4 Een ontploffing voor een toeristenhotel in Zaandijk is het recentste incident met explosieven. Granaten worden steeds vaker gebruikt. TOENAME ONTPLOFFINGEN Geen idee uit welke hoek een aanslag zou moeten komen de keuken. De politie in Noord Holland onderzoekt of er een verband is tussen beide mis drijven. Een explosie op loopafstand van de Zaanse schans, waar duizenden toeristen per dag komen. Het is het laatste voorbeeld van een lange reeks incidenten. De politie treft dit jaar elke week één of meerdere granaten aan. Alleen afgelopen week al was en doffe dreun doet de 31 gasten van Hotel Zaan dijk om half drie 's nachts wakker schrikken. De eerste gasten die het pand uit rennen, zien dat de gevel van het hotel flink is be schadigd. De explosie heeft een groot raam met kozijn en al naar buiten geblazen. Ze wachten tot de eerste sirenes hoorbaar worden. Terwijl de poli tie een onderzoek begint, worden de gasten opgevangen in de nabij gelegen brandweerkazerne. De politie komt erachter dat om 02.25 uur iets in het hotel is neer gelegd, dat even later is ontploft. De persoon was in het zwart ge kleed en reed na de explosie weg op een scooter zonder kenteken plaat. Daarna ontbreekt elk spoor. Hotelmanager Arman Kuran is de hele nacht in touw geweest. ,,Nu wil ik even rust hebben", zegt hij telefonisch. Eerder tegen het Noordhollands Dagblad zei hij geen idee te hebben waarom zijn hotel is getroffen. ,,Ik weet niets van een aanslag. Geen idee uit welke hoek dat zou moeten komen.'' -Arman Kuran, hotelmanager Toch lijkt het erop dat iemand het hotel doelbewust heeft uit gekozen. Bij het hotel hoort een restaurant, Ristorante Il Mulino. Daar werd op 22 januari, om 01.00 uur 's nachts, al brand gesticht in het meerdere keren raak. De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema liet coffeeshop New Times aan de Spuistraat slui ten, nadat er afgelopen weekeinde twee handgranaten waren gevon den. Eerder deze maand ontplofte een granaat bij club Mad Fox in de hoofdstad. Voor het eerst was een suppor tershome van een betaaldvoetbal- club doelwit. De politie arres teerde begin deze week drie Am sterdamse mannen tussen de 18 en 20 jaar. Eerder deze maand hingen zij een granaat bij de ingang van het supportershome van ADO Den Haag. Op de deur waren drie andreaskruizen geschilderd, naar het wapen van Amsterdam. Het is vermoedelijk het antwoord op de actie van ADO-fans, die in februari het Amsterdamse monu ment De Dokwerker bekladden met groen-gele verf. Bij de 65 incidenten uit 2018 en 2019 zijn opvallend veel horeca gelegenheden het doelwit. Vol- Granaatincidenten gens politiechef Dick Schouten, landelijk portefeuillehouder Aan pak Illegale Wapens, valt niet uit te sluiten dat het gaat om afper sing. ,,Het is moeilijk er een vinger achter te krijgen. Vaak wordt geen aangifte gedaan of vertellen men sen niet het ware verhaal.'' Een granaat plaatsen blijkt een doeltreffend middel om horeca gelegenheden gesloten te krijgen. Volgens Koninklijke Horeca ^ompleerverzorqqéTondreizen inclusieLvluuT^vervoecverDiijf^excursies'en reisleiding Kras.nl/38517 jW Kras.nl/22997 Kras.nl of bel 088-0885 886 Kras.nl/62202 Kras.nl/38307 Kras.nl/62232 Istrië Dalmatische kust Single Stedentrip Krakau Legendarisch Schotland Italia Grandiosa donderdag 25 april 2019 GO ENTREE als methode om horeca te sluiten Koen Voskuil Zaandijk De politie trof doorgetrokken dit jaar al even- trend) veel granaten 66 aan als in heel 2017. Amsterdam -Suzy Wong Lounge -Coffeeshop New Times ele recente nten: Zwolle Café Bruut 2017 2018 2019 240419 BRON: POLITIE Den Haag Supportershome ADO Den Haag Zoetermeer Nachtclub Magnum Delft Rotterdam Voor twee Waterpijplounge coffeeshops Villa Blanca Eindhoven Waterpijplounge Down Town Nieuwstadt voortuin Bandidos-voorman Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Cultuursnuiven in Dubrovnik Tip: boek een verlenging in Istrië Klantbeoordeling 8,1 Ind. 1-persoonskamer en diners! Met ook Zakopane en Wieliczka Klantbeoordeling 8,4 Legendes, tradities en véél natuur Ontdek ook sfeervol Edinburgh Klantbeoordeling 8,0 Zéér complete culturele rondreis Met Venetië, Rome en Florence Klantbeoordeling 8,2 Kom in Italiaanse en Franse sferen Authentieke dorpen, dicht bij zee Fijn: ontbijt én diner inbegrepen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4