NYNKEDEJONG Baudet over kritiek Otten: niets aan de hand bij Forum Oud Hollandsche Steden Hoogtepunten van de Rijn ONTDEK HET MOOIE NEDERLAND... 6 Column Otten stelde afgelopen zaterdag in NRC dat Baudet zich niet meer moet inlaten met filosofische ver gezichten, andere volksvertegen woordigers meer bij de koers van de partij dient te betrekken en het flirten met radicaal-rechtse me ningen best mag laten. ,,Ik was verrast door het stuk'', reageerde Baudet gisteren. Maar op vragen over de kritiek re ageerde hij luchtig. ,,Er wordt nu een soort sfeer gecreëerd en daar verzet ik me tegen. Alsof het alle maal heel spannend is. Kijk, je kunt op de wijze of toon waarop je kritiek insteekt van mening verschillen, maar dat er ruimte voor discussie is bij Forum voor Democratie - intern en extern - daarover bestaat geen menings verschil.'' Toeval of niet: Otten is ineens geen penningmeester meer van Forum. Op de site van de partij is die functie bij hem weggehaald. Wel blijft hij lid van het bestuur. Volgens Otten zelf is dat besluit al eerder genomen, omdat hij het te druk heeft. Volgens Baudet is de ene per soon nu eenmaal wat praktischer ingesteld, de andere wat filosofi- scher. ,,Dat is ook prima. We zijn een democratische partij, we heb ben heel veel gezichten.'' Hij zegt altijd te luisteren naar anderen. Dat er ruimte is voor discussie, daarover bestaat geen meningsverschil ,,Maar ik kies ervoor om op be paalde momenten vergezichten te schetsen en denk ook dat dat een enorme aantrekkingskracht heeft op mensen in Nederland.'' De leider van Forum voor De mocratie zegt totaal niet bang te zijn voor een richtingenstrijd of LPF-perikelen. „Welnee." Een scoop van televisiepro gramma EenVandaag en de Volkskrant: het lijkt erop dat Dion Graus, Kamerlid voor de PVV, al jarenlang een te hoge on kostenvergoeding opstrijkt voor zijn woon-werkverkeer. Volgens de administratie van de Tweede Kamer woont hij namelijk in Heerlen. Dan krijg je een vergoe ding van ruim 24.000 euro per jaar, voor reis- en verblijfkosten. Alleen blijkt uit het onderzoek dat niemand in Heerlen weet dat Dion daar woont. zijn moeder, die woont er. Maar Dion? Nee hoor. Een buurvrouw vertelt zelfs ronduit dat hij in Voorburg woont. Daar heeft Graus een pied-a- terre, en blijkbaar zit hij daar vaker dan de verstrek kers van zijn ver goeding weten. Dat kan, omdat het doorgeven van je woonadres Wanneer een Kamerlid verdachte dingen doet, heeft men geen zin in gedoe Maar gaat dit verhaal nu conse quenties hebben voor Graus? Waarschijnlijk niet, want een onderzoek hiernaar moet door minstens vijf Kamerleden worden aangevraagd. En dat gebeurt niet snel; Kamerleden verklikken elkaar niet graag. van dit verhaal. Vorig jaar nog berichtte dezelfde Volkskrant over de doorgeslagen jacht op de bijstandsfraude. Urenlang voor iemands deur posten om te kijken of ze niet stiekem samenwoont, dat werk. De overheid is er blijk baar dol op. Maar wanneer een Kamerlid verdachte dingen doet, heeft men geen zin in gedoe. Hoezo zou je als volksvertegen woordigers je collega de hand boven het hoofd houden, terwijl bijstandsgerechtigden tot in den treure moeten bewijzen dat ze niet zwart bijklussen? Hoe leg je die dubbele moraal nou weer uit? een zaak is van goed vertrouwen. Het wordt niet heel streng gecon troleerd, gewoon omdat Human Resources ervan uitgaat dat Tweede Kamerleden hier niet over jokkebrokken. Maar voor wonen in Heerlen krijgt Dion twee keer zoveel uitgekeerd als wat hij zou krijgen wanneer hij Voorburg als woonplaats had opgegeven. Dion ontplofte, dreigde dat hij de journalisten ging aankla gen voor laster en smaad. Omdat hij last heeft van onfrisse types, reist hij vaak incognito, zei Graus. Met een staartje in en een petje op. Hij zei dat hij met een gps-tracker rondloopt, maar dat blijkt bij navraag niet het geval te zijn. Een heer lijk verhaal vol sensatie-ele menten. 4-daagse riviercruise Per 3*+ MS Allegro o.b.v. Volpension 3 verschillende vaarroutes Prachtige Hollandse steden! 0.a. Harlingen, Texel Zaandam Stip-begeleiding entertainment aan boord Vertrek mei augustus Prachtig verbouwde 3*+ MS Allegro 2 verschillende vaarroutes Comfortabele busreis 0.a. Düsseldorf, Keulen en Bonn Ontbijt lunch diner inbegrepen Vertrek augustus oktober woensdag 24 april 2019 GO ^0 @Nynke Fraude Volgens Thierry Baudet is er geen ruzie over de partijkoers in de top van Forum voor De mocratie. Afgelopen week einde uitte Henk Otten, mede oprichter van de partij en voor zitter van de toekomstige se naatsfractie, kritiek op de lei derschapsstijl van Baudet. Edwin van der Aa Den Haag -Thierry Baudet l - Voordelige riviercruises! Zijn vermeende buren zien hem er zelden. Ja, En dat is het schrijnende deel Geen res. kosten zie stipreizen.nl/crrosb zie stipreizen.nl/crrhrb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6