■K% 4 dagen Moers (de)**** ki ori 9 Biden heeft inmiddels negentien opponenten 59.-: 59.- 8 DEMOCRATEN VOORVERKIEZINGEN En dat is twintig. Nu Joe Biden er eindelijk uit is - hij wil toch nog een keer proberen president van de VS te worden - is het aantal kandidaten namens de Democraten gegroeid tot onhandelbare proporties. QZl Samsung Galaxy S8 2 GB 150 nriin/sms 3 dagen Hengelo 3 dagen Valkenburg www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 KPN winkel I kpn.com I 0800-0115 Let op! Geld lenen kost geld 3 dagen in het Zuid-Limburgse heuvellandschap incl. diner V' Biden zal naar ver wachting vandaag in een videobood schap aankondi gen dat hij zich kandidaat stelt voor de presi dentsverkiezingen van 2020. Hij heeft de knoop doorgehakt na lang twijfelen - hij miste meer maals een deadline die hij zich zelf had gesteld. Nu zeggen zijn politieke adjudanten tegen de Amerikaanse media dat het toch echt zover is, al blijft de timing van zijn bekendmaking tot op het laatste moment 'in bewe ging'. Zijn gezin zag het wel zitten, vertelde Joe Biden eerder dit jaar bij een optreden op de Universi teit van Delaware, zijn thuisstaat. Maar hij was er toen, in februari, nog niet zo zeker van dat hij voor de derde keer in zijn leven een presidentscampagne zou gaan beginnen. Onder meer het voor uitzicht van een vuile politieke strijd tegen Donald Trump baarde hem zorgen. Pijnlijke periode Trump kent weinig grenzen, meent de voormalig vicepresi- dent, en de familie Biden heeft juist een pijnlijke periode achter de rug. Zoon Beau overleed in 2015 aan een hersentumor, zoon Hunter was verwikkeld in een vechtscheiding, waarbij naar buiten kwam dat hij een relatie had met de weduwe van broer Beau. Biden: ,,Ik denk niet dat hij ergens zal ophouden, tegen wie hij het ook opneemt.'' ,,Het zou de grootste eer van mijn leven zijn om president van de Verenigde Staten te zijn, maar ik moet er ook voor zorgen dat ik een eersteklas inspanning kan le veren'', peinsde Biden. Hij vroeg zich hardop af hoe groot zijn 'vermeende aantrekkingskracht' eigenlijk is. In een partij die meer en meer leunt op de steun van jongeren, vrouwen en minderheden, is het niet onomstreden toch weer een bejaarde witte man uit de geves tigde orde naar voren te schuiven als leider. De activistische ach- terban wil een nieuw gezicht, en een harde confrontatie met Trump. Biden (76) spreekt juist geregeld positief over Republi keinse collega's. Hij draagt bovendien een lange geschiedenis met zich mee, waarin hij blunders beging en naar hedendaagse maatstaven omstreden besluiten nam, zoals een stem voor een draconische misdaadwet die buitensporig veel zwarte mannen in de gevan genis deed belanden. Maar hij verwierf ook het imago van Amerika's aimabele oom, vriend van de gewone man en vrouw. 'Uncle Joe' is de beste kandidaat om Trump uit het zadel te wippen, denken veel pragmatische Democraten. Biden voegt zich bij een lange lijst politici uit de Democratische Partij die het tegen Trump willen opnemen. De teller staat met zijn kandidatuur op twintig. Biden wordt op basis van vroege peilin gen nog steeds gezien als koplo per, al twijfelde hij zo lang over zijn kandidatuur dat potentiële stafleden voor andere kandidaten zijn gaan werken. Bovendien de den vrouwen die zich ongemak kelijk hadden gevoeld bij zijn voorliefde voor fysiek contact hun verhaal in de media. Baantjesjacht Ook senator Bernie Sanders doet het goed. Kiezers herinneren zich Sanders nog uit 2016, toen hij populair werd als rebelle rende linkse buitenstaander. Pete Buttigieg - de 37-jarige burge meester van het stadje South Bend in Indiana - heeft als eerste openlijke homoseksuele kandi daat een snaar geraakt. Maar een flink deel van alle Democraten die zich opgewor pen hebben als uitdager van Trump, maakt geen enkele kans op de nominatie. Waarom dan toch een campagne voeren? Om een baan binnen te slepen, bij voorbeeld. Verliezende kandida ten eindigden in het verleden met ministersposten, boek- contracten of betrekkingen als vicepresident dan wel tv-com mentator. Rick Santorum, deel- Voor maar: Net over de grens nabij Düsseldorf, Duisburg en de bekende Oranje fietsroute! 3 nachten incl. ontbijt in 4* Van der Valk Moers (8,2) -? O Incl. welkomstdrankje, gratis wifi en parkeren Verblijf 2 dagen voor 34,50 of 3 dagen voor 59,- Aankomsten t/m augustus. Betaal pas bij aankomst! 4* City Hotel Hengelo (8,3) Hotel B&B De Heren Van Valkenburg 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 1 doosje 'Hengelootjes1 Gratis wifi en fietsroutes 1 keer een welkomstbiertje Gratis wifi en fietsroutes Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbei 70 cpg igskosten en toeristenbelasting HE KOOPJES Totale toestel kosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Tertnijnbedrag Duurovereenkomst Debetrentevoet/JKP Gasterij Berg en DaL V 2 overnachtingen incl. Limburgs ontbijt V 1 x 3-gangen dagmenu t.w.v. 20,95 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel^^^^^ V Op Zoover beoordeeld met een 8,9! V Tip: drielandenpunt en Maastricht VTel hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 donderdag 25 april 2019 GO Klaar voor Karlijn van Houwelingen New York Joe Biden (76) is, door zijn jarenlange ervaring in de landelijke politiek, als kandidaat niet onomstreden. foto ap Er zitten Congresleden bij en Senatoren vanuit het hele land. Ook zijn er gou verneurs, een oud-minister, twee burgemeesters, maar ook een schrijfster van zelfhulpboeken en een hulpverlener voor econo mische ontwikkeling: alle maal staan ze klaar voor de vuile oorlog tegen de hui dige president Donald Trump. Maar eerst moeten deze democraten af zien te rekenen met voormalig vicepresident Joe Biden. 33r r>/~l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8