kxrtting tot 300!' EUWS 11 Dominee ontkent Holocaust en roept op tot moord op homo's en lesbiennes De Amerikaanse haatprediker Steven Anderson wil op 23 mei in Amsterdam komen spreken. Twee organisaties proberen daar een stokje voor te steken. 679," De Amerikaanse haatprediker Steven L. Anderson moet uit Nederland wor den geweerd. Dat vinden het COC (de belangenvereniging voor lesbiennes, homo's, biseksuelen en transgenders) en het CIDI (het Centrum Informatie en Documentatie Israël). De 37-jarige dominee van de onafhankelijke Faithful Word Baptist Church ontkent de Holocaust en vindt dat alle homo's, lesbiennes en transgenders moeten worden geëxecuteerd. Anderson wil op 23 mei naar Am sterdam komen om zijn boodschap uit te dragen en zieltjes te winnen. Het COC heeft brieven gestuurd naar staatssecretaris Mark Harbers (VVD) van Justitie en Veiligheid om Ander son als ongewenste vreemdeling te beschouwen en hem de toegang tot Nederland te ontzeggen. De haatpre- diker is eerder de toegang geweigerd of uitgezet door onder meer Groot- Brittannië, Zuid-Afrika, Botswana en Jamaica. Het CIDI wijst erop dat het ontken nen van de Holocaust in Nederland bij wet is verboden. ,,Ook aanzetten tot haat is bij de wet verboden'', zegt Philip Tijsma, woordvoerder van het COC. ,,Dit heeft daarom niets te maken met de vrijheid van menings uiting. Hij heeft gezegd dat trans- gender Caitlyn Jenner dood moet. Hij verheerlijkt de moordpartij in Orlando (een man vermoordde in 2016 in een homonachtclub vijftig mensen, red.) en roept Afrikaanse lei ders op homoseksuelen de doodstraf te geven. Anderson noemde de slacht partij in Orlando 'goed nieuws, omdat er vijftig homoseksuele pedofielen minder op de wereld zijn'. LGBT staat voor hem voor Let God Burn Them. Anderson - getrouwd met de in Duitsland geboren Zsuzsanna en vader van negen kinderen - is ook tegen het kiesrecht voor vrouwen. Hij begon zijn Faithful Word Baptist Church tien jaar geleden in zijn woon kamer in Tempe, Arizona. Zijn kerk heeft inmiddels meer dan driehon derd gemeenten in verschillende Amerikaanse staten. Anderson en zijn volgers willen niets van doen hebben met het moderne Amerika. Zij voelen zich vervolgd door de liberale meer derheid. Elke aanval op hun extreme gedachtegoed sterkt hen in hun gelijk. De Andersons ontvangen dagelijks doodsbedreigingen. Het COC heeft ook burgemeester Femke Halsema van Amsterdam een brief gestuurd met het verzoek Ander son niet te laten prediken in 'haar' stad. ,,Het schenden van de openbare orde of de dreiging daarvan is bij de wet verboden'', aldus Tijsma. ,,Het is tijd om één lijn te trekken en we doen een dringend beroep op de overheid. Er is ook nog de vreemdelingencircu laire waarmee een verblijf van onge wenste personen in Nederland kan worden geweigerd.'' Kamerleden Dilan Yesilgöz en Malik Azmani (VVD) hebben schrif telijk vragen gesteld aan Harbers en aan de minister van Justitie en Veilig heid (Ferd Grapperhaus, CDA) en van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Ingrid Van Engelshoven, D66). 'Wat de VVD betreft is in ons land geen ruimte om haat te prediken en geweld te verheerlijken', twittert Yesilgöz. Ook de PvdA vindt dat Anderson niet mag komen. De woordvoerder van burgemeester Femke Halsema laat weten dat wordt geprobeerd te achterhalen wat Anderson precies komt doen. 87 groepsreizen al vanaf Veel meer groepsreizen? Ca naar nrv.nl/groepsreizen neemt je mee donderdag 25 april 2019 Amerikaanse haatprediker niet welkom in Nederland Maarten Moll Hans van Zon Amsterdam Het gezin Anderson. Anderson in 2014 in gesprek met demon stranten bij zijn kerk. FOTO AZCENTRAL Hoogtepunten van Costa Rica Sumatra, Java Bali Groepsreis 16 dagen, al vanaf Groepsreis 24 dagen, al vanaf Ontdek het 'paradijs' in het Monteverde, Een kennismaking met de cultuur, historie en Tortuguero en Manuel Antonio Nationaal Park natuur van drie prachtige Indonesische eilanden Kleurrijk Cuba Divers Zuid-Afrika Groepsreis 16 dagen, al vanaF Groepsreis 22 dagen, al vanaf Beleef de prachtige steden, kleurrijke oldtimers, In 3 weken van Kruger tot Kaapstad. Het witte zandstranden en swingende muziek ultieme rondreisavontuur! Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. Het is Groepsreizen Sale bü NRV! Boek nu en profiteer tot €300 korting per persoon. Geniet tevens van de voordelen van onze wereldwijde groepsreizen: boeiende reisroutes, veelzijdige reisprogramma's, Nederlandssprekende reisleiding, gegarandeerd vertrek en altijd een scherpe prijs. Ook in de schoolvakanties! Klassiek Egypte Groepsreis 11 dagen, al vanaf Een rondreis langs alle hoogtepunten van het Oude Egypte, inclusief een 8-daagse Nijlcruise Hoogtepunten van Vietnam Groepsreis 21 dagen, al vanaf Van Halong Bay tot de Mekong Delta, al het bijzondere van Vietnam zit in deze reis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11