Verdediger Virgil van Dijk bij 26 PSV zet Willem II in Tilburg moeiteloos opzij De titelstrijd in de eredivisie wordt een strijd tot het bittere eind. Ajax blijft favoriet, maar PSV hijgt de koploper nog altijd in de nek na de knappe zege gisteravond bij Willem II: 0-3. 'Sfeer is uniek. Steun van thuispubliek doet iets met je' Kort Robben traint met de groep Arjen Robben (35, foto) heeft een deel van de groepstraining van Bayern München meegedaan. De in München afscheid ne mende aanvaller kampt al maanden met fy sieke problemen. De 'Rekordmeister' zette beelden op social media van Robben in trai- ningskleding met de tekst ,,Arjen is terug". Trainer Niko Kovac zei dat hij nog hoop had op speelminuten voor Robben. Excelsior laat NAC in leven Excelsior verloor gisteren de uitwedstrijd bij ADO Den Haag: 3-1. Hekkensluiter NAC Breda had bij een zege van Excelsior op ADO afscheid moeten nemen van het hoog ste niveau. Abdenasser El Khayati bracht ADO in de derde minuut op voorsprong. Jef- fry Fortes schoot Excelsior in de elfde mi nuut op gelijke hoogte. Danny Bakker te kende nog voor rust voor de 2-1. Sheraldo Becker besliste de ontmoeting in de 72e mi nuut. Bertens naar kwartfinales Kiki Bertens (27, foto) heeft de kwartfinales bereikt van het graveltoernooi van Stuttgart. De Nederlandse versloeg in de tweede ronde de Zwitserse Belinda Bencic in drie sets: 4-6, 6-3, 6-4. Bertens, de nummer 7 van de wereld, kwam tot liefst twintig aces te gen de Zwitserse. Robin Haase (32) is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het toernooi van Boedapest. De Hagenaar verloor in een spannende wedstrijd in drie sets van de Kroaat Borna Coric, 3-6, 6-4, 4-6. Flitsen Stoppen Londen Coach Het mentale gevecht tussen Ajax en PSV duurt voor. Oók straks nog na de lentestop die de competitie nu voor 17 dagen stillegt. In Amster dam gingen ze er gisteravond eens goed voor zitten. Willem II-uit. Op voorhand moeilijk voor een PSV dat worstelt met zijn vorm. En in het achterhoofd ook de herinnering aan de historische 5-0 van vorig sei zoen. Maar PSV wil de strijd met Ajax nog rekken. Sterker: het boekte met het mes op de keel één van de meest overtuigende zeges na de winter stop. Bij rust stond het al 0-2, na een uur spelen 0-3. Met een bijna maxi maal rendement uit de kansen en een hoofdrol voor Donyell Malen. In de slotfase van dit seizoen is hij de speler die PSV goed kon gebrui ken om weer meer dynamiek te krijgen in het spel. Trainer Mark van Bommel liet dezelfde basis- ploeg starten als vorige week tegen ADO Den Haag en de week daar voor in de tweede helft tegen De Graafschap. Dus met Malen als ex tra aanvaller erbij voorin en Luuk de Jong op de positie van voorste middenvelder. Voor puristen zal De Jong 'op 10' als vloeken in de kerk zijn, want spelers als Pereiro, Ihat- taren en Guti zijn verfijnder aan de bal. Maar voor nu is het toch echt ge woon de beste keuze die Van Bom mel kan maken. Malen brengt naast diepgang zonder bal ook een soort beginnersgeest mee als hij voetbalt. En ook handig: waar mogelijk zoekt hij de kortste weg naar het doel. Heeft PSV de bal niet, dan zal De J ong met zijn werklust nooit verza ken bij het meeverdedigen. Dus on- De thuisclub stelde er helemaal niks tegenover, kort voor de bekerfinale scHJPim Quote van de dag De Engelse media weten het zeker. Virgil van Dijk is inmiddels door zijn collega's gekozen tot de beste voetballer van de Premier League. En zondag krijgt hij in Londen de bijbehorende award. Even snel, dat wel. Want de spelers van Liverpool hebben deze maand eigenlijk al nauwelijks tijd om adem te halen, laat staan voor feestjes. Vanavond wacht de belangrijke competitie wedstrijd tegen het reeds gedegra deerde Huddersfield Town. Woensdag wacht Barcelona in de halve eindstrijd van de Champions League. Liverpool kan in eigen land op 97 punten finishen en slechts één ne derlaag hebben moeten incasseren in de Premier League, maar toch overal naast grijpen. Maar een indi viduele hoofdprijs voor een speler, het is nog niet meer dan een opste ker. Ook al schaart Van Dijk zich in een uniek rijtje met zijn landgeno ten Ruud van Nistelrooy, Dennis Bergkamp en Robin van Persie. Ge kozen door zijn collega's, dat geeft zo'n prijs altijd allure. Manager Jürgen Klopp wilde er gisteren in aanloop naar de wed strijd tegen Huddersfield Town lie ver ook niet al te lang bij stilstaan. En ook niet bij het bekendgemaakte elftal van het seizoen met vier spe lers van Liverpool, zes spelers van Manchester City en Paul Pogba. ,,Er hadden er nog vier, vijf, zes of ze ven van ons bij kunnen zitten'', zei Klopp. ,,Voor mij is mijn team het team van het seizoen.'' Voorbeelden Klopp noemde Mo Salah, Jordan Henderson als voorbeelden. Dat Van Dijk er bij zit en straks wordt gekozen tot de beste speler van de Premier League, voor de Duitser is het niet meer dan logisch. vrijdag 26 april 2019 VOETBAL VOETBAL TENNIS GO 49 Jean-Michel Saive, de beste Belgische ta feltennisser ooit, stopt aan het eind van het seizoen op 49-jarige leef tijd. Saive deed als achttienja rige in 1988 mee aan de Spelen in Seoul. Hij was zeker keer op de Spelen. 4 Liud Kipchoge jaagt zondag op zijn vierde marathonzege in Londen. De Keniaan is re gerend olym pisch kampi oen op de ma rathon. Hij won eerder in Lon den in 2015, 2016 en 2018. 71 J Willem II 1 PSV Maarten Wijffels Tilbrug Titelrace ligt nog steeds open Donyell Malen (rechts) opent in Tilburg namens PSV na een half uur de score: 0-1. foto pim ras Sven-Göran Eriksson (71) wil bonds coach van Schotland wor den. ,,Ik ben nog hongerig'', aldus Eriksson. Vorige week ontsloeg Schotland McLeish. -Atleet Dafne Schippers over de FBK-games Golficoon Tiger Woods doet in oktober mee aan de eerste editie van het Zozo Championship in Japan. Woods won recent de Masters. Team IKO, de schaatsploeg van Jorien ter Mors, heeft Femke Beuling (19) aangetrok ken. Het sprinttalent tekent voor twee jaar. De zaalfinale om de landstitel in het korf bal keert na vijf jaar terug in Ahoy. De wed strijd vond de afgelopen vier jaar plaats in de Ziggo Dome van Amsterdam. Liverpool kan dit seizoen zomaar overal naast grijpen. Maar de waardering voor verdediger Virgil van Dijk kent geen grenzen. Player of the Year-award en een plek in het elftal van het seizoen, bewijzen dat. Mikos Gouka Liverpool

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26