UIT THUIS 3 MusikSoldat Wolfgang Flür draait platen Sofasessies met Mudder Ode aan de zwarte vrouw Pieter Derks rekent af in The States dat ze de directeur van de aardbolschool zijn - die arrogan tie, dat toontje, dat stoort me nu ma teloos. Er zijn rake stukken, maar waterdicht is de tekst niet, zo oor deel ik nu." Optreden heeft Raymond van het Groenewoud altijd graag gedaan. Hij noemt het steeds opnieuw zoeken naar de flow. ,,Ik zag Randy Newman eens solo optreden. Geweldige lied jes, maar te veel van het statische. Zo Rockers „Ik zag in 1983 Chuck Berry optreden in een tuin in Dendermonde. Hij had net vijf swingende rockers ge speeld. Ik had ze, net als de rest van het publiek daar, uit volle borst mee gezongen. Dat doe ik normaal nooit, maar het was geweldig. Na vijf keer rocken stond er blijkbaar een rust punt gepland: het nummer Wee Wee Hours. Na een paar noten zei Chuck Berry: 'Goh, ik heb hier ei genlijk helemaal geen zin in.' De zaal lag dubbel. Ik begreep hem heel goed. Ik heb ook mooie, gevoe lige liedjes geschreven, maar soms wil je gewoon liever onnozel doen." Zo zal Van het Groenewoud al tijd blijven nadenken over hoe za ken verlopen op het podium. Hij wil voorkomen dat het een te vast rollenspel wordt. „Bob Dylan noemde het, vrij vertaald, ooit zo: 'Ik speel het menu van de dag'." Raymond van het Groenewoud I staat voor wat hij maakt, maar laat zich niet meer zo snel gek maken. Zo weet hij ook het ontvangen van zijn 'Lifetime Achievement Award' tijdens de Music Industry Awards in België goed te relative ren. Aan de beurt „Ik wil niet cynisch zijn hoor, maar ik ken die wereld te goed. Ik was aan de beurt. Het was wel leuk dat ik bij de tv-uitzending de kans kreeg om iets samen te doen met de mannen van Triggerfinger. Dat was pure ar beidsvreugde." Optreden behoort voor hem ook nog altijd tot die laatste categorie. „Ik kijk opnieuw uit naar de shows bij jullie. Nederlanders reageren doorgaans anders op een deel van mijn teksten. Ik hou wel van een beetje uitdagen en ondeugend zijn. Als het over seks gaat, bij voorbeeld, dan gniffelt een Belg hooguit wat ongemakkelijk. In Ne derland is het dan vaak lachen, gie ren, brullen." dens het bewind van George W. Bush. Het zou nu wellicht meer omarmd worden dan destijds. Toch vind ik de tekst van toen slordig. Misschien was de ergernis te groot toen ik het schreef. Ze denken daar wil ik het dus niet. Bij mij wordt het nooit ernstig met een grote E. De clown in mij zal niet zo snel sterven. De impuls om onnozel te doen komt altijd boven. Twee keer driekwartier straight blijven: ik kan het niet eens." Elektro Cabaret Slagwerk Cabaret donderdag 25 april 2019 FOTO'S WIM JONGENEELEN Raymond van het Groenewoud met Kreten en Gefluister: morgen, Zeeuwse Concertzaal Middelburg, aanvang 20.30 uur. Raymond van het Groenewoud: ,,De clown in mij zal niet zo snel sterven.'' Als lid van Kraftwerk stond Wolfgang Flür aan de wieg van de elektroni sche muziek. Flür wordt zelfs betiteld als 'de eer ste elektronische drum mer in de muziekgeschiedenis'. Al in 1987 verlaat hij Kraftwerk, na verschillende we reldhits gescoord te hebben. Hij gaat al leen verder. Soms nestelt hij zich in de luwte, andere keren keert Flür weer op de muzikale voorgrond. Sinds 2007 treedt hij hij regelmatig op onder de naam Musik Soldat. Onder deze naam komt hij ook langs in 't Beest in Goes. zaterdag, 't Beest in Goes, 21.00 uur Jarenlang is actrice/cabaretière Marian Mudder op zoek geweest naar de juiste therapie tegen haar stressgerelateerde klachten en depressies. Zij ontdekte reguliere en alternatieve behan delingen, van NLP tot Rebirthing. Zij kreeg de meest uiteenlopende en bizarre dia gnoses. In de komische en openhartige voorstelling 'Sofasessies' fileert zij deze therapieën op scherpe en geestige wijze en vertelt ze wat haar uiteindelijk wél heeft geholpen. Vandaag, Filmtheater fiZi, Zierikzee, 20.15 uur. Abafazi is een ge zelschap dat men sen niet snel verge ten. De term waar mee de dames van het gezelschap vaak worden omschreven is 'powervrouw'. De in totaal tien powervrouwen van Aba- fazi brengen in hun shows een muzikaal eerbetoon aan de zwarte vrouw in het al gemeen. Centraal in de shows staan de muziek en cultuur van Zuid-Afrika en in het bijzonder de zwarte vrouwen die een lans hebben gebroken voor vrijheid in het land. Naast het vocale gedeelte spelen de marimba en Afrikaanse drum een voor name rol in de shows. 30 april, Schouwburg Middelburg, 20u. In zijn nieuwe voor stelling 'Voor wat het waard is' rekent Pieter Derks op zijn eigen vrolijke, nuchtere wijze met heel veel dingen af. Met de waan van de dag, de tijdgeest, de concurrentie, alle onzin die ons dagelijks wordt verkocht en met zichzelf. Derks is een meester in zaken omdraaien, uitwrin gen, van alle kanten bekijken en dan op hun plek zetten, gelardeerd met rake grappen. Woensdag 1 mei, De Mythe, Goes, 20.00 uur (uitverkocht); woensdag 29 ja nuari 2020, Nieuwe Kerk Zierikzee, 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47