23 Zonder Van der Poel lukt het Alaphilippe weer wel WIELRENNEN VAN DER BREGGEN WINT WAALSE PIJL Leerdam kiest voor Van Velde Stunt Eerland blijft uit op WK ATP-finales naar Turijn UITSLAGEN Voor het vijfde jaar achter elkaar was Anna van der Breggen (29) onverslaanbaar op de Muur van Hoei. Een bijzondere reeks, waar zelfs Alejandro Valverde, de recordwinnaar van de Waalse Pijl bij de mannen, nooit aan kwam. PODIUM Het grote gebaar komt op de finish. Daar gooit Anna van der Breggen haar handen in de lucht, zowel links als rechts vijf vingers omhoog houdend. Vijf vingers, voor vijf op eenvolgende zeges in de Waalse Pijl, op dat steile rotding, de Muur van Hoei, die velen schrik aanjaagt maar haar als geen ander ligt. Na de streep stopt Van der Breg- gen vrijwel onmiddellijk met trap pen. Bij het afstappen stort ze op de grond, snakkend naar een blikje Fanta. En terwijl om haar heen an deren wielrensters ook het asfalt opzoeken en veelal lang blijven lig gen, staat zij al vlug weer op. Voor de interviews. ,,Oh, wat lekker om mij zo weer te voelen'', roept de vrouw die nu op gelijke hoogte staat met Marianne Vos en Alejan dro Valverde. Twee wielersterren MANNEN die hier ook vijfmaal wonnen, maar niet achtereenvolgend. ,,Vijf keer op rij is niet niks, maar ik voel mij er wel een beetje oud door.'' Indrukwekkend Hoe vanzelfsprekend een zege in de Waalse Pijl bij haar nu ook lijkt, de 29-jarige Van der Breggen had dit seizoen op de weg nog niet gewon nen. En haar altijd zo dominante ploeg Boels-Dolmans draaide ook stroever. Daar staat overigens een indrukwekkende zegereeks tegen over in de zware achtdaagse moun- tainbiketocht Cape Epic in Zuid- Afrika, aan de zijde van Annika Langvad, haar ploeggenote en in Hoei de nummer 3 achter Anne- miek van Vleuten. Van der Breggen: ,,Het werd wel weer eens tijd, zei den mensen. Zelf voel ik die druk niet zo. Ik geniet gewoon heel erg, ook als ik niet win.'' Op de Muur van Hoei stijgt ze jaarlijks boven het peloton uit. ,,Ik heb geen geheim, het doet denk ik wel minder pijn als je voorop ligt'', zegt Van der Breggen lachend. ,,Je moet goed aanvoelen hoe je deze klim moet indelen. Je moet wach ten, totdat je echt alles geeft, daarna lopen je benen vol, maar dat is de Muur. Doortrappen op het mo ment dat j e denkt: ik wil niet meer.'' Haar erelijst is al vervolmaakt sinds haar wereldtitel, vorig jaar september. Óók daarom was er het spannende uitstapje naar de Cape Epic. ,,Het was leuk, een uitdaging'', aldus Van der Breggen. Even verderop zegt ploegleider Danny Stam dat hij geen spijt heeft van die keuze, hoewel na de minder succesvolle Amstel Gold Race wat kritiek klonk. ,,Het is goed voor haar om soms een andere uitdaging te zoeken.'' Maar of hij Van der Breg- gen in 2020 graag weer in de Cape Epic ziet schitteren? ,,Nee. Anna is 195,5 km in 4.55.14 oefSra «Ti een bepalende factor in de ploeg en in de klassiekers hebben we alle toppers in topvorm nodig.'' Koersverloop Later, op de persconferentie, praat Van der Breggen de journalisten bij over het koersverloop dat niemand heeft kunnen zien. Bij de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik, twee koersen van de ASO, wordt de vrouwenkoers niet live uitgezon den. Ontzettend zonde, vindt Van der Breggen. Nu heeft niemand het gevecht, de aanvallen en de waaiers kunnen zien. ,,Alsjeblieft, schrijf dit op", zegt ze. ,,Dit zijn twee van onze grootste wedstrijden en wij verdie nen die live-uitzendingen nu. Veel mensen willen het graag zien, wij willen ons graag tonen. Dit is de tijd ervoor.'' donderdag 25 april 2019 GO SCHAATSEN Coach Ge rard van Velde krijgt voor de eerste keer in zijn loop baan vrouwen onder zijn hoede. De talenten Jutta Leerdam (20) en Michelle de Jong (19) hebben een contract getekend bij zijn schaatsteam Reggeborgh. Leerdam maakt de over stap van Team IKO. Ze won in haar debuutjaar als prof de titel bij de NK sprint. TAFELTENNIS Britt Eer- land (foto) is er niet in ge slaagd de achtste finales te bereiken van het WK ta feltennis in Boedapest. De 25-jarige speelster, 42ste op de wereldranglijst, moest gisteren haar meer dere erkennen in de Chi nese Liu Shiwen, de num mer 5 van de wereld. Eer- land was na de uitschake ling van Li Jie en Kim Ver maas nog de enige Neder landse speelster in het en kelspel. TENNIS Bond ATP heeft de Noord-Italiaanse stad Tu rijn aangewezen om vanaf 2021 de ATP finales te or ganiseren. Het eindejaars- toernooi voor de beste acht tennissers en dubbel- teams, het officieuze we reldkampioenschap, wordt sinds 2009 in Londen ge houden. De komende twee edities zijn nog in Londen. Tafeltennis Boedapest (Hon). WK vrouwen, derde ronde: Liu Shiwen (Chi)-Britt Eerland (Ned) 4-0 (11-3, 11-7, 11-9, 11-9). Achtste finale da- mesdubbel: Li Jie (Ned)/Li Qian (Pol)-Chen (China)/Zhu (China) 2-4 (11-8, 2-11, 11-7, 4-11, 3-11, 4-11). Tennis Barcelona (Spa) Mannen, tweede ronde: Nadal (Spa,1)- Mayer (Arg) 6-7, 6-4, 6-2, Thiem (Oos,3)-Schwartzman (Arg) 6-3, 6 3, Nishikori (Jap,4)-Fritz VS) 7-5, 6 2, Tsitsipas (Gri,5)-Fucsovics (Hon) 6-3, 6-4, Pella (Arg)-Chatsjanov (Rus,6) 6-2, 7-6, Medvedev (Rus,7)- Ramos (Spa) 6-3, 2-6, 6-1, Struff (Dui)-Goffin (Bel,10) 7-6, 6-3. Wielrennen. Ronde van de Alpen, derde etappe over 106,3 kilome ter: 1. Masnada (Ita) 2.58.08, 2. Hart (GB) 0.05, 3. Majka (Pol) z.t, 4. Nibali (Ita) z.t, 5. Cataldo (Ita) z., t, 6. Vlasov (Rus) z.t, 7. Sivakov (Rus,) z.t. Klassement na derde rit: 1. Si vakov (Rus) 11.27.08, 2. Hirt (Tsj) 0.08, 3. Cattaneo (Ita) 0.23, 4. Majka (Pol) 0.35. Koningin van de Muur Pim Bijl Hoei WAALSE PIJL Mannen 1. Julian Alaphilippe (Fra/Dec) 2. Jakob Fuglsang (Den/Ast) z.t. 3. Diego Ulissi (Ita/Emi) +0.06 6. Bauke Mollema (Ned/Trk) +0.08 22. Wout Poels (Ned/Sky) +0.30 48. Tom-Jelte Slagter (Ned/Dim) +3.22 Vrouwen 1. Anna van der Breggen (Ned/Bls) 118,5 km in 3.17.04 2. Annemiek v. Vleuten (Ned/Mit) +0.01 3. Annika Langvad (Den/Bls) +0.04 4. Marianne Vos (Ned/CCC) +0.14 5. Demi Vollering (Ned/PVa) +0.16 HOEI Net als vorig jaar won Julian Alaphilippe de Waalse Pijl. Toen versloeg hij Muur van Hoei-heerser Alejandro Valver de. Nu had hij van de wereld kampioen, die elfde werd, niets te duchten. Wel moest de 26-ja- rige Fransman van Deceuninck- Quick-Step achter Jakob Fugl sang aan, de Deen met wie hij ook duels uitvocht in Strade Bian- che en Amstel Gold Race. Hij pa reerde diens aanval, en bleef ook de Italiaan Diego Ulissi (derde) voor. Bauke Mollema werd zesde. Voor Alaphilippe was het al zijn negende zege van 2019. Opval lend: hij won al zijn eendagskoer- sen, behalve die waarbij ook Mathieu van der Poel meedeed. Alaphilippe sprak in Hoei respect vol over de Nederlander die hem versloeg in de Brabantse Pijl en Amstel Gold Race en nu een rust periode heeft. ,,Het is goed om zo'n goede concurrent te hebben. Het zorgt voor een goede show.'' 18. Floortje Mackaij (Ned/Sun) +0.51 A 'Minder pijn als je voorop ligt': Anna van der Breggen meldt zich wéér als eerste bovenop de steile Muur van Hoei. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23