c! Vliegen heeft het tij tegen Voorwaardelijke straf geëist voor stalking Rapper moet forse vergoeding betalen Herdersstreken 2 LINTJESREGEN Een select aantal Zeeuwen ontvangt vandaag een koninklijke onderscheiding. Vaak is iedereen ervan op de hoogte behalve de decorandus zelf. Die wordt met smoezen om de tuin geleid. ,,Het was heel goed geheim gehouden." Commentaar De traditionele onaantastbaarheid van de luchtvaart brok kelt af. Schiphol en de KLM zijn niet langer de parade- paardjes die koste wat kost moeten worden beschermd. Een week geleden gaf de Raad voor de Leefomgeving en Infra structuur een duidelijk advies. De RLI wil heldere normen voor de maximale overlast en vervuiling. Gewoon vaststellen, meten en handhaven. Verder moet de luchtvaart meer als een gewone bedrijfstak worden gezien, ook qua belastingen, en moet de reiziger betalen voor de vervuiling die hij veroorzaakt. Gisteren leek de Tweede Kamer klaar om een stap verder te gaan. De overlast van nachtvluchten op Schiphol valt nog binnen de nor men, maar een meerderheid wil toch het mes zetten in het aan tal nachtelijke starts en landingen. Er zijn meer tekenen van een kentering. De VVD is intern met een interessante discussie bezig. Fractieleider Klaas Dijk- hoff wil de partij wat meer op de middenklasse richten en min der op de multinationals. De liberalen waren altijd de vaste pleitbezorger voor meer vliegen, maar in de nieuwe lijn van Dijkhoff is blindelings opkomen voor de belangen van Air France-KLM ineens een beetje vreemd. Ondertussen sleutelt VVD-minister Cora van Nieuwenhuizen al een tijdje aan het luchtvaartbeleid voor de periode 2020 2050. Het mag best nog even duren. Want elke dag groeit breed het inzicht dat er grenzen zijn aan de groei van de lucht vaart. Daar zal de minister uiteindelijk in mee moeten. Elke dag groeit het inzicht dat er grenzen zijn aan de groei van de luchtvaart Deze stalkingszaak kwam gisteren voor de rechter in Middelburg. De verdachte zelf was afwezig. De eis van de officier is vier maanden voorwaardelijke celstraf met daar bij een contact- en locatieverbod. De acties van de Tholenaar heb ben het slachtoffer angstig ge maakt. Zij vertelde op de zitting wat een impact het stalken op haar leven heeft. ,,Ik voel mij machte loos. Ik heb meerdere keren duide lijk gemaakt dat hij mij met rust moet laten, maar hij luistert niet. ALMANAK Hij belt bij me aan, bonst op de ra men en kleppert met de brievenbus totdat ik er gek van word. Mijn huis voelt niet meer als mijn thuis." T. kon niet accepteren dat de relatie over is. Ik voel mij machteloos. Mijn huis voelt niet meer als mijn thuis Het verweer van de advocaat is dat de man het allemaal niet zo be doeld heeft. Hij wilde de relatie al leen maar weer beter maken. De verdediging vindt dat een contact verbod voldoende is. Af en toe past die Goese op de witte herdershond van haar dochter. Een lieve loebas, maar soms net iets te ondernemend. Dat merkte ze weer, toen ze even voor een boodschap weg moest en vergat dat het beest wel raad weet met een deur kruk. Toen ze terug kwam, lag de doerak in de vijver. Dat het vrouwtje dat niet leuk vond, wist-ie nog wel. Zwart van de drab uit de poel vloog de hond naar binnen, de trap op. Boven bleek hij al weer een stuk wit ter, de zwarte modder zat vooral op de muren. Vakkundig aange bracht met rake herdersstreken. Tweede stad met stadsdichter Gewonde bij ongeval Amels HULST 35 hardrijders gaan op de bon Ineens stond er een limousine voor de deur. Die kwam Henk Christiaanse uit Yerseke ophalen. ,,Ik zei: ze zijn gek, ik ga niet in die auto. Toen kwam er een mooie dame uit. Zij bleek de burgemees ter te zijn. Toen dacht ik: ik stap toch maar in, want dat lijkt me wel een aardige juffrouw." Sinds een jaar mag Christiaanse zich Lid in de Orde van Oranje- Nassau noemen. Zijn familie had de koninklijke onderscheiding ge regeld, samen met de plaatselijke voetbalvereniging, waar hij al de cennialang bij betrokken is. Hij was al gewaarschuwd dat de Pas toen ik de familie zag, begreep ik dat het voor mij was familie die dag een fotosessie wilde doen, maar Christiaanse had er weinig acht op geslagen. Voor dat hij de limousine instapte, kleedde hij zich op aandringen van zijn vrouw alsnog even om. ,,Ik was er glad niet op gekleed." Onderweg had hij nog altijd geen idee wat er gaande was. Dat veranderde toen hij bij de kerk in Kruiningen allerlei bekenden zag. ,,Toen pas had ik door dat ik een lintje kreeg. Dat hadden ze heel goed geheim gehouden. Het was echt een superverrassing." Bridgeclub De familie van Corry de Jong uit Vlissingen kneep hem aan de vooravond van Lintjesregen 2018 ook even. De uitreiking zou zijn bij de bridgeclub. ,,Elke woensdag avond is ze bezig de tafels rond te krijgen", zegt echtgenoot Ad. ,,Als ze te weinig invallers heeft, zegt ze: dan blijf ik morgen zelf maar thuis. Dat mocht natuurlijk net deze dag niet gebeuren." Het liep goed af. ,,Ze had ge woonweg niets door", glimlacht De Jong. Ook diens nicht zat in het complot. Voorafhadden ze veel va ker contact dan gebruikelijk. Dat begon op te vallen. ,,Ik ben al 22 jaar belastinghulp. Dus ik had het smoesje dat ze weer iets wilde we ten over de belasting. Maar het is en blijft uitkijken dat je je niet ver spreekt." Het werd een memorabele dag. ,,Ik had voor een schappelijk prijsje een fanfareorkestje geregeld, dat toeterend de zaal binnen kwam, met daarachter de burgemeester en de familie", zegt Ad de Jong ,,Het was een complete verras sing", beaamt echtgenote Corry. ,,Pas toen ik de familie zag, begreep ik dat het voor mij was." Twee weken geleden wees het er al op. De 29-jarige F. I. uit Sas van Gent, bekend als de rapper Lo-Bo, wordt niet door het Openbaar Mi nisterie 'geplukt'. Lo-Bo had in totaal 35.112 euro verdiend met het prostitueren van een toen 18-jarige meisje. I. leerde haar kennen na een van zijn optredens. Vanwege proble men thuis zocht de jonge vrouw onderdak en I. bood haar die. Ze was verliefd op hem en deed alles om hem maar niet te verliezen. En zo belandde zij in het Belgische Gent in het 'Glazen straatje' en in diverse clubs. Toen ze negen maan den later met een soa niet meer in de clubs kon werken, deed ze een tijdje webcamseks. In juni 2012 deed ze aangifte en kwam de zaak aan het rollen. Celstraf Lo-Bo werd in hoger beroep veroor deeld tot negen maanden cel, waar van zes maanden voorwaardelijk, een taakstrafvan 240 uur en het be talen van een schadevergoeding van 41.742 euro, waarvan 35.112 euro die het meisje zou hebben ver diend. Omdat Lo-Bo door de 'scha devergoedingsmaatregel' ook gaat betalen, hoeft hij ook niet meer voor dat bedrag te worden geplukt. Tientallen keren per dag langs het huis van je ex rijden, haar bellen, berichten sturen, langs haar werk gaan en haar thuis opwachten, maandenlang. Hier van wordt de 44-jarige A.T. uit Tholen verdacht. Doris Giele Middelburg - slachtoffer van stalking De uitspraak is op donderdag 9 mei. Tip? redactie@pzc.nl HULST Met zijn gedicht over 'de Bedden van Morres' tij dens de jubileumexpo van de meubelfirma, maakte kunstenaar Wil lem de Geus zo'n indruk, dat burgemeester Mulder hem prompt tot Hulster stadsdichter benoemde. Nu is het officieel. Tot het najaar van 2022 zal hij gedichten schrijven over Hulst en gebeurtenissen in de gemeente. De Geus (1960) studeerde aan Kunstacademie Rotter dam. In Hulst heeft hij atelier/galerie La Bo hème, waar hij ook schil derijen en muziek maakt. Vrijdag 3 mei wordt hij om 18.45 uur voorgesteld in het 's-Landshuis. Hulst is na Middelburg de tweede Zeeuwse stad met eigen dichter. VLISSINGEN Tijdens werkzaamheden bij jachtenbouwer Amels in Vlissingen is gisteroch tend iemand gewond ge raakt. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis ge bracht. Het ongeluk vond rond 10.50 uur plaats bij het bedrijf aan de Ko ningsweg. Naast een ambulance rukte er ook een trauma helikopter uit. De komst van de helikopter bleek niet nodig te zijn. Volgens de politie was er sprake van een bedrijfs ongeval, maar bleek het minder erg dan gedacht. Automobilisten die gis teren tussen 07.15 uur en 08.00 uur te hard hebben gereden op de Polderstraat in Hulst, kunnen een boete ver wachten. Volgens de politie gin gen 35 bestuurders in de fout. De aanleiding voor de laserguncontrole waren klachten van fietsers die regelmatig te maken hebben met auto's die te hard over de smalle polderwegen rijden. De politie heeft aange geven dat er de ko mende tijd vaker op deze wegen wordt ge controleerd. vrijdag 26 april 2019 'Lintje was Rolf Bosboom Yerseke - Corry de Jong Kijk op de site bij /video Welke smoezen worden op de mouw gespeld Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38