Strijdbaar overleven met een verminkt gezicht Kijker smult van chaos in relatie tussen vrienden 7 Endgame beter dan voorganger een Emmy Award werd bekroond. Deze wapenfeiten brachten de broers onder de aandacht van Dis ney, dat hen in staat stelde Captain America: The Winter Soldier te maken. Joe: ,,Het was een aantrekkelijk pro ject voor ons, omdat wij het verhaal een extra lading konden geven: het beeld van een overheid die zijn on derdanen wil controleren en bespio neren. Zo konden we de film ook van diepgang voorzien.'' Ambitieus Het succes leidde ertoe dat het duo werd gevraagd Disneys meest ambi tieuze filmplan te verwezenlijken: de Avengers, een overbevolkte productie vol superhelden die allemaal aan bod moesten komen. ,,Dat was voor ons de grootste uitdaging: hoe verpak je al die personages in een verhaal dat ook vaart moet hebben. Maar wij ko men uit een Italiaans-Amerikaans milieu. Wij zijn gewend aan grote gezelschappen om ons heen. Boven dien moest de film niet alleen uit ac- tie bestaan. Humor op zijn tijd is van wezenlijk belang. Anders wordt het allemaal te zwaar op hand.'' Oorlogsveteraan Door werkdagen van zestien uur en amper vakantie hebben de broers nu voor Disney en Marvel beide Aven gers-films, die vrijwel achter elkaar zijn opgenomen, afgerond. Het wachten is op de reacties van de fans op het slotakkoord Endgame. Voor de Russo's is er geen tijd om op hun lauweren te rusten. Zij heb ben al plannen voor een volgende, veel kleinschaliger film, getiteld Cherry. Joe: „Hoofdpersoon is een ge traumatiseerde oorlogsveteraan die banken gaat beroven. Een ding is ze ker: het wordt een film met veel min der personages dan Avengers End game.'' Wij zijn gewend aan een groot gezelschap om ons heen AVENGERS: ENDGAME Dirty God Le Jeu Regisseur Sacha Polak (Hemel, Zu rich) maakt vooral films over jonge vrouwen die in de knel zit ten, met zichzelf en met het leven in het algemeen. Hun geluksfac tor is meestal ver te zoeken. Dat geldt zeker voor de hoofd persoon in haar nieuwe film Dirty God, een Engels meisje dat door haar voormalige vriendje is ver minkt. Jade, een ongehuwde moeder, loopt rond met een geha vend gezicht, maar probeert toch het beste van haar leven te maken. In dat opzicht is Dirty God, de eerste Engelstalige film van Polak, een film die wat positiever over komt dan haar vorige dramapro ducties. Jade is strijdbaar, toont moed en laat zich niet door de sta rende blikken van de buitenwe reld van haar apropos brengen. Net als in haar vorige films koos Polak een onervaren hoofdrol speelster. Vicky Knight maakt van Jade een geloofwaardig perso nage, ook doordat zij zelf als kind ernstige brandwonden opliep. Tussen de regels door worden in Dirty God ook vragen opgeroepen over schoonheid en acceptatie. Maar die boodschappen zijn sub tiel in het verhaal verwerkt. Hoe geef je extra entertainment- waarde aan een etentje met oude vrienden wier levens je van haver tot gort kent? Met een spelletje. Daarbij blijkt het openstellen van alle smartphoneverkeer verdraaid intiem. Iedereen heeft geheimen en de onderlinge verhoudingen schudden al snel op hun grond vesten. Dat is smullen voor de kij ker. Le Jeu, gebaseerd op het Per- fetti sconosciuti (2016) van Paolo Genovese, is net zo smeuïg als het origineel. Dit keer staan er echter Franse ingrediënten op het menu, zowel qua gerechten als in de soorten humor en drama. De cast levert een goede che mie in dit smakelijke drama. Om dat bij alle zeven vrienden heel wat lijken uit de kast vallen, en de tijd beperkt is, is het wel lastig er gens werkelijk op in te gaan. Toch is het vooral lekker om te koeke loeren naar andermans chaos. - Maricke Nieuwdorp donderdag 25 april 2019 Kijk op de site bij /video Bekijk de trailer van de nieuwste Avengers-film Anthony (links) en Joe Russo. foto epa Robert Downey Jr. als Iron Man. foto disney 44 Joe Russo SCIENCEFICTION Regie: Anthony en Joe Russo. Hoofdrol len: Robert Downey jr., Scarlett Johans son, Brie Larson en Chris Hensworth. Is de titel van de laat ste Avengers-film niet een enorme spoiler? Endgame (Eindspel) kan toch maar één ding betekenen: een afrekening. In de vorige film Aven gers: Infinity War werd de halve wereldbevol king al uitgeroeid, evenals een schok kend aantal superhel den. Het (aanvankelijk) geringe aantal helden doet deze film zeker goed. De schrik zit er goed in, bijna iedereen heeft familie verloren. De onverwachte te rugkomst van Ant-Man (Paul Rudd) brengt de overgeblevenen op een lumineus plan: te rugreizen in de tijd om de schurk Thanos de voet dwars te zetten? Op dit voornemen, nogal laatdunkend de Back-to-the-Future- optie geheten, stoelt het finale hoofdstuk van Avengers. Het is een slimme, misschien iets te voor de hand liggende truc, maar het stelt de makers wel in staat oude hel den weer van stal te halen. Verder mag er niet te veel worden prijsge geven. Endgame is beter dan zijn voor ganger Infinity War. Er zit meer humor in en ook het menselijk as pect over het verlies van dierbaren wordt adequaat behandeld. - A.Z. DRAMA Regie: Sacha Polak. Hoofdrollen: Vicky Knight en Katherine Kelley. 'Dirty God' roept ook vragen op over schoonheid en accepta tie. FOTO CINÉART - A.Z. DRAMA Regie: Fred Cavayé Met: Bérénice Bejo, Suzanne Clément

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51