zegt Britney 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV donderdag 25 april 2019 r- Het is bijzonder als een tv-programma je het gevoel geeft dat je er als kijker bij bent. In dit geval bij het ploegen door het mulle zand, bij het in je onderbroek door lieshoog water waden of op de boeg van een schip als ineens, zo maar uit het niets, de roestige torens van een fort uit de Tweede Wereldoorlog opdoemen uit de mist. Dat je bijna de zilte lucht op je lippen proeft en het zand voelt schuren in je schoenen. Terwijl je toch echt hoog en droog op je eigen bank zit. Het zal er geheid mee te maken hebben dat reis- serie Rond de Noordzee (dinsdag, NPO 2) zo'n her kenbaar decor heeft. Zonnige middagen aan de kust, uitwaaien bij een najaarsstorm of net op tijd schuilen bij een paviljoen voor een wolkbreuk - die film aan herinneringen kleurt in je hoofd moeiteloos de belevenissen van de charmante Vlaming Arnout Hauben en zijn team nog verder in. Maar met enkel herkenbaarheid doe je hem, geluidsman Ruben en cameraman Philippe ernstig tekort. Want het is ook - en misschien juist vooral - de eenvoudige en daardoor aanstekelijke manier waarop zij de serie maken: rugzak om, schoenen aan en gMn. Met de klok mee lopen, varen en treinen ze letterlijk 5000 kilometer rond de Noordzee, van Brugge naar Calais, naar Dover richting Schotland via Noorwegen, Denemarken, Duitsland en Nederland weer terug naar België. Het levert met behulp van de onvolprezen drone niet alleen schitterende plaatjes op, maar ook verrassende ontmoetingen en verhalen. Zoals die van de Engelse torens midden op zee die, toen de militairen en hun afweergeschut waren ver trokken, werden overgenomen door zendpiraten en nu al tientallen jaren eenzaam staan te verroes ten. Tot verdriet van een klein clubje mannen die zich de onmogelijke opdracht heeft gesteld de bij zondere plek te behouden. Vervolgens gaan de Vlamingen zeehonden spotten op de plek waar Engeland en Europa acht duizend jaar geleden aan elkaar vast zaten, Dog- gerland genaamd. Om te eindigen op de zeilboot annex woonhuis van gids Terry die tot de dood van zijn moeder een notoire zeezeiler was met in elke stadje een ander schatje. Hij somt de exoti sche vriendinnen moeiteloos op. Misschien schepte hij op, dat kan, maar Arnout heeft iets waardoor je hem moeiteloos en zonder voorbe houd je hele levensverhaal of diepste zielenroerse len vertelt. en de duinen dan werd ik dat acuut door Rond de Noordzee. Net als op Arnout. Quote van de dag Onze droom is de Makkelijk Scoren sportzomer edition Vliegende Hollanders Jensen van de buis Het was juist zo rustig rond Britney Spears, het Disney- kindsterretje van weleer. Opeens is de zangeres (37) weer in het nieuws vanwege mentale problemen, opname in een kliniek en zelfs doodsbedreigingen. Wat is er met Britney aan de hand? e staat voor een rommelige achter grond, draagt een lichtgekleurd, ge haakt jurkje en kijkt met haar donker omrande ogen de camera in. Britney Spears richt zich in een kort videobericht op Insta- gram tot haar 21,7 miljoen volgers. De boodschap van het kindsterretje: Geen zorgen, het komt goed. Het filmpje zette ze gisteren online om een einde te maken aan specula ties. Die kwamen vooral tot leven door een ongetwijfeld goedbedoelde actie van haar fans, die met de kreet #FreeBritney een soort bevrijdings operatie opzetten. De reden: Brit ney's ernstig zieke vader Jamie zou zijn dochter begin april gedwongen hebben tot een opname in een kli niek. Britney's moeder Lynne wak kerde de onrust alleen maar aan door op Instagram enkele berichtjes te 'li ken' van ongeruste fans die Britney haar vrijheid willen teruggeven. Zou er dan toch sprake zijn van dwang? Wat zeker klopt: Britney stelde in januari van dit jaar haar Domination- concertreeks in Las Vegas voor onbe paalde tijd uit. Ze zei dat ze zich wilde concentreren op haar vader, die eerder was opgenomen in het ziekenhuis en volgens zijn dochter bijna was overleden. De band tussen vader en dochter is close, en niet alleen privé. Nadat Brit ney mentaal was ingestort (ze schoor rond haar echtscheiding met Kevin Federline haar hoofd kaal, verloor de voogdij over hun twee zoontjes en werd uiteindelijk opgenomen), kreeg Jullie liefde is geweldig, maar wat ik nu nodig heb, is een beetje privacy vader Jamie samen met advocaat An drew Wallet de zeggenschap over Spears' bezittingen. Vorige maand trok Wallet zich hieruit terug, waar door nu vader Spears de volledige re gie heeft. De stress over haar vader werd Britney, die op 12-jarige leeftijd be gon met een rol in The Mickey Mouse Club, intussen te veel. De zangeres van hits als ...Baby one more time, Toxic en Oops!. I did it again liet zich deze maand voor dertig dagen opne men in een kliniek waar ze mentaal, maar ook fysiek werd verzorgd. Vol gens Amerikaanse media zou een verkeerde combinatie van medicij nen haar problemen hebben verer gerd. Zwarte jaren Dat doet denken aan de zwartste ja ren van de zangeres, grofweg tussen 2007 en 2012. Ze ruziede met haar (ex-)manager, kampte met depres sies en verloor zichzelf aan drugs en alcohol. Een periode die voor altijd verbonden blijft met de foto's waarop ze haar lange haar afscheert en waarop ze met een kaal hoofd in slaat op de auto van een fotograaf met een paraplu. Sinds 2013 was het rustig rond Spears, die vooral nog het nieuws haalde door aankondigingen van haar shows in gokparadijs Las Vegas, waarvan dit jaar een nieuwe reeks zou beginnen. Dat gebeurt voorlopig niet, maar is volgens de zangeres zelf geen aanlei ding voor ongerustheid. ,,De verha len over mijn opname in een kliniek zijn volledig uit de hand gelopen'', schrijft ze bij haar videobericht op Instagram. ,,Er zijn geruchten en zelfs doodsbedreigingen, gericht aan PC Noo Als ik niet al verliefd was op het strand, de zee —Tex de Wit spreekt in de Vara-Gids zijn hoop uit op een vervolg van Makkelijk Scoren in de zomer van 2020 als de Olympische Spelen en het EK voetbal plaatsheeft TELEVISIE Daan Schuur- mans en Fedja van Huêt (foto) spelen de hoofd rollen in de nieuwe serie Vliegende Hol landers, als KLM- oprichter Ples- man en vliegtuig bouwer Fokker. De serie speelt zich af tijdens de begindagen van de commerciële luchtvaart. TELEVISIE Wegens tegen vallende kijkcij fers trekt RTL de stekker uit de talkshow van Robert Jensen. De 'schare fans was niet groot genoeg' om na de zomer terug te keren. Ook Jensens 'uitge sproken per soonlijkheid' speelde mee. Het komt goed met mij, Alexander van Eenennaam Britney Spears spreekt haar fans toe in een videobood schap. INSTAGRAM 44 Britney Spears

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24