Nieuw jeugdhonk Dauwendaele open 6 Maatregelen geluidsoverlast Voorzitter museum is teleurgesteld Een aantal maatregelen moet de geluidsoverlast van de skatebaan in de Veersepoort voor omwonenden beperken. Een 2,5 meter hoog geluidsscherm moet binnenkort voorkomen dat bewoners van de Grote Sternstraat en het Mezenhof nog te maken hebben met geluidsoverlast van de skatebaan. De gemeente Middel burg gaat daarnaast het tegelpad naar de baan in de Veersepoort zo aanpassen dat skaters daar minder geluid maken. Rechtszaken Op die manier denkt het dagelijks bestuur van de gemeente tegemoet te komen aan de eis van omwonen den iets te doen aan de overlast die ze al heel wat jaren ervaren. Ze strij den al negen jaar tegen de overlast en wonnen meerdere rechtszaken. Maar tot nu toe leidde dat niet tot adequaat handelen, bleek medio vorig jaar bij een zitting van de Raad van State. Het hoogste rechtscollege stelde daarna klip en klaar vast dat de ge meente in actie moest komen. Het kwam zelfs met een aantal sugges ties, zoals het aanleggen van een aarden geluidswal of het beperken van de gebruiksduur van de skate- baan. Verbod Tijdens de zitting wees de raads man van de omwonenden er bo vendien op dat het volgens de Alge mene Plaatselijke Verordening ver boden is handelingen te verrichten die voor omwonenden overlast ver oorzaken. Ook op basis daarvan vroeg hij actie van de gemeente. Het college wil voorkomen dat die APV nog eens van stal gehaald wordt in de strijd tegen geluids overlast van de skatebaan en ver leent een ontheffing van het be wuste verbod. De gemeente gaat binnenkort in overleg om te bepalen wat voor soort geluidsscherm er moet ko men. En of dat scherm met behulp van beplanting moet worden geca moufleerd. De raadsman en de woordvoerder van de omwonen den waren gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Uit een enquête van het Burger initiatief Domburg Waarheen bleek eerder deze week dat 96,8 procent van de bevolking tegen het plan is voor een nieuw mu seum dat vier meter boven de duinen uitsteekt. Bijna de helft van alle inwoners vulde de vra genlijst in. Van Houtum geeft echter de moed niet op en is benieuwd hoe de Veerse politiek reageert. Hij wijst erop dat de plannen in lijn zijn met de visie die door de gemeente en de stadsraad is ont wikkeld voor het gebied. En dat daarin staat dat in het Nehalenniagebied een museum kan komen. ,,Onze plannen zijn daarop gebaseerd. Wij zijn door die visie uitgedaagd", verklaart Van Houtum. Hij zegt ook benieuwd te zijn naar de reactie van de klank bordgroep, volgende maand. Die bestaat uit Domburgers die op de één of andere manier iets van doen hebben met het Nehalen- niagebied. De groep kwam op initiatief van de gemeente één keer bijeen om te praten over wat daar wel en niet kan komen. En volgende maand komt de groep voor de tweede keer sa men. Jongeren hebben zelf hard gewerkt om er iets moois van te maken. Zo als Jack van der Schoor. Hij hielp met het leggen van de laminaat- vloer, het aankleden van de muren, noem maar op. ,,We stoppen er weer in wat we er al jaren uit krij gen." En dat is veel. ,,The Basement is mijn tweede thuis. Hier zijn men sen met wie ik kan praten over wat me dwars zit." Dat geldt voor de meeste jongeren, weet hij. ,,Hier kun je terecht met problemen die je thuis niet kunt bespreken." Jack is 22 en komt al zestien jaar in het jeugdhonk. Dat The Base ment oud was en dat het hoog tijd was voor een frisse nieuwe plek, dat klopt misschien wel, zegt hij. ,,Maar jongeren zien dat niet hoor. Die zien vooral wit het honk is, en wie er zijn." Toch is Second Base heel belang rijk voor de Dauwendaelse jeugd, vindt hij. ,,Ik hoop dat het meer be kendheid krijgt dan The Basement, en een beter imago. Mensen had den er wel een oordeel over, zonder dat ze het kenden. Ik hoop dat kin deren en ouders komen kijken en het een echte kans geven." Wethouder Carla Doorn (jeugd) hoopt dat ook de jeugd uit de Mor- tiere de weg gaat vinden naar Se cond Base. Iedereen is welkom, lacht Jack. ,,Maar ik hoop ook dat Second Base het karakter van The Basement houdt. Want dat is nodig voor Dauwendaele." Stichting Welzijn Middelburg is ook blij met de nieuwe plek, die veel groter is en meer kantoor ruimte heeft. Enig nadeel aan de nieuwe plek is dat die over ander half jaar misschien alweer verlaten moet worden. Het gebouw wordt door de gemeente verkocht of ver huurd. Jack hoopt dat ze langer kunnen blijven. ,,We hebben er zo veel moeite voor gedaan." IN DE REGIO Oranjemorgen in Koffiehuis Opening expositie Habitants in De Piek ss MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 26 april 2019 WA Scherm bij skatebaan Veersepoort Emile Calon Middelburg Teleurstellend en jammer. Met die woorden reageert voorzitter Arnold van Houtum van de stichting Marie Tak van Poortvliet-museum op de massale afwijzing van de plannen voor een nieuw mu seum in het Nehalenniage- bied bij Domburg. Emile Calon Domburg De jeugd uit Dauwendaele heeft een nieuw jeugdhonk. The Base ment, in de kelder van het win kelcentrum, is dicht. Gisteren werd Second Base geopend, in het oude schoolgebouw langs de Torenweg in Middelburg. ,,Dit is echt heel belangrijk voor ons." Maurits Sep Middelburg Jack van der Schoor (links) speelt snooker in het nieuwe jeugd honk van Dauwendaele: Second Base. foto ruben oreel MIDDELBURG Het Koffiehuis in Middelburg houdt vandaag een Oran jemorgen van 10.00 tot 11.00 uur. Om 10.00 uur wordt er gekeken naar beelden van Konin ginnedag in 2010, toen de koninklijke familie op bezoek was in Middelburg. Vervolgens wordt er een quiz gehouden over het geslacht Oranje Nassau door de eeuwen heen. Als afsluiting wor den er enkele va derlandse liederen gezongen. De Oran jemorgen is voor ie- dereen gratis toe gankelijk. AXEL Museum Het Wa renhuis in Axel opent vandaag de nieuwe expositie Kijk naar beneden, dan zie je meer De tentoonstelling be staat uit bijzondere fossielen en bo demvondsten van het Zeeuwsch Ge nootschap en het Axels Museum. De opening van de expositie is om 17.00 uur in het mu seum aan Markt 2. Na de opening is er de mogelijkheid de expositie te bekij ken. Aanmelden is niet nodig. VLISSINGEN De Nijmeegse band Habitants treedt vanavond op in De Piek in Vlissingen. Habitants bestaat uit drie vrouwelijke en twee mannelijke muzikanten. Je remy Lahr en zijn band treden op in het voorpro gramma. Het concert begint om 21.00 uur. Kaarten kosten 10 euro per stuk en zijn verkrijgbaar via depiek.nl. SNELHEIDSLIMIET BUTTINGE Wie vanaf de Stenen Kruisweg in de richting van Buttinge rijdt, mag maar een heel klein stukje vijftig kilo meter per uur rijden. Daarna is de maximumsnelheid dertig kilometer per uur, zoals blijkt uit bovenstaande foto. Het wordt voor de politie wel een uitdaging om op dat stukje van maximaal vijftig een snelheidscontrole te houden. Heel veel ruimte voor het opstellen van de radarapparatuur is er namelijk niet. foto willem adriaansens ARNEMUIDEN Centrum, 12.00 17.00 uur: Weekmarkt DOMBURG Badhotel, 15.30 18.00 uur: Kinderfestival met o.a. selfiewall en springkussen KOUDEKERKE Centrum, vanaf 19.00 uur: Durpsrun, 5-15 km hardlopen door straten en ge bouwen in het dorp MIDDELBURG Kinderboerderij de Klepperhoeve, vanaf 10.00 uur: Speurtocht 'Het klompen pad'; Het Koffiehuis, 10.00 11.00 uur: Oranjemorgen met oranjequiz; Foyer ZB, 10.15 11.30 uur: Taalcafé; Oostkerk, 11.30, 13.15, 14.30 en 15.45 uur: Rondleidingen door kerk; Kloostergangen Abdij, 12.00 17.00 uur: Expositie leden van Het Zeeuws Palet; Cinema Middelburg, 13.15 uur: Verto ning 'Klara en de gekke koeien' en 'Sunset'; Zeeuws Museum, vanaf 15.00 uur: Opening tentoonstelling 'Nooit meer werken'; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugd- café; Common House Elliot, vanaf 20.00 uur: Zeeuwse nacht van de Filosofie OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondleidingen 'Zoldergehei men' bij Terra Maris; 13.00 uur: Kijkje achter de schermen van het zeeaqua rium RITTHEM Dorpsstraat 2, 14.00 uur: Workshop 'Hanging Bas ket'; Dorpsstraat, 20.00 uur: Steppenrace SEROOSKERKE Oude Brand spuithuis, 13.00-17.00 uur: Ex positie over '100 jaar Provinci ale Zeeuwse Energie Maat schappij' VLISSINGEN CineCity, over dag: Tentoonstelling 'Open je ogen voor mensenhandel'; ZB, Spuikomweg 7, 10.00-22.00 uur: Foto-expositie 'Bloemen'; Het Arsenaal, vanaf 10.00 uur: Piraten skills testen d.m.v. touwhangen, planklopen en kanonskogels werpen; De Piek, 21.00 uur: Optreden Habitants.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42