II Kustf ietspad is impuls voor Scheldedorpen Na Hulst krijgt Clinge nu ook een buurtkookclub 7 5 mei gratis vrijheidsmaaltijd in stadhuis Axel WESTKADE AFSLUITING Omzetschade hebben ze zeker door de afsluiting van de Westkade richting Zelzate, maar Sasse ondernemers zitten niet bij de pakken neer. Ze spreken al hun creativiteit aan. In een werkgroep onder de paraplu van de stichting On dernemers Kanaalzone-Zuid hebben de ondernemers de koppen bij elkaar gestoken. Sander Bruggeman van internet bureau Nederdesign is één van de leden, naast bedrijfsleider Ilse Kraaijeveld van Albert Heijn, lid van de Sasse stadsraad Paul Bal- caen, Peter Vinke van herberg d'Ouwe Brug, Linda Gerritse van het Feestbeest en Aad Kouwen- hoven van Bloem Dier Aafi. ,,We kunnen lang en breed praten over de afsluiting van de West kade bij kunstmestfabriek Ro sier'', geeft Sander aan, ,,en dat het wel erg lang duurt, voordat het herstel begint, maar dat schiet niet op." Sander en zijn mede-werk groepleden kiezen voor een posi tieve benadering. Ze willen de noodgedwongen afsluiting van de instabiel geworden Westkade bij Rosier aangrijpen om Sas van Gent juist te promoten. ,,Want hier is veel te doen", begint San der alvast. ,,Je hebt mooie horeca- en modezaken. In de vernieuwde Cuyperskerk opent i mei een overdekte versmarkt met een res taurant, dan is ook de grote 1 mei- markt. We hebben een natuur- speeltuin en wandelpromenade op het Kanaaleiland en het Indu strieel Museum." Een nieuwe website, flyers, posters en wandelkaarten moeten over een paar weken af zijn. Eén actie is al concreet, direct vanuit de stichting Ondernemers Ka naalzone-Zuid. Een gratis pen delboot gaat i mei van 12.00 tot 20.00 uur varen over het Kanaal Gent-Terneuzen tussen de grens in Zelzate-West (de plek van het vroegere douanekantoor) en de Sasse jacht-haven. Sander: ,,De 1 mei-markt wordt heel belangrijk. Als de Belgen, die 1 mei vrij zijn, dan Sas weten te vinden, zijn we goed op weg." Voor het vervolg is meer nodig, Als de Belgen, die 1 mei vrij zijn, dan Sas weten te vinden, zijn we goed op weg realiseert Sander zich. Hij noemt de bebording. ,,Nu staat overal 'Westkade afgesloten' en 'omlei dingsroute'. Maak daar andere teksten voor, iets in de trant van 'Sas bereikbaar' en dan aangeven hoe Sas bereikbaar is." Een ander voorstel is voor fietsers en voet gangers toch een doorgang te ma ken via de Westkade. Sander hoopt daarbij op medewerking van de gemeente Terneuzen, Ro sier en Rijkswaterstaat. Belbus Ook oppert hij een kleinere (bel)bus in te zetten tussen Sas van Gent en Zelzate. ,,Nu moet de grote lijnbus achterlangs Sas van Gent, over de smalle Poeldijk. Dat moet anders kunnen, waardoor gewone automobilisten veiliger kunnen rijden, zonder bus- en vrachtverkeer. Nu mijden mensen die route." Edwald Segers, alge meen directeur van Rosier in Sas van Gent, laat weten dat inmid dels 'een aantal voorstellen voor herstel van de kade is gedaan'. Ro sier en Rijkswaterstaat zijn erover in overleg. De kwestie 'wie is ver antwoordelijk?' komt later, maar de één of de ander zal wel moeten (voor)financieren. Segers rekent erop dat de kade nog maanden af gesloten blijft. Het streven is voor de zomer een knoop door te hak ken over de hersteloperatie. Se- gers: ,,Dat is in ieders belang." AXEL Het herdenkingscomité 4 6 5 mei Axel viert de bevrijding zondag 5 mei met een gratis vrijheidsmaaltijd. In het voormalige stadhuis van Axel wordt de maaltijd 's avonds geserveerd. De inloop is om 18.30 uur, een half uur la ter geeft burgemeester Jan Lo- nink het startsein met een ope- ningstoast. Het doel van de bijeenkomst is spreken over vrijheid, met dans, muziek en poëzie. De toegang is vrij, maar wel zelf bord en bestek meenemen. Vooraf aanmelden is verplicht via 4en5meiaxel@gmail.com. Vol is vol. CLINGE Clingenaren die wil len leren lekkere, gezonde én betaalbare gerechten op tafel te zetten, kunnen vanaf dins dag 14 mei terecht in gemeen schapscentrum Malpertuus. Daar gaat de kookclub van start. De kookclub komt uit de koker van Happy People, onderdeel van Hulst voor Elkaar. In Hulst was al een kookclub en het succes blijkt zo groot dat het project nu ook in Clinge wordt opgezet. Het idee achter de kookclub is samen met men sen uit eigen dorp of wijk ach ter de snijplank, potten en pannen te staan en gezamen lijk iets lekkers op tafel te zet ten wat ook nog gezond en niet duur is. Voor alle ingre diënten en kookgerei wordt gezorgd. Vooraf aanmelden is wel nodig, er is per les plaats voor maximaal zes koks. Deel name kost vijf euro. De les duurt van 10.00 tot 13.30 uur. Ook op 28 mei, 11 en 25 juni wordt er gekookt in Malper- tuus. Hulst voor Elkaar zoekt vrijwilligers die ook in andere dorpen een kookproject willen opzetten. Voor opgave of meer info: info@hulstvoorelkaar.nl of 0114-684700. Een fietspad langs de Westerschel- dekust, het ontwikkelen van zwem- en recreatieplaatsen, om metjes, het verbinden van de land en zeezijde. Bewoners van de Hul ster Scheldedorpen krijgen ko mende maand te horen hoe hun woonplaats (toeristisch) aantrekke lijker wordt gemaakt. Het waren dan ook de inwoners van Emmadorp, Ossenisse, Paal en Walsoorden zelf die sinds vorig jaar in werksessies ideeën aandroegen voor de versterking van de Hulster kust. De vier dorpen zijn aange merkt als toeristische ankerplaat- sen. De bewonersideeën varieerden van eenvoudig te realiseren ideeën tot grote projecten. Een aantal kwam meerdere malen terug, zoals het kustfietspad, het verbeteren van de verkeersveiligheid, het aan pakken van parkeerproblemen en het herinrichten van de dorpsen trees. Samen met het Grensparkteam en de landschapsarchitecten Ro Ad is gewerkt aan concrete schetsen om de Scheldekust te versterken. De bewoners krijgen de ontwerpen als eerste te zien. De eerste bijeenkomst is woens dagavond 8 mei vanaf 19.00 uur in café 't Verdronken Land in Emma- dorp. donderdag 25 april 2019 Per boot is Sas gewoon bereikbaar Harmen van der Werf Sas van Gent Werkgroepleden van de stichting Ondernemers Kanaalzone-Zuid willen Sas van Gent promoten. foto peter nicolai -Sander Bruggeman, ondernemer Sheila van Doorsselaer Emmadorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62