tf) Intrigerende stijldans met de liefde 6 De gebroeders Joe en Anthony Russo zijn als regisseurs verantwoordelijk voor de meest lucratieve filmseries van de laatste jaren: Captain America en Avengers. Hun recente productie Avengers: Endgame duidt erop dat zij voorlopig een punt zetten achter hun recordbrekende superheldenuniversum. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios White Crow Dumbo Heinz FILMNIEUWS Woody Allen in Carré Erepalm Alain Delon et hun voor laatste film Avengers: Infi nity War zorg den de broers Joe en Anthony Russo voor een schokgolf onder de fans van hun Marvel-stripverfilmingen. Dat een aanzienlijk aantal superhelden na een genadeloze afrekening de eind streep van die film niet haalde, zorgde voor veel emotionele reacties. ,,Ik heb bezoekers gesproken die echt in huilen waren uitgebarsten'', zegt Joe Russo (47) in Londen, waar hij samen met zijn broer Anthony de eerste beelden van hun nieuwe Aven- gers-avontuur, met de veelzeggende titel Endgame, presenteerde. „Nie mand zag het slot van Infinity War aankomen. En dat was ook onze be doeling. Over onze films wordt altijd veel gespeculeerd op sociale media. Het is dan onze taak om het publiek L'homme fidèle toch op de een of andere manier te verrassen.'' De inhoud van hun films gaan dan ook gepaard met de strikte geheim houdingsprocedures. Zelfs de cast, van Scarlett Johansson (Black Wi dow) tot en met Robert Downey Jr. (Iron Man), weet niet hoe de nieuwe film eindigt, aangezien er meerdere slotscènes zijn opgenomen. Ook zij krijgen de definitieve versie pas op het allerlaatste moment te zien. Best bezocht Verwacht wordt dat de afsluitende Avengers-film meteen al in de eerste week in de bioscoop recetterecords gaat breken. De vorige film werd de best bezochte superheldenfilm aller tijden. De broers hebben met hun Marvel-producties meer dan 4 mil jard dollar binnengeharkt en de teller zal ongetwijfeld de komende weken nog verder omhoog schieten. Dat is geen slechte score voor twee regisseurs van wie eigenlijk niemand tot vijfjaar geleden had gehoord. De Een titel als L'homme fidèle (De trouwe man) belooft niet meteen een spetterend drama waar de vonken vanaf vliegen. Toch heeft regisseur en hoofdrolspeler Louis Garrel een knappe film gemaakt, die duidelijk aantoont dat de titel ironisch is be doeld. Garrel speelt de journalist Abel die op een dag van zijn vriendin (ge speeld door het voormalige model Laetitia Casta) te horen krijgt dat zij zwanger is; niet van hem, maar van zijn beste vriend Paul. Die verschijnt broers, Anthony (48) is een jaar ou der dan Joe, begonnen bescheiden. ,,Onze eerste film, Pieces, hebben we zelf gefinancierd met onze credit cards en studentenleningen. We hadden, net als veel andere filmma kers destijds, de hoop onze schulden met de opbrengsten van de film in te lossen'', vertelt de uit Cleveland af komstige Anthony. Het avontuur kostte 30.000 dollar. Zijn broer vult aan: ,,Pieces was een artistiek en am bitieus debuut. Het was een mis daadverhaal vol bizarre wendingen.'' Hoewel de film niet bepaald lovende recensies kreeg, trokken de beide Russo's wel de aandacht van regisseur Steven Soderbergh, die aan bood hun volgende film te produce ren. Het werd Welcome to Collinwood, met onder anderen George Clooney. De film werd geen succes. Vervolgens maakte het tweetal carrière in de te levisiewereld van Hollywood. Daar vestigde het duo onder meer de aan dacht op zich in 2003 en 2005 met de reeks Arrested Development, die met overigens nooit in beeld. Voordat de kijker dit kan verwer ken, zijn we tien jaar verder. Paul is overleden, het kind is een eigenge reid zoontje geworden, dat meldt dat zijn moeder vermoedelijk zijn vader heeft vergiftigd. Toch trekt Abel weer bij zijn ex in, hopend op een tweede kans. Nog gecompliceerder wordt het als de jongere zus van Paul opduikt, ge speeld door Lily-Rose Depp (de dochter van Johnny Depp), die zich ook met Abel gaat bemoeien. L'homme fidèle is een stijldans van onverwachte verwikkelingen, die in trigeren, die soms geestig zijn en die geen moment irriteren, wat bij de ge middelde hedendaagse films uit Frankrijk vaak wel het geval is. - A.Z. Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Baantjer Het Begin €176.000 2 (-) The Curse of La Llorona €171.000 3 (-) After €165.000 4 (1) Shazam! €142.000 5 (2) Dumbo €113.000 DRAMA Ralph Fiennes regisseerde deze bio grafische speelfilm over het leven van de legendarische danser Rudolf Nu- reyev. Hij toont zijn jeugd en opleiding in de Sovjet Unie, maar toont ook aan waarom Nureyev overliep naar het westen. Fiennes speelt zelf de dans- leraar Pushkin. FAMILIEFILM Regisseur Tim Burton maakte een ac teursversie van de klassieke Disney- film uit de jaren 40. Danny DeVito speelt de circusdirecteur die het oli fantje met de grote oren in de schoot krijgt geworpen. Dumbo is al snel een sensatie, maar wordt ook uitgebuit. De film houdt geen pleidooi voor die ren als circusartiesten. ANIMATIE Matige animatieversie van de kran tenstrip Heinz, die onder meer in Het Parool staat. Een matig verhaal over de kater Heinz die op zoek gaat naar zijn nazaat in een door toeristen be volkt Amsterdam. De vele verwijzin gen naar onder meer King Kong doen zeer geforceerd aan. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. CONCERT Regisseur Woody Allen geeft op 24 juni een concert in het Amster damse Carré. De gevierde filmma ker is ook klari nettist en ver zorgt met musi cal director Eddy David en hun formatie een speciaal op treden. Het con cert wordt geïm proviseerd zon der een vaste setlist. Allen en zijn New Orleans Jazz Band tou- ren al 35 jaar, sinds 1996 ook in Europa. donderdag 25 april 2019 ERKENNING Tijdens het film festival van Cannes, dat op 14 mei begint, krijgt Alain Delon een ere palm uitgereikt. De 83-jarige Franse acteur dankt de erken ning aan zijn lange staat van dienst. Hij schit terde in tal van grote films, waaronder Le Samourai en The Leopard. Ook speelde hij in talloze politie films. E GO Ab Zagt DRAMA Regie: Louis Garrel. Hoofdrollen: Laetitia Casta, Louis Garrel en Lily- Rose Depp. Hoofdrolspeler en regisseur Louis Garrel met Lily-Rose Depp in 'L'homme fidèle'. foto amstelfilm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50