Verweij pakt draad op bij Reggeborgh 28 Nadal naar de kwartfinale Sagan haakt af voor LBL Geoghegan Hart wint weer FORMULE 1 GP VAN AZERBEIDZJAN Weer zijn Max Verstappen en zijn team veroordeeld tot een inhaalrace. Met een nieuwe Honda-motor is in Bakoe het traditionele updateseizoen voor de Red Bull-stal geopend. ,,Ik bemoei me niet met elk puntje op de vleugel." UITSLAGEN Die werkethiek van de Japanners, Max Verstappen kan er wel wat mee. Geheel volgens planning gaat hij vandaag in Bakoe de baan op met een nieuwe Honda-motor in zijn Red Bull. Niet omdat er iets mis was met de vorige, maar in de race- rij is stilstand achteruitgang. De nieuwe krachtbron is, als waarge maakt wordt wat op de verpakking staat, betrouwbaarder en een fractie sneller dan haar voorganger. ,,Niks spectaculairs", zegt Ver stappen er meteen bij. ,,Mercedes en Ferrari zullen hier op het lange rechte stuk nog altijd harder gaan. Maar bij Honda willen ze grotere stappen maken als het gaat om ver mogen. Daar is dit een onderdeel van. Er wordt daar vol gas gewerkt." Ook dit jaar komt Red Bull Ra cing in het totale pakket van auto en motor tekort ten opzichte van de twee andere topteams, ook al laat de stand in het wereldkampioen- FORMULE schap dat wat betreft de Italianen niet zien. En dus is het een kwestie van, mooi Formule 1-woord, door ontwikkelen. En laat dat nou net de specialiteit van het huis zijn. ,,Wij hebben mensen in huis die heel snel analyseren waar het probleem zit. En dat dan verhelpen", legt de Limburger uit. „Natuurlijk wil j e liever vanaf het begin goed zitten en dan gedu rende het seizoen nog maar ietsje beter worden, dan dat het nodig is om zo veel progressie te boeken. De kloof tussen het begin en eind van het seizoen moet kleiner worden. Maar dat weet iedereen hier wel", zegt Verstappen in de paddock van het stratencircuit aan de Kaspische Zee. Over twee weken, in Barcelona, komen alle teams traditiegetrouw met de grotere updates. Vanuit de fabrieken, veelal in Engeland, wor- den nieuwe onderdelen aange voerd. ,,Die hebben we ook zeker nodig", zegt Verstappen. In China twee weken geleden was het gat met de snelsten nog zo'n driekwart seconde per rondje. ,,Dat is waar schijnlijk te veel om tijdens een sei zoen goed te maken. Maar als je het terug kunt brengen tot twee of drie tienden is er veel mogelijk. Dat kun je nog compenseren." In de koningsklasse van de auto sport wordt elke dag gewerkt aan updates en de ideale setting van de Verweij voegt zich bij de sprinters Dai Dai Ntab, Kai Verbij en de broers Michel en Ronald Mulder. Hij heeft een contract getekend voor een jaar, maar zijn doel ligt verder. Verweij wil pieken op de Olympische Spelen van Peking in De 28-jarige Verweij was afgelo pen winter niet te zien op de ijs baan. Het lukte hem niet om vol doende sponsors te vinden en hij besloot er een jaar tussenuit te gaan. Inmiddels is hij weer gemoti veerd om zijn carrière nieuw leven in te blazen bij de ploeg, waar ook zijn vriendin Jutta Leerdam een contract heeft getekend. De blonde Noord-Hollander be leefde zijn beste seizoen in 2014, toen hij de wereldtitel allround ver overde en op de Olympische Spelen goud (ploegachtervolging) en zilver (1500 meter) won. Op de Winter spelen van Pyeongchang behaalde hij twee keer brons (ploegachter volging en massastart). ,,Het is mooi dat ik me kan aansluiten bij een collectief met sprinters. Ik hoop dat ik kan profiteren van de snelle jongens in het team en mezelf kan ontwikkelen", aldus Verweij. vrijdag 26 april 2019 TENNIS Rafael Nadal heeft op het graveltoernooi van Barcelona de kwartfinale bereikt. De Spanjaard was in eigen land in de derde ronde te sterk voor zijn landgenoot David Ferrer: 6 3, 6-3. Nadal strandde za terdag verrassend in de halve finales van het mas- terstoernooi van Monte Carlo. Ferrer (37) sluit begin mei in Madrid zijn loopbaan af. WIELRENNEN Peter Sagan maakt zondag niet zijn de buut in de Belgische wie lerklassieker Luik-Bastena ken-Luik. De Slowaak van Bora-Hansgrohe heeft zich op het laatste moment af gemeld. Sagen boekte dit jaar slechts één zege, een etappe in de Tour Down Under. Hij herstart zijn sei zoen op 12 mei in de Ronde van Californië. WIELRENNEN Tao Geog- hegan Hart heeft na de eerste ook de vierde etappe van de Ronde van de Alpen gewonnen. De Brit van Team Sky versloeg gisteren op de meet de Ita liaan Vincenzo Nibali. Maandag boekte de 24-ja- rige Geoghegan Hart zijn eerste zege van zijn prof loopbaan. Tennis Mannen. Boedapest, 2de ronde: Coric (Kro/2) - Haase (Ned) 6-3 4-6 6-4, Krajinovic (Ser) - Albot (Mol/8) 7-5, 6-4, Basilasjvili (Geo/4) - Gojowczyk (Dui) 6-3 0-6 6-3, Ber- rettini (Ita) - Bedene (Slv) 7-6 6-2. Barcelona, 3de ronde: Thiem (Oos/3) - Munar (Spa) 7-5 6-1, Nis- hikori (Jap/4) - Auger-Aliassime (Can/16) 6-1 6-3, Medvedev (Rus/7) - McDonald (VS) 6-3 6-2. Vrouwen. Stuttgart, 2de ronde: Bertens (Ned/6) - Bencic (Zwi) 4-6 6-3 6-4, Osaka (Jap/1) - Hsieh (Tai) 6-4 6-3, Kontaveit (Ést/8) - Pavljoe- tsjenkova (Rus) 6-3 6-2, Vekic (Kro) - Kasatkina (Rus) 6-1 7-5. Istanboel, 2de ronde: Martic (Kro/6) - Bogdan (Roe) 4-6 7-5 6-3, Vondrousova (Tsj) - Koeznetsova (Rus) 6-4 6-3. Wielrennen Mannen. Ronde van de Alpen, 4de etappe: 1. Geoghegan Hart (GBr) 134 km in 3.26.33, 2. Nibali (Ita), 3. Majka (Pol), 4. Sivakov (Rus) z.t., 5. Froome (GBr) 0.40. Algemeen klassement: 1. Sivakov 14.53.40, 2. Geoghegan Hart 0.27, 3. Majka 0.31, 4. Nibali 0.33, 5. Hirt 0.48. WISSEC inhaalrace Nieuwe motor als start van Rik Spekenbrink Bakoe WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 68 2. Bottas 62 3. Verstappen39 4. Vettel 37 5. Leclerc 36 6. Gasly 13 7. Raikkönen 12 8. Norris 8 9. Magnussen 8 10. Hülkenberg 6 1. Mercedes 130 2. Ferrari 73 3. Red Bull 52 4. Renault 12 5. Alfa Romeo 12 6. Haas 8 7. McLaren 8 In Bakoe zijn er ook fans die heilig geloven in de wereldti tel voor Max Verstappen, motorupdate of niet. FOTO GETTY IMAGES Schaatser Koen Verweij heeft na zijn sabbatical onderdak ge vonden bij Team Reggeborgh, de commerciële ploeg van coach Gerard van Velde. 2022. Koen Verweij met zijn vriendin Jutta Leerdam. Komend seizoen zijn zij teamgenoten bij Reggeborgh. foto instagram koen verweij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28