Moordspel in Sas van Gent KOOPZONDAG 7 112 mensen aan de wandel in Oostburg vrijdag 26 april 2019 FIETSERSBOND ANDERE KOERS Als het door overleg met de gemeente niet lukt om de fiets belangrijker te maken dan de auto, dan moet het maar op de ouderwetse manier, vindt de Fietsersbond Middelburg. ,,We willen meer en sneller.'' Het is natuurlijk niet de eerste keus, be nadrukt voorzitter Huibert van Noord. ,,Het is een nood oplossing. Maar we steken veel energie in ons vrijwil ligerswerk, dus we willen ook re sultaten zien." Die ziet de Fietsersbond Middel burg steeds minder. Na jaren van vruchtbaar overleg met ambtena ren en wethouders van de ge meente Middelburg, voelt de bond zich vaker gepasseerd en gene geerd. Onlangs besloot zij daarom het overleg te stoppen. Dolf Evenberg, vice-voorzitter: ,,Er was inderdaad heel lang een posi tieve trend. Die begon rond 2010, toen Middelburg de ambitie uit sprak om dé fietsstad van Neder land te worden. Met een fietsring rond het centrum, meer ruimte voor fietsparkeren, betere bebor- ding, minder paaltjes op fietspa den. Er ontstond snel direct con tact, over en weer." Flip Nieuwenhuize, voorzitter van de Fietsersbond Zeeland: ,,Toen Middelburg niet die titel 'fietsstad' won, zakte de ambitie in. De fiets- ring werd niet afgemaakt, waar door een stuk ontbreekt en de ring onvoldoende herkenbaar is. Breek punt was dat voorrang voor fiet sers op die fietsring werd opgehe ven bij de kruising met de Koe straat. Nadat daar een paar gevaar lijke situaties waren ontstaan, ont stond een paniekstemming. Ineens werd de focus verschoven naar veiligheid." Evenberg: ,,Het gebeurde volgens ons zonder een grondige analyse. En er veranderde meer. Op fiets paden waar paaltjes waren wegge haald om het voor fietsers veiliger te maken, kwamen betonblokken De apotheose kwam met de fietsroute over het Molenwater en de Koepoortlaan om auto's tegen te houden die stiekem doorreden. We merkten dat er minder naar ons werd ge luisterd. Naar buiten toe werd steeds gezegd dat 'in overleg met de Fietsersbond was besloten omEr was dan wel gesproken met ons, maar inhoudelijk waren we het niet eens." Van Noord: ,,De apotheose kwam met de fietsroute over het Molen water en de Koepoortlaan. Daar werden we pas bij betrokken toen alles al in kannen en kruiken was. Sindsdien hebben we het gevoel dat ze van ons af willen." Van Noord: ,,Dat weten we niet. Onze ambities zijn natuurlijk to taal anders dan die van de ge meente. Wij willen meer en snel ler. Wij denken echt niet alleen aan de fiets, maar de weegschaal slaat wel door naar de fiets, ten koste van de auto. En wij zijn kri tisch. Dat vinden we nodig om Middelburg als fietsstad naar een hoger niveau te tillen. Middelburg heeft een gebrek aan visie." Nieuwenhuize: ,,Dat wordt vaak aangevoerd. Maar niet alles hoeft veel te kosten. Je kunt ook andere keuzes maken én creatiever zijn. En als je nu geen geld hebt, kun je nog wel plannen voor de toekomst maken." Van Noord: ,,De Fietsersbond is begonnen als een emancipatiebe weging voor fietsers in een tijd dat alles werd ingericht voor de auto. We worden weer die actiegroep. Maar dan een moderne, met inzet van sociale media. We zitten liever bijtijds aan tafel, maar we denken dat op dit moment onze onder handelingspositie met de ge meente sterker wordt als we actie gaan voeren." OOSTBURG Van vanavond tot morgenavond trekken 112 wan delaars door Zeeuws-Vlaande- ren. De langeafstandswandel- tocht 24 Uur Oostburg wordt voor het eerst gehouden. De or ganisatie is er klaar voor, zegt Jacky Aers van Wandelvereni ging Voor de Wind. Vanaf van avond lopen de deelnemers 100 of 106 kilometer, binnen 24 uur. Er is veel animo voor de tocht. ,,Er komen 28 wandelaars uit Zeeuws-Vlaanderen; de rest komt uit heel Nederland en Bel gië. Er doet zelfs iemand uit Gro ningen mee." De start is vandaag om 19.00 uur, aan het Raadhuis plein in Oostburg. I Weekend Parijs 1 in het voorjaar 1 vertrek zal juni va 109 Keukenhof do 2 mei €43,-- Libelle Zomerweek 3-daagse reis Engeland met bezoek Londen en Chatham Maastricht za1-6,vr19-7,wo25-9 €36,- Zomerse dagtocht met buffetcruise Dagtocht Canterbury vr 5-7, vr 18-10 €1 Dagtocht Parijs Verzorgde dagtocht Noord-Limburg €59,-- SAS VAN GENT Ook dit jaar wordt er op Koningsdag in Sas van Gent op ludieke wijze een moord opgelost. Deelnemende teams krij gen een politiedossier en moeten daarmee de laffe moord oplossen door op locaties te zoeken naar aan- wijzingen. De start is tussen 13.00 en 14.00 uur in café Reseda. Men wordt daar terug verwacht voor 16.30 uur. Om 17.00 uur vindt in hetzelfde café de ontknoping en de prijsuit reiking plaatst. LAATSTE ZONDAG VAN DE MAAND WA 'We worden weer een actiegroep' Maurits Sep Middelburg Twee keer per jaar een gesprek met ambtenaren, invloed op het fietsbeleid, meepraten over pro jecten... Dat is toch waardevol? Wanneer ging het mis? Is dat niet terecht? -Dolf Evenberg, vice-voorzitter Waarom zou dat zijn? Middelburg heeft al jarenlang een gebrek aan geld. Jullie wensen zijn misschien gewoon te duur. Wat nu? Beleef de sfeer van begin jaren'70 met het flower power thema! v.a. 1 v7| Hét vriendinnenfeest van deze zomer! do 23-5, za 25-5, ma 27-5 Inclusief ticket €48,-- (alleen venroer 34,--) Optie: bezoek aan de Call the Midwife tour vertrek ma 26 aug v.a.€299,~ Een geliefde winkelstad met een historisch centrum Induslef bezoek Zilvermuseum en cruise over de Linge wo 26 juni €79,-- Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! Nieuw! Wereldstad met flair, mode van de wereld vr23 augustus Nieuw! Geniet van prachtige en ongerepte natui vr 6 september Nieuw! en wielerhoofdstad ir f9,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl XaA&A De Fietsersbond Middelburg met (vlnr) voorzitter Huibert van Noord, vice-voorzitter Dolf Evenberg en Flip Nieuwenhuize, voorzitter van de Fietsersbond Zeeland. foto lex de meester GRATIS PARKEREN, NI.U.V. DE PARKEERGARAGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43