4 Niet alle bewoners van Middelburgse Keurhove blij met isolatie Het doel van Woongoed Middel burg is om in 2022 alle woningen gemiddeld op energielabel B te hebben. Om de woningen energie zuiniger te maken, worden de hui zen beter geïsoleerd. Daarvoor wordt het dak verhoogd. In de Keurhove zijn zowel koop als huurwoningen. Huurders hoe ven voor de verbouwingen niks bij te betalen. Er is een voorstel gedaan onder de huurders. Als meer dan zeventig procent van hen zouden instemmen met de verbouwingen, dan zouden alle huurwoningen worden verbouwd. Dit was het ge val. Eigenaren van de koopwoningen in de buurt kregen een aanbod van de aannemer om eenzelfde verbou wingen te laten uitvoeren. Zij zou den dan een bedrag van ongeveer 15.000 euro moeten betalen. Bij een hoekwoning zou dit bedrag nog hoger oplopen. Ongelijke daken Tien van de vijftig kopers in de wijk hebben tot op heden opdracht ge geven voor de verbouwingen; de rest heeft dit nog niet gedaan. Het dak van hun huis is daardoor niet op gelijke hoogte met de rest. Dit beeld zorgt voor onvrede bij bewo ners. Projectleider Bas Rooze van Woongoed Middelburg erkent het probleem van de ongelijke daken. ,,Om dit zo veel mogelijk te voorko men, komen we kopers tegemoet door 1000 euro korting te geven voor het isoleren en vernieuwen van het dak. We moeten het dak verhogen om zo 'een goed geïso leerd jasje' om het huis te creëren. Kopers kunnen zich tot drie weken voor de start van de werkzaamhe- We moeten het dak verhogen om zo 'een goed geïsoleerd jasje' om het huis te maken den aanmelden als zij de verbou wingen alsnog willen." Leny van Sluis en Kees Hende rikx wonen in een hoekwoning en hebben het huis gekocht. Zij zijn niet te spreken over de hoogtever schillen in de daken. ,,Die daken zijn toch geen gezicht. Het is waar deloos en lelijk'', zegt Henderikx. ,,Voor ons is het bedrag erg hoog en ons huis is al goed geïsoleerd. Ik heb nog aan de aannemer gevraagd om alleen het dak te doen. Dat was niet mogelijk." Overlast Tot overmaat van ramp hebben zij overlast van de verbouwingen naast hun huis. ,,Overlast hoort bij een verbouwing, maar er worden dingen vernield. De bouwers heb ben het hekje omver gereden in mijn voortuin. Alle spullen worden zomaar ergens neergezet. We dur ven eigenlijk ons huis niet uit, we willen het in de gaten houden." De buurvrouw van Leny en Kees heeft een huurwoning. Haar dak zal hoger worden dan dat van de buren. ,,Het dak vind ik vooral erg voor mijn buren. Ik zit hier niet voor de schoonheidsprijs van Middelburg, maar voor hen is het niet leuk." Doordat de zeventig procent was gehaald bij de stemming, was zij verplicht haar woning te laten ver bouwen. Dat had ze liever niet ge wild. ,,Ik ben slecht ter been en maak me door de verbouwing erg veel zorgen. Er wordt veel troep ge- maakt, wat ik zelf niet kan oprui men. Ik ben er echt door achteruit gegaan. Ik had in bezwaar kunnen gaan bij de rechter, maar ik heb in een andere situatie al gezien dat dat geen nut heeft. Er is een merendeel gehaald van zeventig procent. Woongoed staat dus in haar recht, maar ik vind het jammer dat ik er niks tegen kon doen." Geluk Mevrouw Boles woont even ver derop in de straat. De daken in haar rijtje liggen gelijk. ,,Ik heb het geluk dat de buurman met de verbou wing instemde, ondanks dat hij een koopwoning heeft. Anders had mijn dak hoger gelegen. Hij wilde het wel, want anders zou zijn huis minder waard worden. Ik heb in huis wel zicht op de rijtjes waarbij Het is waardeloos en lelijk. Voor ons is het bedrag hoog, ons huis is al goed geïsoleerd de daken ongelijk zijn, dat is echt niet mooi." Petrie Pijnenborg, manager Te vreden klant van Woongoed Mid delburg, reageert: ,,Wij willen dat de aannemer goed omgaat met onze huurders en goed werk le vert. Normaal gesproken hebben wij goed contact met onze huur ders. We hebben bij de buurvrouw extra hulp en maatwerk aangebo den. Fouten gebeuren bij een bouw, maar er zijn dingen die niet kun nen. We hopen dat bewoners dit soort zaken alsnog bij ons komen melden zodat we een passende op lossing kunnen vinden." vrijdag 26 april 2019 A Leny van Sluis en Kees Henderikx zijn niet blij met de hoogtever schillen in de daken. FOTO'S RUBEN OREEL Alle huurwoningen van Woon- goed in de Keurhove in Middel burg krijgen nieuwe daken. Ko pers kunnen ook hun dak laten isoleren en vernieuwen, mits de bewoners een bedrag van rond de 15.000 euro betalen. Niet ie dereen kan of wil dat, waardoor de daken niet op gelijke hoogte liggen. Koen Florusse Middelburg -Bas Rooze, projectleider -Kees Henderikx, bewoner De geïsoleerde en vernieuwde daken zijn hoger dan de daken waarbij dit niet is gebeurd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40