Nouvall Engineering Services zoekt altijd werknemers 10 ZEELAND Op zoek naar werk? Of iemand nodig? Kijk eens over de grens met je telefoon. Naar GrensMatch. Gerard Spijker hoopt op een uitdaging VACATURES SPECIALE APP Breda Een app om werk(nemers) over de grens te vinden. Dat is GrensMatch. Die app is in het leven geroepen omdat het voor werkgevers steeds moeilijker is om vacatures te ver vullen. Door over de grens te kijken is de kans op een match groter. Want iemand die in Breda woont, kan qua reisafstand net zo goed in Rotterdam als in Antwerpen wer ken. Maar waar vind je die grens overschrijdende vacatures? In dat gat sprong Eures Scheldemond, een grensoverschrijdend samenwer- Soms wonen mensen aan de andere kant van de grens dichterbij kingsverband tussen het UWV en de VDAB (Vlaamse Dienst voor Ar beidsbemiddeling en Beroepsop leiding). ,,We willen werkgevers stimuleren over de grens te zoeken. Soms wonen mensen aan de andere kant van de grens dichterbij'', zegt Lilian Boot, Eures adviseur bij het UWV Werkbedrijf. De app richt zich dus op deze grensregio. Meer dan 330 werkzoe kenden hebben een profiel aange maakt. De 92 aangemelde werkge vers kunnen swipen tot ze een ge schikte kandidaat vinden. De app is nu vijf weken actief en er zijn 132 matches gemaakt. Bij Nouvall Engineering Services zoeken ze con tinu personeel. Het be drijf dat technische pro fessionals detacheert bij klanten, heeft 120 full timers in dienst en 67 va catures openstaan. ,,Het is niet altijd makke lijk om goed personeel te vinden. Dan grijp je alle mogelijkheden aan om te werven'', zegt Eric Lelie veld, senior accountma nager bij het bedrijf. Nouvall heeft vestigingen in Terneuzen, Goes en Antwerpen, maar zoekt ook nadrukkelijk werkne mers uit de regio West Brabant. Voor hen is zowel België als Zeeland een interessant werkge bied. Volgens Lelieveld werken veel Roosendalers en Bergenaren bij bedrij ven over de grens. ,,Zij zijn binnen een kwartier in het Antwerpse indu striegebied." Via het grensoverschrij dende samenwerkings verband Eures kwam het bedrijf in aanraking met GrensMatch. ,,Wij dach ten via alle kanalen te werven, maar er is blijk baar nog een groep die doelgericht werk over de grens zoekt. Dat komt goed uit, want wij hebben veel ervaring met het ha len van Belgische kennis migranten naar Neder land en vice versa." Volgens Lelieveld moet bij het grensoverschrij dend detacheren alleen op de wet- en regelgeving worden gelet. Verschil in werkhouding tussen de nationaliteiten is er vol gens hem niet echt. ,,Wij zoeken alleen mensen met de juiste mentaliteit en instelling om mooie projecten te draaien. Na tionaliteit maakt niet uit, ervaring en vaardigheden wel." Via LinkedIn kwam hij in aanraking met de app. ,,Ik heb mezelf meteen inge schreven." Jarenlang heeft Spijker als business controller bij ver schillende bedrijven in Ne derland en België gewerkt. Sinds een maand of drie a vier is hij op zoek naar een nieuwe baan. ,,Door mijn werkverleden in België richt ik mijn zoek tocht wederom op de provin cie Antwerpen." Volgens hem zit er weinig verschil in het werken in Ne derland of België. Bij de bu ren zijn bedrijven wel iets hiërarchischer ingericht, vindt hij. ,,Maar dat heb ik niet als ver velend ervaren. Verder wordt voor mijn gevoel in beide landen even hard gewerkt. Wel heerst in Nederland een waaromcultuur." Daarmee bedoelt Spijker dat veel Ne derlanders vaak een waar omvraag stellen als hen iets wordt gevraagd. Dat zou in België minder het geval zijn. Spijker adviseert andere werkzoekenden in het grensgebied wel om reke ning te houden met een aan tal zaken. Stel dat je als Nederlander in België werkt, dan betaal je in dat laatste land belasting. De Nederlandse Belastingdienst compenseert dit weer, maar dat moet je wel weten, weet Spijker uit ervaring. ,,Anders kom je van een koude kermis thuis. Het is belangrijk om je goed te oriënteren voordat je in Bel gië gaat werken." Inmiddels maakt Spijker een aantal weken gebruik van de app. Hij heeft zijn cv en foto geüpload, nu is het wachten op een geschikte match met een werkgever. ,,Ik heb nog geen respons gehad, maar het is nog vrij pril.'' vrijdag 26 april 2019 GO Werken over de grens? Swipen maar! Nicole Roelands -Lilian Boot ntr°!lef - Gerard Spijker hoopt werk te vinden in de provincie Antwerpen. foto tonny presser/pix4profs Gerard Spijker (59) woont in Sint Philipsland. Het maakt hem niet uit of hij in Rotterdam of Antwerpen werkt. Zolang het maar een baan is met voldoende uit daging. Die probeert hij nu te vinden via Grens- Match.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46