Fietspad houdt gemoederen bezig Hardrijders worden afgeremd in Haltestraat 7 BIERFESTIVAL SUCCES EERSTE EDITIE SMAAKTE NAAR MEER^ Het tweede Thools Bierfestival komt eraan. Liefhebbers kunnen er veertig verschillende smaken proeven. woensdag 24 april 2019 Bierliefhebbers opgelet. Het tweede Thools Bierfestival komt eraan. Het moment om je onder te dompe len in exclusieve biertjes. Bij tien verschillende brouwerijen uit Zeeland en Brabant kun je maar liefst veertig verschillende bieren proeven. En krijg je uitleg over het brouwproces. ,,Het is zeker geen Oktoberfest", benadrukt organisator Charel Wolvekamp. ,,Het gaat om kwali teit, niet om kwantiteit. We willen bezoekers een diversiteit aan bie ren laten proeven. Mensen uitda gen eens iets anders te proberen. Vaak grijp je toch naar die ver trouwde tripel. Probeer ook eens een extra hoppige IPA. Daar draait het festival om." Het succes van vorig jaar smaakte bij organisatoren Wolve kamp en Marlies Draaijer van slij terij 't Wienuus in Tholen naar meer. Reden voor een tweede edi tie. ,,Maar dan met andere bieren", zegt Wolvekamp. ,,Voorjaarsbie- ren hebben weer een heel ander karakter, zijn vaak frisser. Dat wil len we bezoekers laten ervaren." Eeuwig Zonde Keuze is er genoeg, met tien brou wers uit Zeeland, Brabant en België. Van hobbybrouwers tot de wat gro tere jongens, zoals Slot Oostende uit Goes. Minder bekend zijn brou wers als Roodbaard uit Steenber- gen, Hopperveld uit Dinteloord. Andere namen die op het affiche staan zijn Pinterman uit Tilburg en Eeuwig Zonde uit Someren. Het Bierfestival is voor de tweede editie uitgebreid met foodtrucks en een barbecue. Wol- vekamp: ,,Van de eerste editie heb ben we geleerd dat mensen na een paar slokken toch ook wat willen eten. Daar spelen we op in. Ook is er livemuziek van Pieter Heijboer uit Sint-Annaland en zijn vrien- Probeer ook eens een extra hoppige IPA; daar draait het festival om din. Maar waar het om draait zijn de bieren, en de verhalen erachter van de brouwers." Opnieuw is ge meenschapscentrum Meulvliet, waar Wolvekamp beheerder is, de plek waar het festival wordt ge houden. Met in de foyer, feestzaal en buiten voldoende ruimte. Kwa men vorig jaar zo'n 350 tot 400 be zoekers op het festival af, nu hoopt Wolvekamp op nog net een beetje meer. ,,In oktober kwamen de mensen uit alle kernen op Tholen, maar ook uit West-Brabant." Wie bier wil proeven kan dat doen op zaterdag 18 mei van 14.00 tot 22.00 uur. De toegang kost 9,50 euro, dat is inclusief drie proefbie- ren. Binnen koop je een proefglas, waar statiegeld op zit. ,,Of je neemt het glas na afloop mee naar huis, of je ruilt het voor een speci aal biertje", legt Wolvekamp het concept uit. En voor de nieuwko mers heeft hij nog een tip: ,,Begin met een licht biertje en eindig zwaar. Andersom proef je het lichte biertje niet meer." In een brief aan de gemeente Rei- merswaal uit de vereniging van ei genaars (vve) haar ongenoegen over het plan, dat volgens het be stuur vergevorderd is en bestaat uit een doorgaand fietspad aan de westzijde van het nieuwe apparte mentencomplex. Al sinds de ople- vering van hun appartementen in 2011 pleiten de bewoners voor het weren van ongewenst (gemotori seerd) verkeer. Zij vrezen dat het fietspad juist het tegenovergestelde effect heeft: meer passanten, meer Bewoners sturen een brandbrief naar de gemeente (cross)motoren en brommers met bijbehorende geluidsoverlast en het ontstaan van hangplaatsen. De gemeente Reimerswaal heeft dan wel een brief over deze kwestie ontvangen, burgemeester en wet houders hebben er geen aandeel in. Ontwikkelaar Arcus wel. „Ik vind het verbazingwekkend dat er zo veel commotie is over het fietspad", zegt Léon Jobse van Arcus. „Er is nog helemaal geen sprake van een locatie of ontwerp. De bewoners van het nieuwe appartementenge bouw hebben mij inderdaad ge vraagd of het mogelijk is een mak kelijkere fietsverbinding aan te leg gen tussen hun wijk en het fietspad langs de Westerschelde. Ik heb ge zegd dat ik bereid ben daar mijn tanden in te zetten." Volgens Jobse hebben de bewo ners van het bestaande complex geen contact met hem gezocht en hun brandbrief heeft hij ook niet gezien. De ontwikkelaar gaat bin nenkort in gesprek met de ge meente Reimerswaal en beslist daarna of hij zich hard gaat maken voor het fietspad. De Haltestraat in Rilland wordt nog vóór de zomervakantie zo in gericht, dat hardrijden er verleden tijd moet zijn. Daarmee komt de gemeente tegemoet aan de wens van de bewoners. Aanwonenden hadden al veel langer klachten over auto's die te hard door de straat rijden. Twee jaar geleden hielden ze daarom nog een speciale actie. Dat heeft wel een beetje gehol pen, maar niet voldoende, zegt wethouder Jaap Sinke. Daarom wordt de weg heringericht. Er ko men chicanes en twee digitale borden die bestuurders laten zien of ze al dan niet harder rijden dan de toegestane 30 km/uur. Aan het begin en einde van de Halteweg wordt de straat bovendien gemar keerd als 30 km-gebied. Bestemmingsverkeer Een suggestie van de bewoners om de weg alleen voor bestem mingsverkeer open te stellen, laat de gemeente links liggen. Wel houdt ze rekening met het metaalbedrijf Coremans, dat ge vestigd zit aan de Haltestraat. Die onderneming drong er op aan geen drempels toe te passen in de straat. In plaats daarvan komen er wegversmallingen. 'Begin met een licht biertje' Timo van de Kasteele Tholen - Organisator Charel Wolvekamp In de Kruiningse nieuwbouwwijk Kruseveer is onrust ontstaan over een nieuw fietspad. Toe komstige bewoners van het nieuwe appartementengebouw aan de Westerschelde zouden de ontwikkelaar daar om heb ben gevraagd, tot grote frustra tie van de bewoners van het naastgelegen complex. Ellen Smaardijk-Jobse Kruiningen Michiel Bouwman Stationsbuurt Charel Wolvekamp organiseert met Marlies Draaijer van slijterij 't Wienuus in mei het bierfestival op Tholen. foto pix4profs/peter braakmann

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52