i 32 MEDIA CULTUUR Rami Malek, de ster uit Bohemian Rhapsody, heeft de rol van schurk in de nieuwe James Bond-film. Producenten Barbara Broccoli en Michael G. Wilson wilden hem er graag bij hebben. ANGELA KIJKT TV JAMES BOND ER WORDT WEER GEFILMD Nieuw werk Springsteen Ik had Rami al heel lang in het vizier'', zegt Bond-producente Bar bara Broccoli per tele foon vanuit Jamaica waar zij gisteren, sa men met collega Michael G. Wilson, wat details over de nieuwe en 25ste Bond-film be kendmaakte. Het grote nieuws: dat Rami Malek (37) de belangrijkste te genstander van James Bond speelt. De dochter van de legendarische Bond-producent Cubby Broccoli volgde de carrière van Malek al ge ruime tijd. ,,Hij viel mij al op in de tv- serie Mr. Robot. Toen ik hem daarna in Bohemian Rhapsody aan het werk zag, was ik nog meer overtuigd. Wij hadden toen al contact met hem op genomen. Dat hij daarna ook nog de Oscar voor Beste Acteur won, was natuurlijk schitterend. Ik ben ervan overtuigd dat hij een zeer overtui gende en memorabele schurk gaat spelen.'' Popelen Gisteren liet Malek, die in New York aan het werk was, via een videobood schap weten dat hij staat te popelen om de (nog naamloze) tegenstander van James Bond te spelen. „Ik ben van plan zijn leven zo lastig mogelijk te maken in zijn 25ste film", zei de acteur richting tegenspeler Da niel Craig, die wel op Jamaica aanwe zig was. Na maanden vol specula ties, geruchten en onwaarheden over de nieuw ste James Bond-film verschaften de makers van de suc cesvolste filmserie Ik ben van plan James Bond zijn leven zo lastig mogelijk te maken in zijn 25ste film aller tijden eindelijk enige duidelijk heid. Dat gebeurde op een toepasse lijke locatie - het tropische eiland Ja maica, waar 007-bedenker Ian Fle ming in zijn villa Goldeneye zijn meeste Bond-avonturen schreef. Op het geruchtencircuit rond de nieuwe film, waarvan de opnamen al veel eerder hadden moeten begin nen, wilde het producentenduo niet ingaan. ,,Wij reageren nooit op die berichten, al zijn die volkomen on juist. De fanbase van Bond weet dat de details over onze producties pas kloppen als wij met een officiële me dedeling komen,'' aldus Wilson. ,,We komen echt niet aan ons normale werk toe als wij overal op moeten reageren.'' Wel zijn zij opgelucht dat er eindelijk kon worden begonnen. Het productieteam kan nog geen volledige openheid van zaken geven. Zo heeft de jubileumfilm nog geen officiële titel. De vaakst genoemde suggesties zijn Shatterhand en Eclipse, waarbij de laatste optie het meest aannemelijk lijkt. ,,Het hoort bij de Bond-traditie dat bij de start van de productie nog geen titel beschikbaar is", zegt Wilson droogjes. Eerder was al bekend dat de relatief onervaren regisseur Cary Joji Fuku- naga (vooral bekend van misdaadse rie True Detective) de regie overneemt van collega Danny Boyle Trainspot tingSlumdog Millionaire) die het niet eens kon worden met de producen ten over de inhoud. Het 25ste jubileumavontuur kent een moeizame start. Tientallen sce naristen hebben zich over het script gebogen. De een na de ander haakte af. Door de inbreng van een vrouwe lijke scenariste, Phoebe Waller- Bridge (bekend van de serie Kil ling Eve), wordt gespeculeerd dat Bond in zijn nieuwe avon tuur moet wedijveren met een vrouwelijke geheim agent die zelfs zijn codenaam 007 dreigt over te nemen. Lieke baalt van reclame Eigenlijk is het raar dat Patrick van Het Rotterdam Project geen rol had in The Pas sion dit jaar. Want als iemand weet wat lijden, neergaan en op wonderbaarlijke manier opstaan is, is hij het, de dakloze junk die hét succesverhaal van het tv-programma werd. Onder dat verwilderde, uitgemergelde uiterlijk van een holbewoner, of caveman zoals zijn geu zennaam werd, bleek een slimme, innemende kerel schuil te gaan, die niet alleen presentator Beau om zijn pink wond, maar heel kijkend Nederland. kop keerde hij begin januari terug in Neder land, na drie maanden in een afkickkliniek in Zuid-Afrika te hebben gezeten. De laatste afle vering van Het Rotterdam Project was inmiddels geweest. Maar voor Patrick begon het toen écht: clean blijven en weer een leven opbouwen. Logisch dat Beau en zijn team besloten hun ca mera nog een poosje mee te laten lopen. Patrick wilde dat zelf ook graag. Om te laten zien dat het dus kan: jarenlang verslaafd zijn aan heroïne en cocaïne en toch opkrabbelen. En dat je dat zelf moet doen, zoals Patrick wijs zei. In de eerste aflevering van Caveman, afgelo pen woensdag op RTL 5, viel hij zijn zus na jaren om de hals, herstelde hij het contact met zijn stiefdochter en probeerde hij zijn broer stapje voor stapje terug te winnen. Swipete hij op Tinder, kocht een kat om 'iets te hebben om voor te zorgen', bracht een bezoekje aan de kerk om God te bedanken en vocht elke dag tegen de lokroep in zijn hoofd van drank en drugs. Dat is al verduveld lastig, maar stel je eens voor hoe het is als je koud geland op Schiphol meteen een berichtje krijgt van je dealer. Maar ik heb ook met hem te doen. Want de psychische druk op hem moet enorm zijn. Overal waar hij komt in de stad, in het land, wordt hij gecomplimenteerd en op de schou ders geklopt, iedereen kent zijn verhaal. Dat klinkt misschien leuk, maar altijd 'het succes verhaal Patrick' zijn maakt zijn strijd nog zwaarder dan die al is. Ik gun het hem zo dat hij het redt, juist hij, met zijn kat en binnenkort hopelijk een leuke vriendin. Maar Patricks gevecht houdt natuur lijk niet op als straks ook Caveman is afgelopen. Ik vermoed dat het voor hem dan nog een keer écht begint. Quote van de dag Als kandidaten domme antwoorden geven, worden ze afgestraft vrijdag 26 april 2019 PC MUZIEK Van Freddie naar schurk Ab Zagt 44 —Rami Malek, acteur Bruce Spring steen komt op 14 juni met zijn negentiende studioalbum, Western Stars. Het is zijn eer ste album in vijf jaar. Voor de plaat liet de 69- jarige zanger zich inspireren door popalbums van eind jaren 60. SHOW Lieke van Lex- mond baalt van nepadvertenties op Facebook die haar gezicht en naam gebrui ken. Ze over weegt aangifte te doen. Louche bedrijven ge bruiken steeds vaker zonder toestemming BN'ers voor hun reclame. Patrick Clean, aangesterkt en met heldere ogen en Ik heb onmetelijk respect voor Patrick, voor zijn doorzettingsvermogen en veerkracht. —Bridget Maasland zegt in Totaal TV niet minder streng te zijn dan voorganger Chazia Mouralia in De Zwakste Schakel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32