Omloop van Borsele mist weer de grote namen v*;U 11*. O O) CD O Drie koersdagen in Zak van Zuid-Beveland 12 ZEELAND Voetbalster Tolhoek bij Oranje onder 14 Tovaal-duo wint met Oranje van Wales promoten Clubactie 1 SMUK i Danique Tolhoek heeft een plekje veroverd in de selectie van Oranje onder 14 jaar. De voet balster van JVOZ, die bij de jongens in JO13-1 speelt, heeft volgende week woensdag een trainingsdag in Barneveld, waar het team ook een oefenwedstrijd speelt. De volgende dag moet Tolhoek zich in Duitsland melden. In Westfalen treft Oranje onder 14 in het weekend verschillende tegenstanders. De jeugdselectie voor speelsters tot veertien jaar is een trainingsteam, dat nog geen officiële in terlands speelt. Die interlands beginnen vanaf Oranje onder 15. Danique Tolhoek is aan haar eerste seizoen bezig bij JVOZ. Daarvoor speelde ze bij Kapelle. De Zeeuwse rugbyers Ilias de Feijter en Roel van Eijkeren hebben met het Nederlands team onder zeventien jaar gewonnen van Wa les. De ploeg van bondscoach Mara Moberg won de oefenwedstrijd tegen de Welshmen met 40-29. Ilias de Feijter (17) speelde het hele duel op de centerpositie en Roel van Eijkeren (16) kwam na rust in het veld als flanker in de scrum. Beiden spelen bij Tovaal in Goes. De Goese verenigingen SSV'65 en Togo figu reren in een landelijk promotiefilmpje voor de Grote Clubactie. Vrijwilligers van zowel de voetbal- als de korfbalclub komen in beeld. Het thema in 2019 is 'Jouw inzet is goud waard'. Het filmpje staat sinds deze week on line. Bij de Grote Clubactie verkopen leden van al lerlei verenigingen jaarlijks vele loten. Voor veel clubs is dit een belangrijke inkomsten bron. Vanaf 14 september worden de loten weer verkocht. Verenigingen worden aange moedigd zich ervoor aan te melden. Minnaard Koningsloop Bij de Belgische topkoers Luik Bastenaken-Luik, die de Zeeuwse wedstrijd eerder dwars zat, staan onder anderen Marianne Vos, An- nemiek van Vleuten, Chantal Blaak, Lucinda Brand en Floortje Mackaij op de deelnemerslijst. Een aantal van hen reed voorheen ook in 's-Heerenhoek. Bij de EPZ Om loop van Borsele, die deel uit- fjf J maakt van de topcompetitie, biedt hun afwezigheid ruimte voor ren- sters als Natalie van Gogh, Kaat Hannes en Quinty van de Guchte. De laatste is afkomstig uit Driewe gen en rijdt voor Keukens Redant Cycling Team. ,,Vanzelfsprekend hadden we graag een paar echte publiekstrek- Uitwijken naar een andere datum is voor ons geen optie kers gehad", zei De Winter. ,,Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat we met ons internationale deelne mersveld geen mooie koers kun nen krijgen. Ik verwacht nog steeds spektakel." De vrouwenwedstrijd, die pre cies valt op Koningsdag, gaat over 139 kilometer. De start is om 14.00 uur op de Molendijk in 's-Heeren- hoek. De wielrensters rijden in de Zak van Zuid-Beveland één ronde van 57 kilometer, twee rondes van 26 kilometer en twee rondes van 10 kilometer. Elisa Balsamo is de titelverde digster en rijdt zaterdag mee als kopvrouw van Valcar Cylance Cy cling. In 2018 won de Italiaanse de wedstrijd in een massasprint. Zondag werd ze nog tiende in de Amstel Gold Race. Tijdrit Op de avond ervoor komen veel elite-vrouwen ook al in actie. Dan is er de tijdrit over 20,5 kilometer. De eerste deelneemster rijdt om 19.30 uur van het startpodium. De tijdrit en de rit in lijn zijn aparte wedstrijden; er wordt geen klasse ment opgemaakt. 2* v* 4,- JÊÊL PROGRAMMA 10.30 uur: 2e etappe ju nior-vrouwen, 73 km 10.30 uur: 3e etappe ju nior-vrouwen, 77 km 14.00 uur: junior-man nen, 139 km donderdag 25 april 2019 Danique Tolhoek, hier in actie voor JVOZ, mag zich melden bij Oranje. foto chris de ronde VOETBAL RUGBY Ilias de Feijter en Roel van Eijkeren na hun duel met Wales. VRIJWILLIGERS GO Marco Min naard, die zon dag nog zo prominent meereed in de Amstel Gold Race, had gis teren niet meer dan een bijrol in de Waalse Pijl. De prof wielrenner uit Wemeldinge kwam als 92ste aan op de Muur van Hoei. De coureur van Wanty-Groupe Gobert had bijna elf minu ten achter stand op win naar Julian Ala- philippe. 5,1 Op Koningsdag (zaterdag) wordt in Oost burg de Ko ningsloop ge houden. Dit is een trimloop met een af stand van 5,8 kilometer. De inschrijving is gratis, het startschot klinkt om 14.30 uur. Voor de jeugd zijn er diverse kortere afstan den. De EPZ Omloop van Borsele, die zaterdag verreden wordt, heeft wéér last van een concurre rende wedstrijd. Zondag is na melijk - ook voor vrouwen - de klassieker Luik-Bastenaken- Luik. ,,Het is al heel druk op de wielerkalender", zegt Rinus de Winter, de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité. ,,Uitwij- ken naar een andere datum is voor ons dus geen optie." Roeland van Vliet 's-Heerenhoek - Rinus de Winter Elisa Balsamo wint de EPZ Omloop van Borsele van 2018. Zaterdag verdedigt zij haar titel. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN In totaal wordt er bij de 36ste editie van de EPZ Omloop van Borsele op drie dagen gekoerst: vrijdag, zaterdag en zondag. Er zijn wedstrij den in vier verschillende categorieën. In de afgelopen jaren reden de ID-renners op zondag in 's-Heeren- hoek, maar die komen nu op zaterdag in actie. Op deze manier kunnen ze zondag ook nog deelnemen aan de Wim Hendriks Trofee in Koe wacht. Vrijdag. 16.45 uur: tijdrit junior vrouwen, 14,2 km 19.30 uur: tijdrit elite vrouwen, 20,5 km Zaterdag 14.00 uur: elite-vrou wen, 139 km 14.05 uur: ID-renners Zondag. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40