Bosboom Middelburg Davina Michelle. Welke winkelstraten draaien als een tierelier en welke gebieden blijven juist achter? Dat wordt duidelijk door een onderzoek waarin 'big data' met elkaar ge combineerd worden. De ge meenten Goes, Middelburg, Vlis- singen en Terneuzen doen mee aan dit prestatieonderzoek. Joeri Wisse Goes Uitspraak 9 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47