Christelijke koepel vraagt verbod op homogenezing II NIEUWS 15 in buitenlandse detentie TOP 'BETEKENISVOL' Deze week pleitte ook de lande lijke homokoepel COC voor een verbod, en eerder dit jaar kwamen de Tweede Kamerfractie van D66 en jeugdartsenvereniging AJN met een vergelijkbare oproep. Aanlei ding om opnieuw aandacht te vra gen voor het fenomeen is een uit zending van RTL 5 afgelopen dins dag. In het programma Ewout Homogenezing in Nederland komen een aantal voorbeelden langs waarbij middels psychische druk of met fysieke methoden wordt geprobeerd mensen van homosek sualiteit te genezen. De 30-jarige Femke vertelt in het programma over het verwoes tende effect dat de behandeling op haar heeft gehad, tot op de dag van vandaag. ,,Ik kwam niet alleen in een geloofscrisis, maar ook in een identiteitscrisis. Ik wist niet meer wie ik was, wat normaal was, hoe ik moest leven. Ik kwam ziek thuis te zitten. Had last van depressie, angstaanvallen, een heel laag zelf beeld." Ook in de achterban van homo koepel LKP zijn dit soort voorbeel den bekend, zegt woordvoerder Kees Goedegebuur. Bij de meeste leden gaat het wel minder ver dan in bovengenoemde uitzending. ,,Zij krijgen te horen dat het oké is om homo te zijn, maar dan moe ten ze wel alleen blijven. Dat ge luid hoor je vooral in gerefor meerde kringen. Het streven naar verandering komt vooral voor in evangelische kerken en pinkster gemeenten." Onwil De koepel LKP wil de kerken eerst de kans geven zelf iets te doen. Maar bij 'aanhoudende onwil' is een verbod op zijn plaats, stelt de LKP. Goedegebuur roept onder meer Missie Nederland op om in actie te komen. Dat is een netwerkorgani satie van honderden evangelische kerken en organisaties in ons land. Directeur Jan Wolsheimer vindt echter dat de verantwoordelijk heid voor de homogenezingen bij individuele kerken ligt. ,,Als een pinkstergemeente dat vindt, is dat hun afweging. Wij gaan als orga nisatie geen theologische state ments afgeven. Dat staat verder los van mijn eigen opvatting. Wel kunnen en willen we het gesprek hierover faciliteren." Gemeengoed Wolsheimer vraagt zich af of ho mogenezing veel wordt toegepast bij de kerken die lid zijn van zijn organisatie. ,,Nu lijkt het net alsof het gemeengoed is. Maar als ik bij voorbeeld voor mijn eigen kerk spreek: bij ons zou dit echt nooit gebeuren." Hij pleit daarom voor onderzoek naar de kwestie, en daarbij vindt hijD66-Tweede Kamerlid Vera Bergkamp aan zijn zijde. Zij wil graag dat het kabinet uitzoekt of en op welke schaal homogenezing in Nederland plaatsvindt. Eerder stelde ze daarover al schriftelijke vragen. Minister Bruno Bruins (Medische Zorg) antwoordde daarop dat zo'n onderzoek wat hem betreft nu niet aan de orde is. Volgens hem kunnen mensen die ernstig leed hebben ondervonden van zo'n behandeling aangifte doen bij de politie. Bij de gezond heidsinspectie is volgens hem sinds 2008 geen signaal meer bin nengekomen over homogenezing. Bergkamp vindt deze reactie on voldoende en overweegt een mo tie in te dienen om het kabinet toch tot zo'n onderzoek te bewe gen. Het zou mooi zijn hem een tweede kans te geven. En niet pas na 30 jaar in de VS zo ontzettend zwaar gestraft wordt. Nergens worden zo veel men sen opgesloten als in the land of the free, waar het vaak beter is schuld te bekennen in ruil voor een lagere ge vangenisstraf- zoals Lorenzo Schrij ver heeft gedaan - dan het op een rechtszaak aan te laten komen. Daarin dreigen zware straffen in schamele gevangenissen. Joop Eer hart vindt de Amerikaanse strafin richtingen vergelijkbaar met 'een derdewereldland'. Verstappen Schrijver doodt in Pennsylvania de tijd met sporten, lezen, schrijven en tv-kijken. Als de Amerikaanse kabel zenders op zondag Formule 1 uitzen den, probeert hij Max Verstappen te volgen. Zijn gevangenis laat gedeti neerden moeilijk te plaatsen asiel honden trainen, zodat ze geadop teerd kunnen worden door een gezin. Hij heeft zijn cel gedeeld met meer dan twintig honden in training. „Zo kan ik eindelijk iets positiefs doen dat niet speciaal voor mezelf is", schrijft hij. Al een paar jaar hoopt hij op over plaatsing naar Nederland, maar de lokale overheid laat zijn verzoek om zijn straf thuis uit te zitten vooralsnog onbeantwoord. Froukje Kamoschinski: „Ik heb er een aantal, de grotere criminelen, van hen weet je, dit is een beetje het risico van het vak. Maar bij Lo renzo zou het mooi zijn als je hem een tweede kans zou kunnen geven, en niet pas na dertig tot zestig jaar. Want laten we eerlijk zijn, als die jongen over dertig jaar vrij komt, is het de vraag wat hij nog op kan bouwen." vrijdag 26 april 2019 Twee uur lang zaten de Russiche presi dent Vladimir Poetin en de Noord-Kore- aanse leider Kim Jong-un gisteren te genover elkaar. De ontmoeting verliep 'zeer betekenisvol'. Officieel houdt dit in dat beide landen de onderlinge betrekkin gen zullen versterken. Ook zegde Poetin zijn hulp toe om de vast gelopen onderhande lingen over de ont manteling van Kims kernwapenpro gramma weer op gang te brengen. In de praktijk betekent dat in het eerste geval dat Rusland Noord-Korea financi eel en economisch wil helpen als de in ternationale sancties tegen het regime in Pyongyang op termijn worden afgezwakt. In het tweede geval, het vastgelopen overleg, schuift Poetin weer aan de onderhande lingstafel. Hij waakt er daarbij voor China voor de voeten te lopen. FOTO EPA De roep om een verbod op zo genoemde 'homogenezing' in kerken wordt sterker. LKP, de landelijke koepelorganisatie van de christelijke LHBT-bewe- ging, wil dat de regering paal en perk stelt aan de praktijk, waar bij actief geprobeerd wordt de geaardheid van kerkgangers te veranderen. Sander van Mersbergen Den Haag Ewout Genemans besteedt in zijn programma aandacht aan homogenezing. foto rtl De gevangenis in Pennsyl vania waar de Nederlander Lorenzo Schrijver al jaren vastzit. FOTO 'S IMAGE SELECT EN CHANTAL HEIJEN -Froukje Kamoschinski, reclasseringsvrijwilliger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15