'Imperfectie hoort bij het bestaan' Nieuw college wil op 7 juni aantreden Middelburgse studente moest vrijwilligerswerk Sri Lanka staken mm GIJZEL DAGKAART 22 4 Zeeuwse Nacht van de Filosofie wordt feest van de feilbaarheid Voor€iy°5 de hele meivakantie met de bus! De eerste Nacht van de Filosofie vond vorig jaar plaats in Huize 's-Hertogenbosch in Middelburg. Dit keer is uitgeweken naar Com mon House Elliott, het thuishonk van de studenten van University College Roosevelt (UCR), toen al de gedroomde locatie. ,,Huize 's-Her- togenbosch is inmiddels een mu- seum" legt mede-organisator Pieter Ippel uit. „Bovendien konden we vorig jaar de straat oversteken naar café De Mug, maar dat is nu dicht wegens een verbouwing. In het Common House Elliott hopen we dat het nog makkelijker is jonge mensen en ouderen bij elkaar te brengen om over een overkoepe lend thema te spreken." Het motto van de Maand van de Filosofie is 'Ik stuntel, dus ik ben'. Daar sluit de organisatie in Middel burg bij aan. Ippel wijst op het essay dat komiek en filosoof Tim Fransen daarvoor heeft geschreven: Het leven als tragikomedie. ,,Hij schrijft mooi over het menselijk tekort en het be sef dat je nooit perfect bent. Het hoort bij het bestaan. Vandaar het motto, dat verwijst naar de uit spraak van Descartes: 'Ik denk dus ik ben.' We weten dat we niet on feilbaar zijn, dus vieren we in Mid delburg het feest van de feilbaar heid." Falen Fransen is niet gestrikt, maar ook zonder hem weet de organisatie van de Zeeuwse Nacht van de Filosofie een lijst met sprekers van naam te presenteren. De avond wordt ge opend door Marjan Slob, winnares van de Socrates Wisselbeker voor het beste filosofische boek. Tijdens het slotgesprek gaat ze in discussie met Mohammed Benzakour, Ann Meskens en Jan Vorstenbosch over het thema 'we falen maar we gaan door'. Daartussen vinden in drie za len sessies plaats, met behalve de mensen uit het slotgesprek ook Sjef Houppermans, die spreekt over de We willen de bezoekers een beetje in beweging krijgen falende personages in het werk van Samual Beckett; de van Noord-Be veland afkomstige filosoof Cor van der Weele; Tina Rahimy; Aron van Os; Sam Whitcomb; Sabine Bierens en Roger Dewandeler. In de kelder houden J ob Mertens en Nico Out fi losofische flitsgesprekken. Net als vorig jaar vat de Middelburgse stadsdichter Anna de Bruyckere de avond samen in dichtvorm. Muziek is er van de Middelburgse compo nist Douwe Eisenga en de UCR- band The Loneliest Monk. ,,We merkten vorig jaar dat het goed werkte om een aantal dingen gelijktijdig te doen", legt Ippel uit. ,,We hebben een divers programma, dus er valt wat te kiezen. En we wil len de bezoekers een beetje in be weging krijgen. Dat is het idee." Nacht van de Filosofie, vrijdag 26 april, Common House Elliott Mid delburg, aanvang 19.45 uur, kaar ten bij De Drvkkery. Anouk was pas vijf dagen aan het werk in Wattala, een dorpje noor delijk van Colombo. Samen met vijf andere studenten ergotherapie van de Hogeschool Rotterdam zou ze vier weken in Sri Lanka blijven om kinderen met een lichamelijke of verstandelijke handicap te hel pen. ,,Het zijn kinderen met ver groeiingen die je hier niet ziet. Ik hielp ze met bewegen." Op eerste paasdag maakten de studenten de bekende treinreis van Hatton naar Ella, in het bin nenland van Sri Lanka. Ze kregen terplekke niets mee van de aansla gen, maar werden op de hoogte ge steld via familie en vrienden. ,,Ze vroegen ons of we veilig waren", zegt Anouk. ,,We schrokken enorm. Ik vond het ook heftig om te zien hoeveel het de mensen daar deed. We besloten na de terugreis in Hatton te blijven, voor het geval in Colombo nog iets zou gebeu ren." Maandag keerde Anouk terug naar Wattala. Ze kreeg niets mee van de nasleep van de aanslagen. ,,De taxichauffeur maakte een om- weg, zodat we niet door Colombo hoefden te reizen." Aanvankelijk wilden de studenten in Sri Lanka blijven, maar toen maandag nog een explosie plaatsvond, besloot de hogeschool dat de jongeren direct terug naar Nederland moesten. Anouk wilde zelf ook naar huis, omdat ze zich niet veilig meer voelde. ,,In de supermarkt waren we de enige blanken. En ik zou geen kerken meer durven bezoe ken. Maar ik vind het ook heel jam mer. We keken al een jaar uit naar de reis. Ik wilde die mensen heel graag helpen." Formateur Jo-Annes de Bat (CDA) streeft ernaar dat in de Statenverga dering van 7 juni een nieuw college met gedeputeerden van CDA, SGP, VVD en PvdA wordt geïnstalleerd. Het nieuwe provinciebestuur wil graag besturen op basis van een Sta- tenagenda. Dat is een regeerak koord waarin ook partijen die niet deelnemen aan de coalitie een flinke inbreng hebben. Op 17 mei wil De Bat daarvoor een brain stormsessie met de andere Staten fracties organiseren. Dat schrijft hij in een kort verslag aan de Staten. Afgelopen vrijdag concludeerde preformateur Ad Schenk dat de vier partijen die nu ook een coalitie vormen beter niet in zee kunnen gaan met Forum voor Democratie. De Bat heeft SGP, VVD en PvdA het paasweekeinde gegeven om na te denken over het advies van Schenk. Ze blijken op één lijn te zitten met het CDA. Briefschrijvers Inmiddels hebben meer dan zestig personen of organisaties brieven geschreven met wensen voor het nieuwe provinciebestuur. In de week van 6 mei gaan de vier forme rende partijen met een aantal van de briefschrijvers om de tafel om daarover te overleggen. Voor al uw inlijstwerk Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl We keken al een jaar uit naar de reis. Ik wilde die mensen heel graag helpen connexxion donderdag 25 april 2019 Het thema van de tweede Zeeuwse Nacht van de Filosofie, die vrijdag in Middelburg wordt gehouden, is 'Ik stuntel, dus ik ben'. In het Common House Elli ott wordt een feest van de feil baarheid gevierd. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Pieter Ippel, organisator W- i> -- KRüi Anouk Zweedijk is van de ene kant wel blij dat ze Sri Lanka voortijdig moest verlaten, ze voelde zich er niet meer veilig. foto ruben oreel Met een dubbel gevoel zit Anouk Zweedijk (23) weer thuis in Mid delburg. Na de aanslagen in Sri Lanka moest de studente stop pen met haar vrijwilligerswerk vlakbij de hoofdstad Colombo. Cornelleke Blok Middelburg Ernst Jan Rozendaal Middelburg DE SPECIALIST IN LIJSTEN - Anouk Zweedijk Koop éénmalig je ticket bij de chauffeur en ruil deze steeds GRATIS om voor een nieuw kidskaartje. Zo wordt reizen in de meivakantie wel héél voordelig. Altijd reizen onder begeleiding van een volwassene Geldig van zaterdag 20 april t/m zondag 5 mei Meer informatie en actievoorwaarden: www.connexxion.nl/vakantiekaartjezeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32