c! Den Haag in herhaling 'Wietdorpshuis' in Krabbendijke open Handjes wassen 2 In zes uur tijd deed premier Mark Rutte gisteren Neeltje Jans, Ovezande en Oostburg aan. Verslag van een werkbezoek in drie bedrijven. ,,Doen we nog even een groepsfoto?" PREMIER RUTTE BEZOEK ZEELAND - Uitslag enquête duurzame energie KOOPZONDAG^ BOGERS^HERENMODE, Commentaar Soms spoelt politiek Den Haag de film terug. Het CDA wil de verplichte observatie van verwarde mensen weer op de agenda zetten. Burgemeesters zouden bij een ver moeden van een gevaarlijke stoornis iemand drie dagen kun nen laten opnemen. Dit idee werd al eens van tafel geveegd. Terecht. De verplichte observatie is geen goede zorg. Het is een onbeholpen manier om iemand snel achter gesloten deu ren te krijgen. Mede onder invloed van protesten van psychia ters en andere behandelaars kwam de Kamer in 2017 tot de conclusie dat deze aanpak niet deugt. De nieuwe aandacht voor verplichte observatie is ontstaan na de tragische dood van Anne Faber. Haar lot schreeuwt in derdaad om maatregelen waarmee we 'tijdbommen' als haar moordenaar Michael P. van de straat kunnen houden. Maar deze man was het stadium van het vermoeden van een stoor nis en dus een eventuele observatiemaatregel allang voorbij. Het ging fout bij de instanties die zich met hem bezighielden. Daar moet de oplossing worden gezocht. Er zijn nog twee goede redenen om niet te beginnen aan drie dagen verplichte observatie. Eerst moeten de bezuinigin gen in de geestelijke gezondheidszorg worden teruggedraaid, zodat minder verwarde mensen te lang op hulp moeten wach ten of te vroeg op straat terugkomen. Verder is het verstandig even te wachten op de effecten van de nieuwe Wet verplichte geestelijke gezondheidszorg die vanaf volgend jaar meer mo gelijkheden geeft om verwarde mensen te verplichten zorg te accepteren. Verplichte observatie is een kunstgreep om verwarde mensen snel op te sluiten Het dorpshuis wordt flink onder handen genomen door schoonma kers van De Betho. Ook moeten nog enkele klussen worden uitgevoerd. Zo moet het gat naar de illegale wietplantage netjes worden dicht gemaakt. Vaste gebruikers, zoals de biljart club en Protestantse Ontmoetings gemeente, kunnen over één of twee weken weer terecht in De Mei- ALMANAK boom. Ook sociaal buurtrestaurant Resto VanHarte heeft al een optie om 8 mei een diner in het dorps huis te houden. De betrokkenheid van de vorige beheerder met de drugshandel is nog altijd onduidelijk. Het contract met de man is wel opgezegd. In overleg met de nieuwe beheers- Vaste gebruikers kunnen over één of twee weken weer terecht stichting zoekt de gemeente een beheerder. Zodra die is gevonden kan het dorpshuis ook worden ge bruikt door particulieren die er bij voorbeeld een feestje willen geven. Het kleutertje uit Westkapelle heeft op school al veel over het belang van een goede hygiëne geleerd. Na het doen van een grote boodschap vond haar zusje van twee het niet no dig haar handen te wassen na het toiletbezoek. ,,Nou", zei haar wijze zus, ,,dat moet je wél doen hoor, anders krijg je een kren tenbol in je neus! Ja echt hoor mama, een kindje uit mijn klas had ook een krentenbol in haar neus." Het verschil tussen krenten- baard en krentenbol was haar in de korte schoolperiode nog niet helemaal duidelijk geworden. Vleeshal op alternatieve kunstbeurs Twee gewonden bij ongeluk BIJ NADER INZIEN Oude weerpagina in de krant Mark Rutte is nog maar net uit de BMW gestapt, of zijn woordvoer ster pakt de telefoon erbij. ,,Even een videootje opnemen voor In- stagram", roept hij, monter als al tijd. ,,Zit mijn das goed?" Kort ver telt hij voor de camera dat hij op bezoek is in Zeeland om te zien hoe de provincie, ondanks de krimp, een gebied kan blijven waar het fijn wonen en werken is. ,,Ik heb er zin in." De eerste halte is viskwekerij Neeltje Jans. Na de koffie met bo lus bezoekt Rutte de winkel bij de kwekerij. Hij krijgt mootjes haring aangeboden en deelt die rond. ,,Héérlijk is-ie." Iemand wil een foto maken. De premier neemt het toestel direct over en schiet allerlei plaatjes. ,,Zullen we even een selfie doen met z'n allen?", roept hij. Hij wenkt gedeputeerde Jo-Annes de Bat. ,,Jij moet er ook bij." Het gezelschap stapt op de ZZ18, op weg naar de hangmosselen. Met een haak wordt een lus van tou wen opgehaald met daaraan tal loze mosseltjes. ,,Dit is toch waan zinnig? Te gek, man", roept Rutte, terwijl Jan en Simon Schot uitleg geven. ,,Dit getuigt van enorme in novatiekracht in onze visserijsec tor", zegt hij later. ,,Het is een prachtig voorbeeld van hoe een fa milie in de negende, tiende gene ratie het bedrijf voortstuwt, in harmonie met de natuur." Pulsvisser Cas Caljouw heeft met zoon Dave de komst van Rutte aangegrepen om aandacht te vra gen voor de teloorgang van zijn SLUIS CDA Sluis wilde van inwo ners van de gemeente Sluis weten hoe zij denken over duurzame energie. De resultaten van die en quête worden op donderdag 2 mei gepresenteerd. De bij eenkomst wordt gehouden bij Het Klinket in Schoondijke, om 19.30 uur. Naast de uitkomsten van de enquête vertellen drie sprekers over vormen van duurzame energie die in de enquête naar voren kwa men. Zo geeft bedrijf EAZ Wind uitleg over kleine windmolens. Jaap Scheele praat de avond aan el kaar. Aanmelden: info@cdasluis.nl. donderdag 25 april 2019 Dorpshuis De Meiboom in Krab bendijke is weer open. De verze geling werd gisterochtend ver wijderd. Burgemeester José van Egmond van de gemeente Rei- merswaal had het pand laten af sluiten, nadat in december 500 wietplanten onder het podium werden aangetroffen. Joeri Wisse Krabbendijke Tip? redactie@pzc.nl BRUSSEL De Vleeshal in Middel burg presenteert tot en met zondag werk van de Amerikaanse kunstena res Alexandra Phillips in Brussel. Dat gebeurt tijdens de manifestatie POPPOSITI- ONS in het Centrum Ha- geltoren. POPPOSITIONS is een alternatieve kunstbeurs die is opgezet om nieuwe, experimentele manieren te onderzoeken om kunst te tonen en te verkopen. De presentatie is onderdeel van het 'no madische' programma van de Vleeshal. Sinds de sluiting van de Vleeshal Zusterstraat, destijds de tweede loca tie in Middelburg, maakt directeur Roos Gortzak ook voorstellingen buiten Zeeland. «B0' BORSSELE Twee automobilisten zijn gisterochtend gewond geraakt bij een ongeval in Borssele. Rond 10.15 uur vond er op de Assenburgweg ter hoogte van de Wester- scheldetunnelweg een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een bestuur der van een Volkswagen kwam op de kruising in botsing met een blauwe Peugeot (foto). De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een bergingsbedrijf heeft de voertuigen wegge sleept. In de krant van woens dag 24 april is een ver keerde weerpagina ge plaatst. In plaats van de actuele weerberichten, is de pa gina van paaszaterdag opnieuw in het compu tersysteem gezet en zo doende ook in de krant verschenen. 'Dit is toch Rolf Bosboom 09.30 uur: Neeltje Jans van 13.00 to OQ uur Molenstraat 5, 4701 JK Roosendaal 0165-537889 www.bogersherenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30