Nog geen akkoord over supermarkt Bouw nieuwe scholen Souburg weer vertraagd 7 OBSTACLE RUN 4 OTHERS VROUWENPOLDER Afzien voor het goede doel. De Obstacle Run 4 Others in Vrouwenpolder biedt nog meer spektakel dan tijdens de eerste editie, vorig jaar. Respijt voor kunstenaars bij aankoop pand Tijgeren door de mod der onder een lage brug door, via een touwladder tegen gladde zeecontainers opklauteren, tegen heuvels met mul zand op rennen en zwaaiend aan touwen over (of vaker in) slo ten springen. De beproefde hin dernissen van vorig jaar, toen de eerste editie van de Obstacle Run 4 Others werd gehouden, moeten zaterdag weer overwonnen wor den op het parkoers aan de Lepel straat bij Vrouwenpolder. Deze keer is het parkoers nog uitdagender, verzekert woord voerder Maarten Tanis, coördina tor van de hindernisbouwers. Hij laat woensdag de heuvels zien, die niet alleen meer van zand, maar ook van compost en houtsnippers zijn. De hoogste heuvel, midden op het parkoers, is voorzien van een glijbaan voor de 'funfactor'. ,,Je moet eerst stevig omhoog klauteren, maar dan mag je op je gemak op een strook nat gehou den plastic naar beneden glijden." Beneden aangekomen, belan den de glijders in een waterpoel, die moet worden overgestoken, bekent Tanis lachend. Hij is er geen moment bang voor dat de deelnemers de baan te zwaar vin den. Reacties van de deelnemers leerden hem dat voor een aantal mensen geen hindernis te hoog is. ,,Voor de echte sportievelingen en degenen die het niet kunnen la ten, hebben we de langste afstand van twaalf kilometer toegankelijk gemaakt voor wedstrijdrunners. Mensen die dat willen, kunnen bij passage van de finish een streep op een arm laten zetten. Wie het eerst zes strepen heeft, is win naar." Kidsrun De hindernisbaan is net als vorig jaar twee kilometer lang. Er moet vanaf woensdagmorgen nog wel Wie het eerst zes strepen heeft, is winnaar heel wat gebeuren, wil de baan er zaterdagmiddag pico bello bij lig gen. Maar de baan en 'het horeca- plein' zullen op Koningsdag tot in de puntjes zijn verzorgd, be- zweert Tanis. De deelnemers kun nen kiezen uit drie afstanden: twaalf, acht of vier kilometer, waarbij het parkoers respectieve lijk zes, vier of twee keer moet worden afgelegd. Ook is er (naast het wedstrijdelement bij de lang ste afstand) een kidsrun toege voegd. Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen - al dan niet onder bege leiding - het parkoers ook afleg gen, maar vermijden de waterpar tijen. Dat veel bouwers en andere vrijwilligers lid zijn van de Gere formeerde Gemeente Oostkapelle wordt tijdens de tweede editie van de obstakelrace niet meer be nadrukt. Maar de race blijft wel een 'run 4 others'. Er wordt ge ploeterd voor een goed doel. Dat is dit keer stichting Chaïm, die nooddruftige inwoners van de tot eind vorige eeuw door oorlogen geteisterde landen Kosovo en Al banië helpt een menswaardiger bestaan op te bouwen. MIDDELBURG Het Middel burgse kunstenaarscollectief Cultuurhuis Kuiperspoort krijgt meer tijd van de gemeente om een oplossing te vinden voor de huisvesting. Voor de zomer moet duidelijk zijn of zij het pand kunnen ko pen. De kunstenaars kunnen in ieder geval tot eind van het jaar doorgaan met hun lessen en workshops. De gemeente wil zo veel mogelijk gebouwen verko pen en had de panden Kuipers poort 16, 18 en 20 per 1 mei te koop willen zetten. Het college van B en W heeft echter beslo ten de verkoop uit te stellen tot 1 januari. OOST-SOUBURG De nieuw bouw van de Souburgse basis scholen Tweemaster/Kame leon en De Burcht/Rietheim loopt opnieuw vertraging op. B en W van Vlissingen hoop ten tot enkele weken geleden dat de gunningscriteria voor kandidaatbouwers snel opge steld konden worden. Maar Kinderopvang Walcheren heeft niet genoeg geld om op vang in de integrale kindcen tra goed te kunnen inrichten. Voor oplossing van dat pro bleem wordt nu met Zeeuw- land bekeken of de woningcor poratie kan bijdragen aan de financiering door (een aandeel in) exploitatie of eigendom van de opvang. Dat meldde het Vlissingse college dinsdag. Omdat kandidaatbouwers geen offerte kunnen maken zonder programma van eisen, kunnen de scholen niet direct na de vakantie verhuizen naar tijdelijke noodlokalen. Wet houder Rens Reijnierse durft niet te voorspellen of scholie ren na de herfst- of kerstva kantie naar de Roerstraat kun nen, maar benadrukt dat alle partijen in overleg blijven om voor de vakantie de knoop door te kunnen hakken. Emile Calon Serooskerke Supermarkteigenaar André van der Hoofd en de COOP hebben nog geen overeenstemming bereikt over de toekomst van de Emté in Serooskerke. De partijen willen niet vertellen waarom het overleg langer duurt dan de geplande twee weken. Twee weken geleden troffen ze elkaar in de rechtbank omdat de super marktketen vindt dat die winkel een COOP moet worden. Maar Van der Hoofd wil dat niet. Hij wil ver der gaan als een Plus, omdat dat vol gens hem de beste formule is voor Serooskerke en omgeving. Hij vreest dat hij flink omzetverlies lijdt als hij noodgedwongen verder moet als COOP. Verder gaan als Emté kan niet omdat het moeder bedrijf de supermarkten en ook de bedrijven van de franchisenemers heeft overgedaan aan COOP en Jumbo. Tijdens de rechtszaak stelde de kantonrechter voor alsnog te proberen via overleg tot een oplos sing te komen. Daarop liet de raads man van de COOP weten dat het mogelijk moest zijn binnen veer tien dagen tot een voorlopig ak koord te komen. Lukt het niet om over één week tot overeenstem ming te komen, dan beslist de rech ter of Van der Hoofd wel of niet zelf mag beslissen wat daar komt. donderdag 25 april 2019 WA Sommigen is geen hindernis te hoog René Hoonhorst Vrouwenpolder -Maarten Tanis, coördinator hindernisbouwers De verschillende Obstacle Runs starten tussen 14.00 uur en 16.00 uur. Meer informatie via obrun4others.webnode.nl. Maarten Tanis bij de hoogste heuvel met 'glijbaan' op het parkoers van de obstakelrace. Zoon Jurgen (10) probeert zonder weg te glijden beneden te komen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35