ii 9 GOP® Als ze je introduceren, zeggen ze 'voormalig presidents kandidaat'. Niet slecht nemer aan de Republikeinse voor verkiezingen van 2012 en 2016, is nu politiek analist van CNN. Ben Carson, worstelend neurochirurg in de campagne, werd minister in het kabinet van Trump. ,,Als ze je introduceren zeggen ze: 'voormalig presidentskandi daat'. Niet slecht'', tekende The New York Times op uit de mond van Newt Gingrich, zowel verlie zend presidentskandidaat als voormalig voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. ,,Het geeft een zekere statuur voor de rest van je leven, een beetje zoals voorzit ter van het Huis van Afgevaardig den zijn.'' Al die deelnemers bezorgen het partijbestuur hoofdpijn. De race is onvoorspelbaar. Een overvol kan- didatenveld bij de Republikeinen hielp in 2016 Donald Trump aan de macht. Alle anti-Trumpstem- men in de voorverkiezingen wa ren verdeeld over zoveel kandida ten, dat het voor Trump makkelij ker was om boven de anderen uit te steken. Chaos Hoe moeten al die kandidaten de batteren op tv? De partij heeft een systeem bedacht om maar liefst twaalf debatten in goede banen te leiden. Elk debat beslaat twee avonden, loting bepaalt wie eerst mag. Meedoen kan alleen als je ten minste een procent steun haalt in peilingen, of 65.000 donateurs hebt verzameld, met minimaal tweehonderd donateurs in twintig verschillende staten. Sean Spicer, Trumps gevallen woordvoerder die in 2016 als Re publikeins partijman de debatten van de Republikeinen hielp orga niseren, waarschuwt voor chaos. Alle twintig kandidaten kunnen die drempel halen, denkt hij, en dan kan de partij de controle snel verliezen. Nu is rechts bastion Fox News uitgesloten, maar Fox zou weleens op eigen houtje een debat kunnen organiseren, voorspelt Spicer in de The Wall Street Journal. ,,Met 2,4 miljoen primetimekijkers zou het bijna onmogelijk zijn om nee te zeggen voor kandidaten, vooral voor degenen onderaan die door willen breken.'' Kandidaten Democratische Partij donderdag 25 april 2019 GO -Newt Gingrich, oud-presidentskandidaat Tim Ryan (45), Congreslid uit Ohio Eric Swalwell (38), Congreslid uit Californië Elisabeth Warren (69), Senator uit Massachusetts Marianne Williamson (66), schrijver van spirituele en zelfhulpboeken Andrew Yang (44), oprichter van een organisatie voor economische ontwikkeling De twee Republi keinen die runnen: Donald Trump (72), president van Amerika William Weld (73), oud gouverneur van Massachusetts Kamala Harris (54), Senator uit Californië Jay Inslee (68), gouverneur van de staat Washington Amy Klobuchar (58), Senator uit Minnesota Wayne Messam (44), burgmeester van Miramar, Florida Seth Moulton (40), Congreslid uit Massachusetts Beto O'Rourke (46), voormalig Congreslid uit Texas de vuile oorlog John Hicken- looper (67), ex-gouverneur van Colorado Pete Buttigieg (37), burgemees ter van South Bend, Indiana Julian Castro (44), voormalig minister van huisvesting John Delaney (56), voormalig Congreslid uit Maryland Tulsi Gabbard (38), Congreslid uit Hawaï Kirsten Gillibrand (52), Senator uit New York Cory Brooker (49), Senator uit New Jersey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9