'Nieuw' Feyenoord snel klaar met NAC Ajax-doelpunten, van Schöne tot Gravenberch 21 was wake-upcall voor latere kampioen vanavond weer benieuwd naar de samenstelling van het midden veld. Van Bommel zegt dat hij snapt dat de buitenwereld niet al tijd begrijpt welke keuzes hij maakt. ,,Maar voor de groep is het wél duidelijk. Het gaat nooit om één speler, j e kijkt altijd naar welke combinatie van spelers bij elkaar past. En naar de balans tussen aan vallen en verdedigen." In dat kader wijst Van Bommel op de situatie van Erick Gutiérrez, die hij naar de zin van een deel van het PSV-publiek te weinig ge bruikt. Dat lieten fans zondag in de thuiswedstrijd tegen ADO nog duidelijk merken middels massaal gezang. ,,Ik vind Guti een goede speler. Hij is aanvallend sterk, maar hij heeft zelf ook aangegeven dat hij soms moeite heeft met het tempo. Het is voor hem ook niet gemakkelijk. Hij is voor een groot bedrag gehaald en in het systeem dat wij met PSV spelen worden bepaalde kwaliteiten gevraagd. Hij is daarnaar op weg. Het gaat er echt wel uitkomen, maar het heeft meer tijd nodig. Dat mag toch ook?", zegt de PSV-trainer aan de vooravond van het duel met Wil lem II. Jaap Stam had gisteren uiteraard geen tijd om het Feyenoord van volgend seizoen aan het werk te zien. Natuurlijk, het elftal dat trai ner Giovanni van Bronckhorst in het kletsnatte Breda het veld in stuurde, zal niet één-op-één de for matie zijn waar Stam het volgend seizoen mee moet doen. Maar zonder Robin van Persie en Cuco Martina zal het zéker moeten. En als er spelers uit de Kuip ver trekken dan lijken de gisteren ge schorste aanvallers Nicolai J0rgen- sen en Steven Berghuis de eerste kandidaten om hun loopbaan el ders voort te zetten. Murw gebeukt na een teleurstellend seizoen en nog enige transferwaarde vertegen woordigend. Zeker Berghuis die zich nog hoopt te melden bij de se lectie van Oranje voor de Nations League. Maar als Jaap Stam vandaag de wedstrijd eens rustig terugkijkt, wat kan hij dan concluderen? Fey- enoord was oppermachtig. Maar ja. Bij NAC in Breda cultiveren ze op de tribunes van alles en nog wat, maar wat de spelers gisteren lieten zien, daar heeft zelfs de aanhang in Brabant geen goed woord meer voor over. Pas in de rust klonk er weer gejuich toen een supporter van grote afstand een bal feilloos op de lat mikte. Speeltijd De grappen op de tribune waren wel in te vullen. Die supporter, ge naamd Rik, die moest er natuurlijk 'in'. Stam kan dus niet al teveel waarde hechten aan de ruime over winning van zijn toekomstige spe lers. Aan de andere kant, ook details kunnen een trainer vaak bevallen. Orkun Kökcü bijvoorbeeld, die na dat hij had bijgetekend nimmer meer speeltijd kreeg, tot gister avond. De jeugdinternational ver snelde ook gisteren het spel weer steevast, altijd de oplossing vooruit zoekend. En Dylan Vente, die er de afgelopen maanden bij hing in Rot terdam, bleek al snel zijn naam weer op het wedstrijdformulier te hebben als doelpuntenmaker. Goed, dat dankte de jonge aanvaller natuurlijk aan ongelooflijk gepruts van keeper Benjamin van Leer. De aanhang van Feyenoord zong Van Bronckhorst toe, als voor proefje voor 12 mei als de trainer die Feyenoord de landstitel bracht in 2017. Van Bronckhorst zwaaide keurig naar het uitvak. De roep om Wouter Burger, nog zo'n jeugdpro- duct waar Stam mee aan de slag moet bij gebrek aan een volle por temonnee om de transfermarkt te bestormen, negeerde de vertrek kende oefenmeester. Hij bracht wel Luis Sinisterra. Alles klopte aan dit doelpunt. Een kanonskogel uit onmogelijke hoek over één van de langste keepers ter wereld. De lach van ongeloof op het gezicht van de Deense routinier, de grijns van Hakim Ziyech die op dat moment het dichtst bij de doelpun tenmaker staat. Alles is al zo mooi op deze avond. De rechtervoet van Schöne, klein maar vol buskruit, maakt het helemaal af. Real Madrid 1, Ajax 4. Bevrijdend De benen kunnen eigenlijk niet meer. Maar het hoofd van Noussair Mazraoui wint het op deze avond tegen Benfica van het lijf. De bles suretijd loopt. David Neres wurmt zich op de achterlijn langs een Por tugees. En Mazraoui zoekt het laat ste beetje kracht voor nog één sprint. De afgeslagen bal valt voor zijn voeten. De uithaal valt kort daarna via een tegenstander bin nen. Het is ook deze goal die Ajax bracht waar het nu is. Een afreke ning met de Hollandse ziekte bo vendien. Winnen in de blessuretijd van Portugezen in plaats van verlie zen. En wat een moment voor Mazraoui ook. Van vechten voor een contractje naar scoren in de Champions League. Doorslaggevend Dusan Tadic ademt flink in door zijn neus en laat de lucht vervol- gens via zijn mond weer naar bui ten glippen. Die volle focus, die zoektocht naar ontspanning. Hij weet het: Tadic gaat tegen PSV een strafschop nemen die Ajax in de kampioensrace houdt. Boem 2-1, voor tien Ajacieden tegen elf spe lers van concurrent PSV. Zijn maatje voorin David Neres maakt daarna zelfs nog 3-1. Dusan Tadic. Al die miljoenen driedubbel en dwars waard voor de Amsterdamse club. Zijn bijdrage aan de '160 doel punten van Ajax' is tamelijk absurd. De meeste goals: 34. En ook nog eens de meeste assists: 19. Tadic brengt nog veel meer dan van hem werd verwacht. Eén van de beste spelers van deze editie van de Champions League. Spelend voor een Nederlandse club, echt. Overweldigend Steeds meer maakt Matthijs de Ligt naam als kopper. In de Nederlandse competitie, maar ook in de Cham pions League. Dan gaat dat grote, betonnen lijf de lucht in. Zoals vo rige week nog in Turijn tegen Ju- ventus, een machtige miljoenen kopbal. Snoeihard sloeg de bal te gen de touwen. Zoals ook eerder in de halve finale van de beker tegen Feyenoord in een volle Kuip. Die brul in een verder stille Kuip. Het is eigenlijk al heel normaal: De Ligt die bijna wekelijks de beste Ajacied is. Een leider in al zijn facetten. Qua uitstraling op het veld, maar ook ze ker daar buiten. Veelbelovend Ryan Gravenberch. Kent u die naam nog? Die jongen die de re cordboeken ingaat als de jongste Ajacied ooit in het eerste. Hij maakte zijn debuut tijdens de af straffing tegen PSV (3-0). Het lijkt een eeuwigheid geleden. Hij ging óók de boeken in als jongste doel puntenmaker ooit. In het beker potje tegen de amateurs van Te Werve. Daarna zagen we hem niet meer in het eerste. Wel andere ta lenten als Noa Lang en Jurgen Ek- kelenkamp. Veelbelovend? Volgend jaar gaan we het echt zien. donderdag 25 april 2019 Willem II viert een doelpunt vorig jaar. PSV'er Santiago Arias is teleurgesteld. fotobsr/soccrates NAC J Feyenoord Feyenoord is na de ruime zege van gisteravond definitief derde. En NAC is gedegradeerd, al ont breekt het officiële zetje voor de ploeg uit Breda nog altijd. 'Het nieuwe Feyenoord' bleek veel te sterk. Mikos Gouka Breda M Jeremiah St. Juste haalt uit tussen twee NAC-verdedi- gers en zet Feyenoord op een 0-1 voor sprong. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21