ZEELAND 13 De Terneuzense keeper speelde in het paasweekeinde twee wedstrijden met het Nederlands beachsoccerteam. Hij werd pas vrijdag voor de trip naar Duitsland gevraagd. Zo maak je je op vrijdagmiddag na werktijd nietsvermoedend op voor het paasweekend, zo sta je twee dagen later plots in Oranje. Het overkwam Terneuzenaar Sjoerd de Graaf, die nu opeens twee interlands voor het Neder lands beachsoccerteam achter zijn naam heeft staan. Een belletje van Veli Eryürük, dé gangmaker bij Beach Soccer Zee land. Of Sjoerd in het weekend misschien iets te doen heeft? ,,Een paasbrunch met de familie, maar meer stond er eigenlijk niet op de planning", doet De Graaf zijn eer dere paasplannen uit de doeken. ,,Veli was gecontacteerd door de bondscoach, en natuurlijk zei ik meteen 'ja' toen de vraag over Oranje kwam. Ik vroeg nog wel aan m'n vriendin of het goed was, maar toen was alles al lang gere geld", zo vertelt de goalie lachend. ,,Wel apart, hoor", gaat hij ver der. ,,In de familieapp meldde ik me af voor Pasen. 'Waarom dan?', krijg je dan natuurlijk als reactie. Toen ik zei dat ik de zondag voor Oranje ging spelen, was er uiter aard wel even ongeloof." De familie De Graaf vond de ab sentie van hun familielid wel ge grond en dus tufte de goalie zon dagochtend samen met de broers Mevlud en Ali Eryürük richting Duitsland. Het was trouwens voor het eerst dat de Eryürüks samen in het Oranje-tricot te bewonderen waren. Mevlud maakte in de glo riejaren van Oranje al deel uit van het nationale team, maar stopte vanwege zijn werk in 2010 als in ternational. Ali speelde in 2017 di verse interlands. Dankzij het afhaken van een an dere keeper kon dus ook De Graaf, die in juni 25 jaar wordt, debuteren in Oranje. Wilhelmus Het trio zat zesenhalf uur in de auto richting het Oost-Duitse Aschersleben. Bij aankomst in het Duitse stadje, op ruim een uur rij den van Leipzig, kregen De Zeeu wen meteen alle Oranje-kleding uitgereikt. ,,Dat moesten we later wel weer inleveren, maar het was toch gek om dat shirt opeens in je handen te hebben. En het werd al- leen maar gekker toen ik een paar uur later het Wilhelmus stond mee te zingen." Enkel de ambiance viel in de ogen van de kersverse internatio nal wat tegen. ,,We speelden in door, in een stadionnetje waar nauwelijks publiek zat." Met Oranje speelde De Graaf eerst tegen Tsjechië, waarbij hij twee van de drie periodes in actie kwam. Na de overtuigende 9-5- overwinning kregen de Nederlan ders één uur rust, waarna de strijd werd aangegaan met Duitsland. ,,Zij waren een maatje te groot voor ons (11-5), maar gelukkig mocht ik ook in die wedstrijd één periode meedoen. De bondscoach zei na afloop in het hotel in ieder geval enthousiast te zijn over mijn pres taties. Kijk, ik doe dit nog maar twee jaar, hè. Stiekem had ik we- leens over Oranje nagedacht, maar toch had ik het nóóit verwacht." En wie weet is hij er de volgende interlands weer wel bij, als Oranje vanaf 15 tot 17 augustus in het Itali- aanse Catania uitkomt in de Euro Beach Soccer League. Het strijdt daarin voor promotie naar poule A. Tot die tijd focust De Graaf zich vanaf 15 juni met zijn team Beach Soccer Zeeland op de Nederlandse eredivisie, waarin Terneuzen ove rigens niet gekozen is tot een van de speelsteden. Vorig jaar dwong het team in Nederland promotie af, aan de Belgische competitie wordt dit seizoen echter niet meer mee gedaan. De Graaf: ,,Vorig seizoen speelde ik eigenlijk alles, terwijl er met Karim Ben Sellam, Dennis Rijnberg, Anthony de Muer en In de familieapp meldde ik me af voor Pasen. 'Waarom dan' krijg je dan natuurlijk als reactie Mark Smith nog vier keepers bij de selectie zitten. Ik vind het beach- soccer ook veel leuker dan het veldvoetbal. Het is veel attractiever en dus leuker voor een doelman." Dit seizoen begon De Graaf nog wel bij HVV'24, maar in de voorbe reiding stapte hij op. Daarvoor was hij actief bij Terneuzen, Terneu- zense Boys en FC Axel. Momenteel traint hij mee bij Zaamslag. ,,Ik wil me volgend seizoen toch ook weer gaan richten op het veldvoetbal, al weet ik nog niet bij welke club." donderdag 25 april 2019 m/hï(£>1sh BEACHTOUR XMART XMART Opeens is De - Graaf Sjoerd de Graaf wist niet wat hij hoorde toen hij voor het Nederlands team ge vraagd werd. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE international Juriën Dam Terneuzen - Sjoerd de Graaf Sjoerd de Graaf tussen de andere Zeeuwse internationals Ali (links) en Mevlud Eryürük in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41