Nieuwe woonwijk Oud-Vossemeer 7 DE ZUIDSCHOR BEZWAREN Het plan voor vakantieapparte menten bij De Zuidschor in Wolphaartsdijk kan niet zonder meer op steun van de buren rekenen. ,,Wij willen garanties dat onze activiteiten niet in gevaar komen.'' Raadsleden de boer op tijdens Koningsdag Gebakvoor reddenvan Miesemousje De eigenaren van wa tersportwinkel De Zuidschor aan het Veerse Meer bij Wol phaartsdijk hebben het plan opgevat om een deel van de bedrijfsbebouwing op hun ter rein te verwijderen en de vrijgeko men ruimte te benutten voor de bouw van ruim 60 vakantieappar tementen en voorzieningen als een zwembad en restaurant. Het plan is opgenomen in een ge meentelijke visie voor het recrea tiegebied bij het dorp. In een brief aan het college en de gemeenteraad van Goes schrijven de Watersportvereniging Wol- phaartsdijk (WSVW) en Visserij en hengelsportvereniging De Zandkreek - die respectievelijk een jachthaven en een sportvis sershaven exploiteren nabij De Zuidschor - dat tijdens een infor matieavond enkele weken geleden ten onrechte de indruk is gewekt dat zij akkoord gaan met het plan. De twee verenigingen zeggen niet tegen nieuwe ontwikkelingen in het gebied te zijn. 'Maar deze moe ten dan wel passen bij de aard en schaal van de locatie en bij onze havens. Voor zover we het nu kun- p Wij willen de garantie dat we kunnen doorgaan met wat we al jaren doen nen overzien, is dat bij De Zuid schor niet het geval', schrijven ze in hun brief. 'We hebben serieuze bezwaren tegen de vestiging van recreatiewoningen tussen onze jachthavens.' De verenigingen zijn met name bang dat de komst van de apparte menten, waarvan een deel wel licht zelfs permanent zal worden bewoond, ervoor gaat zorgen dat zij beperkt worden in hun activi teiten. ,,Wij doen best wat dingen die lawaai maken'', legt voorzitter Patrick van de Ven van de WSVW desgevraagd uit. ,,Het mag niet zo zijn dat wij straks beperkt worden, omdat de bewoners van de appar tementen daarover gaan klagen. Wij willen de garantie dat we kunnen doorgaan met wat we al jaren doen.'' Brieven De twee verenigingen zeggen dat ze hun bezwaren al twee keer eer- der hebben geuit in brieven aan de gemeente. Daar zou nooit een in houdelijke reactie op zijn geko men. Ook waren ze naar eigen zeggen niet op de hoogte van het exacte plan van de Zuidschor. Het huidige plan zou sterk afwijken van wat eerder aan de verenigin gen is gepresenteerd. 'We voelen ons niet betrokken en niet ge hoord', staat in de brief. Volgens Van de Ven mag het schrijven worden gezien als een oproep aan de andere partijen. ,,Praat met ons!'' De twee verenigingen zeggen de indruk te hebben dat het plan er snel wordt doorgedrukt. Ze vragen de gemeente(raad) nog geen on- omkeerbare stappen te zetten. De recreatievisie voor Wol- phaartsdijk deed de afgelopen tijd veel stof opwaaien. Als gevolg daarvan hebben de initiatiefne mers voor een camperpark bij De Schelphoek de handdoek in de ring gegooid. Tegen dit plan be stond veel weerstand in het dorp. De plannen voor apparte menten bij De Zuidschor en bui tendijks gelegen lodges in de Zuidvlietpolder kunnen ook niet op ieders sympathie rekenen. De eigenaren van De Zuidschor maakten geen gebruik van de mo gelijkheid te reageren op de kritiek van de twee naburige verenigin gen. KAPELLE Koningsdagvierende Kapellenaren kunnen zaterdag zomaar een gemeenteraadslid tegen het lijf lopen. Een delega tie toert die middag door de ge meente om te vragen hoe de in woners denken over de toe komst van hun dorp. Met de oude stembus bezoe ken de raadsleden de kleedjes- markt in Wemeldinge, de vrij markt in Kapelle en het hambur gers eten in Schore. In alle dor pen proberen ze zoveel mogen mensen te spreken over vier prikkelende toekomstscenario's. Mede aan de hand van de reac ties stelt de politiek later dit jaar een visie voor 2030 vast. Dat is het plan van projectontwik kelaar Timek en bouwbedrijf Deur- loo. Ze kochten samen de grond aan die grofweg tussen de Coentjesweg en de Marehoekstraat ligt. De voor malige bedrijfspanden van Hom mel, en later Dura Vermeer, staan al jaren leeg en zorgen voor een lelijk aanzicht. ,,Het zorgt voor een hele verbete ring van de buurt", zegt Vincent van der Male van Timek. ,,Er is ruimte voor allerlei woningtypes: voor ouderen, starters, gezinnen maar ook voor mensen die vrij wil len wonen. Dinsdagavond lichtten we de plannen toe in het Huys van Roosevelt. Dat leverde veel enthou siaste reacties op." In de zomer wordt gestart met de verkoop van de vrije kavels Vier van de huizen komen aan de Coentjesweg te staan. Daarachter komt een villa met acht apparte menten. Tussen dat gebouw en de zuidelijker gelegen Marehoekstraat komen twee rijtjes met ieder zeven woningen. Dorpse uitstraling Die rijtjes krijgen de uitstraling zo als de Venkelstraat in Tholen-stad. „Kleinschalig en dorps", legt Van der Male uit. Aan de oostkant van het perceel komen nog eens vijf huizen. ,,De wijk wordt ruim opge zet. Rond de villa wordt een parkje aangelegd dat aansluit op de vogel kooi, zodat er een wandel- en fiets- verbinding ontstaat met de rest van het dorp." Het nieuwe wijkje krijgt een ontsluitingsroute naar de Ma- rehoekstraat. Van der Male wil ko mende zomer beginnen met de verkoop van de vrije kavels. Hij hoopt in 2020 te kunnen beginnen met de bouw. ZIERIKZEE Gebak voor de brandweerploeg van Zierikzee. Willem van den Heetkamp be dankte de mannen dinsdagavond zo voor het redden van zijn poes Miesemousje. Op 11 april brak brand uit in Willems appartement op zorg- complex Borrendamme. Hij was op dat moment zelf in het cen trale restaurant, maar zijn 13-ja- rige kat zat nog opgesloten op de tweede verdieping. Het dier kon worden gered. Minstens zo blij was Van den Heetkamp dat de brandweer de urn met de as van zijn vorig jaar overleden vrouw Lenie had we ten te redden. donderdag 25 april 2019 BE Buren vrezen komst vakantiewoningen Rob Paardekam Wolphaartsdijk t V '1 731 li-.' - ^SSi5r mp j&fótpfe Het terrein van De Zuidschor (midden) ligt tussen de jachthavens van Wolphaartsdijk. foto marcelle davidse -Patrick van de Ven, voorzitter WSVW Op de plaats waar nu nog de oude bedrijfspanden van Hom- mel/Dura Vermeer in Oud-Vos- semeer staan, verrijst een nieuw woonwijkje met 23 woningen en een villa met daarin (zorg)appar- tementen. Michiel Bouwman Oud-Vossemeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60