Eerbetoon aan Simon Garfunkel ZEELAND 3 sector. De minister-president staat hen uitgebreid te woord, leeft mee, maar kan geen oplossing bieden. ,,Ik baal er ontzettend van dat het niet is gelukt om in Europa de rest ervan te overtuigen dat we de puls sector de ruimte moeten geven." 11.35 uur: Ovezande Bij de woonlocatie van Zeeuwse Gronden is enige nervositeit voel baar. De premier komt zo op be zoek bij de zorgorganisatie voor mensen met een ernstige psychia trische ziekte. De tafel is prachtig gedekt voor de lunch, met soep, broodjes, fruit en - wederom - bo lussen. Rutte arriveert. Na het uitstap pen zwaait hij naar de dorpsbewo ners die op gepaste afstand toekij ken. ,,Kom er even bij", roept hij in hun richting. „Willen jullie een fo tootje?" Twee minuten later is hij twintig selfies verder. „Jullie zijn natuurlijk vrij deze week", zegt hij tegen de jongeren. ,,Te gek, joh." Binnen krijgt hij een rondleiding en schuift hij aan voor de lunch, sa men met medewerkers, bewoners, familieleden en buren. Voor ieder een heeft hij een luisterend oor. De soep laat hij koud worden. Hij wijst naar de media die alles registreren. ,,Ik kan pas eten als de camera's weg zijn." Een bijzondere ontmoeting, re censeren de disgenoten na afloop. Rutte beaamt dat. ,,Ik vond het heel bijzonder om te horen dat mensen die te maken hebben met tegen stand in hun leven en goede zorg nodig hebben, hier op een heel fijne manier samen kunnen wo nen, maar ook hun eigen huisje hebben." Uitgerekend in de meivakantie be zoekt Rutte het Zwin College. Het gebouw is vrijwel verlaten. Enkele docenten, leerlingen en ouders of feren graag een paar uur vakantie op voor de minister-president. Die wordt eerst naar de lerarenkamer geleid. Daar wachten hem koffie en versnaperingen, waaronder - daar zijn ze weer - bolussen. Rutte houdt het nu bij een gevulde koek. De directie vraagt zijn aandacht voor de netelige positie waarin de school verkeert: dunbevolkt gebied, krimp en concurrentie vanuit Bel gië. Er is extra geld nodig om een brede scholengemeenschap in stand te houden. Vier docenten vertellen over de vernieuwende concepten waarmee ze er het beste van maken. Rutte noemt hen later 'parels'. ,,Zij denken na hoe je deze school open kunt houden. Dat is niet alleen met geld op te lossen." Na een gesprek met leerlingen deelt Rutte cadeautjes uit: een mo del van het Torentje. ,,Het is een re latiegeschenk. Doen we nog even een groepsfoto?" Vijf minuten later stapt hij naar zijn dienstauto en zwaait naar enkele jongeren bij de ingang van het schoolplein. ,,Wil- len jullie een selfie? Dan moet je snel zijn." Terneuzen Over een half uur moet hij in Ter- neuzen zijn voor de opening van het nieuwe kantoor van Dow. Rutte gaat nog snel een paar keer op de foto en stapt in. ,,Tot ziens! Hoi- hoi." En zoef. Weg is de BMW. donderdag 25 april 2019 waanzinnig? Te gek, man!' M In de stuur hut van de ZZ18, op weg naar de hang- mosselen. foto MARCELLE DAVIDSE CAMILE SCHELSTRAETE M In gesprek met gedeputeerde Jo-Annes de Bat. FOTO MARCELLE DAVIDSE 13.50 uur: Oostburg 'Bright Eyes', 'Mrs Robinson' en 'Scarborough Fair'... de muziek van Simon Garfunkel is legendarisch. Nederlandse fans kunnen dit voorjaar hun hart ophalen. Op 1 mei verzorgt de Simon Garfunkel Revival Band samen met een strijkersensemble een uniek optreden in Het Concertgebouw in Amsterdam. Alle grote hits van het duo komen voorbij en de voorstelling is daarmee een ware ode aan de unieke stijl en de uitzonderlijke klasse van Simon Garfunkel. 1 mei 2019 I Het Concertgebouw Amsterdam D__i, _i i-:.„n..-L.1r|f.rL.l. *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid. Boek nil op pzc.nl/sim0n3nd93rfunkel Inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten. Aan de lunch met Met Dow CEO Jim Fitterling (l) en Dow Benelux topman Anton van Beek (r) bij het nieuwe kantoor van Dow in Terneuzen. FOTO -J medewer kers en cliënten van Zeeuwse Gronden. foto's marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31