II Wind zit bouw wintrackmasten dwars 5 DIERENZIEKENHUIS VERBOUWD AniCura Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen is de afgelopen maanden geheel vernieuwd. Op 11 mei zet het oncologisch centrum voor dieren de deuren open. donderdag 25 april 2019 Op de snijtafel ligt een Engelse bulldog op zijn buik. De pootjes gespreid, volledig van de wereld. Dierenarts Marianne de Ridder scheert de ha ren op zijn kop. Ze gaat dadelijk een huidplooi rond de neus ver wijderen die de hond al tijden in de weg zit. De ingreep moet een einde maken aan de vele ontste kingen. Praktijkmanager Maartje Steen- dam en dierenartsassistente Ma rinka Kole geven een rondleiding in de vernieuwde praktijk aan de Van Diemenstraat. Voor de deur van de - steriele - operatiekamer waar Marianne de Ridder inmid dels aan het werk is, blijven ze staan. Tot hier en niet verder. Dat weet ook huishond, Mechelse her der Roxy die braaf voor de symbo lische streep gaat liggen. Ottenhorst Het ziekenhuis - vroeger bekend als De Ottenhorst - was in 2017 net overgenomen door de Europese keten voor dierenzorg AniCura toen grondlegger Johan de Vos plotseling overleed. Hij was in zijn vakgebied een belangrijk voor vechter van de bestrijding van kan ker bij dieren. De medewerkers zetten er na zijn overlijden hun schouders onder om het zieken huis verder uit te bouwen als onco logisch centrum. Een flinke ver bouwing was hard nodig. Nu beschikt het dierenzieken- huis over een nieuwe entree, een modern laboratorium, twee opera tiekamers, een CT-scan, chemo- ruimte en een tandheelkundige praktijk. Nieuw zijn ook de opna- mehokken met beademingsappa ratuur en de quarantaineruimte met aparte ingang van buitenaf. Gescheiden behandelkamers voor honden en katten en een gesplitste wachtkamer zorgen dat vooral de katten minder angstig zijn. Door alle ruimtes efficiënter in te delen, kan het ziekenhuis nog meer huisdieren behandelen dan voorheen. Niet alleen voor de spe cialistische oncologische zorg en chirurgie, maar ook voor reguliere behandelingen zoals preventieve gezondheidschecks, inentingen en sterilisaties, benadrukken Kole en Steendam. Baasjes zijn volgens hen 'steeds gemotiveerder' als het om de ge zondheid van hun dier gaat. Vrij dag kwam er - de files trotserend - een echtpaar uit Duitsland naar het ziekenhuis gereden om hun zieke dier te laten behandelen. Steendam: ,,Dan proberen we na tuurlijk alle onderzoeken op één dag te doen en de uitslagen zo snel mogelijk te krijgen." Een zorgverzekering voor dieren wordt steeds normaler. Vooral bij Eenverzekering maakt de keuze voor bepaalde behandelingen zoveel makkelijker chemotherapie kunnen de kosten flink oplopen. ,,Een verzekering maakt de keuze voor bepaalde be handelingen zoveel makkelijker." Mensen schrikken soms ook wan neer blijkt dat er van alles mis blijkt met het hondje dat ze 'met de beste bedoelingen' hebben ge adopteerd uit het buitenland. ,,Dan blijken paspoorten niet te kloppen, ontbreekt de rabiësinenting of hebben de dieren allerlei ziektes onder de leden." Nobel om zo'n hondje te redden, maar pas dus op, waarschuwen ze. Open dag Op zaterdag 11 mei houdt het zie kenhuis open dag. Tussen 13.00 en 16.00 uur kan iedereen de vernieu wingen bekijken, kunnen huisdie ren op de foto en geeft een trims alon advies over vachtverzorging. Ook Stichting KatteKUS is aanwe zig. Het volledige programma staat op de website van het dieren- ziekenhuis: anicura.nl De 55 meter hoge pylonen be staan uit drie delen. ,,Het onder ste deel is 3 bij 3,5 meter groot. Dat kan nog net over de weg worden vervoerd", vertelt projectleider Delleman. Het voetstuk wordt aan het betonnen fundament van 3,5 meter diep geklonken, waarna de bovenste twee delen kunnen worden bevestigd. ,,Alle onderde len komen op de dag dat we ze nodig hebben aan. Aannemer VolkerWessels Telecom laat ze fa briceren door VDL in het Belgi sche Mol." Windkracht 6 's Ochtends gaat het werk nog van een leien dakje. Halverwege de middag staan de twee masten al voor de helft overeind. Aan het ta kelen en bevestigen van de top stukken, een klus van hooguit twee uur, komen de werkmannen niet meer toe. ,,Door de toene mende wind kunnen we helaas even niets doen. Dit werk kan al leen tot windkracht 6 veilig wor den gedaan", legt Delleman uit. Tot de bouwvak worden twaalf masten met elk twee pylonen ge bouwd. De maanden erna worden de draden eraan gehangen en ver bonden met het nieuwe hoog spanningsstation langs de A58 bij Rilland. Daardoor kan dit station in oktober in bedrijf worden ge steld. Een maand later wordt de nieuwe 'stroomsnelweg' naar het Vlaamse Zandvliet geopend. In totaal komen er 114 masten voor de 380kV-lijn tussen Bors- sele en Rilland. Op de twee aan weerszijden van het Kanaal door Zuid-Beveland na zijn het alle maal wintrackmasten. Welke vier bedrijven vanaf eind dit jaar de dan nog 102 resterende masten mogen bouwen, wordt deze zo mer duidelijk. In de geest van Johan de Vos Pascalle Cappetti Terneuzen Maartje Steendam (praktijkmanager) Marinka Kole (assistente) en Marianne de Ridder (dierenarts) (vlnr) in een van de gerenoveerde be handelkamers van het dierenziekenhuis in Terneuzen. foto camile schelstraete - Maartje Steendam, praktijkmanager ,,Het gaat eindelijk gebeuren!" Wouter Delleman van TenneT is woensdagmiddag nog opgeto gen: de eerste wintrackmast bij Rilland lijkt bijna een feit. De aanzwellende wind gooit echter roet in het eten: de twee pylo nen worden op z'n vroegst don derdag afgebouwd. Joeri Wisse Rilland De eerste wintrackmasten van Zeeland, met op de achtergrond het nieuwe hoogspanningsstation bij Rilland. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33