zegen voor Sprinkhuizen 'Boost voor wielrennen' ZEELAND 11 zijn om met een andere Zeeuw voorop te rijden. Dat het dan in één van de grootste wedstrijden ge beurt, is natuurlijk schitterend." De elf koplopers kregen een maximale voorsprong van zo'n acht minuten. „Eigenlijk te weinig in zo'n wedstrijd. Je moet in een klas sieker zeker zo'n tien minuten krij gen, wil je meedoen in de finale. Het peloton begon helaas voor ons te vroeg aan de achtervolging, dat was wel zuur.'' De voorsprong verdween als sneeuw voor de zon naarmate de koers vorderde en na 200 kilometer begonnen de kilometers ook zwaar te wegen bij de meeste vluchters. ,,Die lange achtervolging in het be gin van de wedstrijd, kwam ik niet meer te boven", bekent Minnaard. ,,Dat moet je op den duur bekopen, wat jammer is. Ik had graag de fi nale gehaald, maar het zat er niet in. Op zo'n 55 kilometer ging het licht uit. Ik was helemaal leeg en heb de finish niet meer gehaald.'' Van der Lijke bleef langer vooruit. ,,Maar het was vechten tegen de bierkaai. Om enigszins vooraan te kunnen meedoen, hadden we mi nimaal de Eyserbosweg met voor sprong moeten passeren. We wer den echter al op de Kruisberg te ruggepakt op zo'n 40 kilometer van het einde en dan weet je dat het heel lastig wordt.'' Hij werd uiteindelijk als 49ste ge klasseerd. Geslaagde onderneming Van der Lijke kan echter terugkij ken op een mooie dag. ,,Ik heb het maximale eruit gehaald. Het was onmogelijk om beter te presteren als je al zo vlug wordt teruggepakt. Wanneer je eraan begint, hoop je op meer, maar ik heb mezelf goed laten zien en getoond dat ik sterk was. Ik ben dus tevreden.'' Hetzelfde geldt voor Minnaard. ,,In de week voorafgaand aan de Amstel Gold Race ben ik ziek ge- VAN DER POEL weest. Ik heb vier dagen niet kun nen fietsen en mijn eerstvolgende wedstrijd, Parijs-Camembert, liep voor geen meter. Ik was dus ner veus voor de Amstel Gold Race. Ik wist dat het lastig zou worden, maar ik ben blij dat ik toch nog een rol heb kunnen spelen. Ik heb alles behalve anoniem meegereden.'' Lang tijd om na te genieten, heeft Minnaard niet; vandaag neemt hij deel aan de Waalse Pijl. ,,In tegen stelling tot vorig jaar rij ik dit jaar de Waalse Pijl in plaats van Luik-Bas tenaken-Luik. Het is een wedstrijd die me zou moeten liggen. Ik kijk in het bijzonder uit naar de aankomst op de Muur van Hoei. Of ik weer in de aanval ga? Dat hangt van de be nen af, maar de Amstel Gold Race heeft me vertrouwen gegeven.'' Van der Lijke zou op zijn beurt deelnemen aan de Ronde van Kro atië, maar die is op het allerlaatste moment afgelast. ,,Jammer, nu de vorm goed is. Ik reed al uitstekend in de Brabantse Pijl, dus mijn op treden in de Amstel Gold Race was een mooie bevestiging. Dan maar alle pijlen op de Ronde van York shire, mijn eerstvolgende wedstrijd volgende week donderdag. We gaan er dan weer een lap op geven.'' zijn er wel geraakt, tot groot genoe gen van de ploegleiding. De missie was alsnog volbracht.'' Twee Zeeuwen dus voorop in de Amstel Gold Race, de grootste Ne derlandse eendagswed- strijd, een unieke situatie. ,,Ik was ver baasd en blij tegelijk dat Marco met zijn ploeggenoot nog kwam aansluiten", spreekt de 27-ja- rige Van der Lijke over de opmerke lijke situatie. ,,Ik had er in het ver leden al eens met Antwan Tolhoek over gesproken dat het mooi zou omgedraaid, waardoor het uitein delijk 4-2 werd. De zege betekende dat het nog ongeslagen MLTC de nieuwe koploper werd. Over een potentieel kampioen schap wil de bescheiden Sprink- huizen nog niets horen. ,,Natuurlijk we doen leuk mee en we gaan bo venin meedraaien. Dat verwacht je van tevoren niet, dus dat maakt het extra leuk. En natuurlijk is het mooi als je kampioen kunt worden, maar de stap naar de topklasse is wel groot, hoor.'' ZONDAG Normaliter staat een dag later al weer de volgende competitiedag op het programma en is maandag de rustdag. In het paasweekend was dat echter omgedraaid. Het weer nodigde deze zondag uit om door te brengen op het strand. ,,Maar niet zonder te tennissen, want een potje beachtennis hoort er ook bij'', zei Sprinkhuizen. Een weekend zonder tennis lijkt in huize Sprinkhuizen niet tot de mogelijkheden te behoren. Ook niet wanneer de competitie de ko mende twee weken stil ligt. ,,Als we in het weekend helemaal niet hoe ven te tennissen, dan gaan we wel trainen. Op 5 mei gaan we bijvoor beeld tennissen en padellen bij De Boskreek in Breskens, de oude club van Rowin.'' MAANDAG Tweede paasdag was het wederom matchday. MLTC speelde thuis te gen studententennisvereniging Passing Shot. De Rotterdammers konden slechts drie man op de been brengen, waardoor de Middel burgers twee punten cadeau kre gen. Enigszins teleurstellend bleef het daarbij, want de resterende par tijen vielen op deze zonnige mid dag de verkeerde kant op. ,,Gewoon Felius en Jas per Smit over twee spelers beschikt die op zondag bij MLTC spelen. „Dat maakt het alleen maar leu ker. Hope lijk komt er veel pu bliek op af." lekker spelen, geniet er van", klonk het bemoedigend vanaf de kant. Dat lijkt een cliché, maar het raakt de essentie van de echte liefhebbers zoals Sprinkhuizen co. DERBY Reikhalzend wordt in zowel Mid delburg als Vlissingen uitgekeken naar speelronde vijf. Op zaterdag 18 mei staat de derby tussen MLTC en De Schelde op het programma. Beide beschikken over een brede selectie, waarbij het vooral de vraag is wie (tegen wie) komt te spelen. Welke tacti sche op stellin gen ko men er op tafel? Pikant detail is dat Schelde met Mare woensdag 24 april 2019 GO het vechten tegen de bierkaai Nick van der Lijke hoorde van zelfsprekend na de finish over de heldendaden van Mathieu van der Poel. „Schitterend dat hij al die ervaren jongens klopt'', vond hij. ,,Dat is goed voor de sport. Het is weer eens wat anders en het zal de Nederlandse wielersport ook een boost geven. Mooi om te zien.'' FOTO YORICK JANSENS/BELGA Nick van der Lijke (in tweede positie) was verrast dat zijn pro vinciegenoot Marco Minnaard nog kon aansluiten. A Stijn Sprink- huizen zoekt het tennis zelfs op zijn vrije dagen op. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43