3 1 f m 5 De blauw-gele Tilburgse vlag wapperde gisteren bij de Zeeuws- Vlaamse gemeentehuizen. En in Spoorzone 013 te Tilburg was het Zeeuws-Vlaanderen boven. Waarom? Tilburg is gekozen tot Zeeuws-Vlaamse Studendentenstad 2019. In Tilburg ontmoetten studen ten en vertegenwoordigers van vooral Zeeuws(-Vlaamse) werkgevers elkaar. Het 'event' in de hippe Tilburgse Stati onszone was bedoeld om de band tussen de uitgewaaide Zeeuws- Vlaamse studenten en Zeeuws- Vlaanderen te behouden. Overigens niet alleen Zeeuws- Vlaanderen. Modestad Goes haakte ook aan bij dit initiatief. De studenten werden getrakteerd op muziek, en spijs en drank op ni veau. De catering werd verzorgd door de Kromme Watergang van de Zeeuws-Vlaamse sterrenkok Edwin Vinke. Dat wisten de stu denten te waarderen. Het evene ment was met 150 aanmeldingen volgeboekt. Van werkgeverszijde kwamen 100 mensen naar Tilburg. ,,We willen de studenten wij zen op de mogelijkheden die onze regio biedt tijdens de studie. Denk aan het schrijven van scripties, het doen van stages en vakantiewerk, en aan de carrièremogelijkheden daarna", zegt Michiel Meijers van A Rootzz. Deze netwerkorganisatie van Zeeuws-Vlaamse jongeren or ganiseerde voor de eerste keer de verkiezing van de Zeeuws- Vlaamse Studendentenstad, met steun van gemeenten, instellingen en bedrijfsleven. Als regio willen we de vinger opsteken. We willen de voordelen van leven en werken in Zeeuws- Vlaanderen laten zien", zegt Meijers. Anders dan de Zeeuwse Connectie, gericht op alle Zeeu wen buiten de provincie, heeft Rootzz studenten en jonge profes sionals als specifieke doelgroep. Rootzz wil elk jaar een andere stad tot Zeeuws-Vlaamse Studen tenstad uitroepen. Voor de editie van 2019 kwamen 26 aanmeldin gen binnen. Een vakjury keek naar de motivatie achter de nominaties. Die van Dani Bracke, afkomstig uit Kloosterzande, sprong eruit. Zijn thema was ZeeBra, het beste van twee werelden. In Zeeland ligt zijn verleden, in Brabant zijn heden. Bracke studeert aan de Fontys onder meer communicatie en eve nementen. De verkiezing van de Zeeuws-Vlaamse Studentenstad is een kolfje naar zijn hand. ,,Ik J) We willen studenten wijzen op de mogelijkheden die onze regio biedt hoorde van het idee toen ik op het Reynaert College in Hulst was om over mijn studie te vertellen. Ik vond het een geweldig concept." Bracke besefte pas wat hij miste toen hij op kamers in Tilburg zat, vertelt hij. ,,Toen ik nog in Kloos- terzande woonde, wilde ik weg. Maar nu denk ik: Zeeuws-Vlaan- deren is zo gek nog niet. Er is ge noeg te beleven, er is volop werk, het ligt dicht bij steden als Ant werpen en Gent, en de woningen zijn er nog betaalbaar. Ik zit zelf in, hopelijk, mijn laatste jaar van mijn studie. Ik ben me al aan het oriënteren op de woningmarkt in Zeeuws-Vlaanderen." Zeeuws-Vlamingen in den vreemde trekken naar elkaar toe, is Brackes ervaring in Tilburg. Hen hoefje niet te overtuigen van de zegeningen van hun geboorte grond, al beseffen ze vaak niet hoeveel carrièremogelijkheden de streek biedt. De organisatoren hopen ook op bijvangst uit andere delen van het land. ,,We richten ons niet uitslui tend op Zeeuws-Vlaamse studen ten. Ook hun vriendjes en vrien dinnetjes zijn welkom. Het maakt ons eigenlijk niet uit waar ze van daan komen", zegt creatief stra teeg Koen Verhagen, de bedenker van het concept om studenten en werkgevers uit de regio bij elkaar te brengen. Zeeuws-Vlaming of niet, bij binnenkomst kreeg ieder een alvast een Zeeuws-Vlaams paspoort. Het evenement had het weer mee. Een druilerig buitje hield tij dens de openingsspeeches ieder een binnen in gebouw De Smede rij. Nadat burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen 'zijn' studen ten op het hart had gedrukt te ge nieten van hun studietijd, maar Zeeland niet te vergeten, brak de zon door en kon het netwerken in de binnentuin van de Spoorzone worden voorgezet. Voor de gele genheid was er zelfs een Zeeuws zandstrandje aangelegd. Volgend jaar wordt weer een Zeeuws-Vlaamse Studentenstad gekozen. Dat hoeft niet per se een stad in Nederland te zijn, zegt Verhagen. Gent of Leuven zouden bijvoorbeeld ook kunnen, maar verder weg mag ook. Verhagen lacht: ,,Wat mij betreft staan we volgend jaar in New York." Hi vrijdag 26 april 2019 GO 'Zeeuws-Vlaanderen zo gek nog niet' Theo Giele Tilburg u 1 /Al Dani Bracke: ,,In Zeeuws- Vlaanderen is genoeg te bele ven, er is volop werk, het ligt dicht bij steden als Antwerpen en Gent, en de woningen zijn er betaalbaar." -Michiel Meijers, Rootzz l i j Kijk op de site bij /video j Zeeuws-Vlaanderen aast op studenten in Tilburg I - - 1 Goes presenteert zich - met een levende Barbie en Ken - als modestad bij het evenement Zeeuws-Vlaamse Studentenstad in Tilburg. fotos dolph cantrijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41