m 'Dubbele competitie' is 10 ZEELAND De la Ruelle is de eerste en de laatste Anneke Booij start ijzersterk in Axel 'Lichtkras676' doet het als Van der Poel Nick van der Lijke en Marco Minnaard tanken vertrouwen met Zeeuwse 'coupe' in Amstel Gold Race. Vandaag rijdt Minnaard de Waalse Pijl. WIELRENNEN KOPGROEP Edwin de la Ruelle heeft de laatste Sluitings loop van Westdorpe op zijn naam geschreven. De atleet uit Koewacht was de sterkste op de langste afstand, de 14,5 kilometer. Dat de win naars een speciaal plekje in de geschiedenis boeken zouden krijgen, stond vooraf al vast. Het Comité Trimlopen Westdorpe stopt met de organisatie van de wedstrijd, waardoor de winnaars van deze editie meteen de laatste winnaars zijn. De la Ruelle kwam binnen in een tijd van 55.39 minuten en was bijna vier minuten snel ler dan Arjo Verhage uit Aagtekerke. Elinny Diakakis uit Terneuzen won bij de vrouwen. Zwemloop Met drie keer goud en eenmaal zilver begon dressuuramazone Anneke de Booij uit Kloos- terzande in Axel uitstekend aan het outdoor- seizoen. Ze liep met de in M1 debuterende ruin Falash twee keer op rij naar de overwin ning (61,000 en 62,833). In Z1 stuurde ze de Rousseau-dochter Grace naar een tweede en eerste plaats (62,206 en 63,235). ,,Het was de eerste buitenwedstrijd. En daar bij was het ook nog eens erg warm. Dat speelde mijn paarden parten. Spanning zorgde voor te veel foutjes. Maar ik ben tevre den. Het was voor beide paarden hun debuut op een hoger niveau." Tafeltennis Ruim 200 kilometer reden ze zon dag in de aanval tijdens de Amstel Gold Race. In de schaduw van alles- kunner Mathieu van der Poel zorg den Marco Minnaard en Nick van der Lijke voor een unieke situatie met twee Zeeuwen in de vroege vlucht. ,,Het was bijzonder om in zo'n grote wedstrijd in eigen land met zijn tweeën voorop te rijden'', klink het in koor. Het geeft ze bo vendien vertrouwen voor de ko mende wedstrijden, zoals de Waalse Pijl van vandaag. Beide renners kregen vooraf de opdracht om mee te zijn in de vroege vlucht, maar voor de één was dat makkelijker dan voor de an der. ,,Vijf renners waren bij onze ploeg Roompot-Charles aangewe zen om mee te gaan, maar ik moest enkel met grote groepen mee schuiven", doet Van der Lijke zijn verhaal. ,,Na verschillende pogin gen van diverse renners trok ik door op een beklimming en ik kreeg twee renners mee. Meerdere ren ners konden daarna aansluiten, waarna we waren vertrokken.'' Daarbij zat echter Minnaard nog niet. ,,Voor onze ploeg was het eveneens een halszaak om die vroege vlucht te halen, maar dat was allesbehalve eenvoudig", vertelt de coureur van Wanty-Groupe Gobert. ,,Vanaf kilometer nul heb ik het ge probeerd, maar na diverse pogingen was ik op adem aan het komen toen juist de vroege vlucht ontstond.'' Minnaard bleef niet bij de pak ken neerzitten. „Na kort overleg met mijn ploeg- Die lange achtervolging in het begin, kwam ik niet meer te boven genoot Jéróme Baugnies beslo ten we met zijn tweeën in de achter volging te gaan. Gelukkig liet het peloton ons meteen gaan, maar tot mijn schrik kreeg ik toen te horen dat we al op één minuut en 45 secon den achterstand reden." De dertigjarige renner uit We- meldinge leek in de spreekwoorde lijke 'chasse patate' te zitten, zoals dat mooi in wielertermen heet. Niets was echter minder waar. ,,Het was een lange achtervolging die veel kracht heeft gekost, maar we Op de tweede wedvlucht van dit seizoen ver sloeg de 'Lichtkras 676' van René van Hee uit Oostburg met een magistrale eindsprint a la Mathieu van der Poel het gehele Zeeuwse deelnemersveld van 10.867 duiven. Gelost om 9 uur in Peronne arriveerde de jaarling doffer even na 11 uur op zijn hok en hij had daarmee de afstand van 159,568 kilo meter overbrugd met een snelheid van ruim 76 km/u. Quote van de dag 'Groene Ster moet nu de volgende stap zetten in zijn ontwikkeling' Met een compleet nieuw zaterdag team en een gepromoveerd en ver sterkt zondagteam swingt het dit seizoen weer op Tennispark De Veste. ,,We hebben een mooi clup- pie bij elkaar. Het zijn allemaal echte liefhebbers van het spel en ook naast de baan kunnen we het goed vinden'', zo vertelde Sprink- huizen. Een aantal van de MLTC-spelers, onder wie Sprinkhuizen zelf, komt regelmatig twee keer per weekend in actie. Zowel in de zaterdag- als de zondagcompetitie. Dat doen ze niet onverdienstelijk, want MLTC staat na drie speeldagen verrassend aan kop in de landelijke hoofdklasse op zaterdag. Met het zondagteam liep Sprinkhuizen op tweede paasdag pas tegen de eerste nederlaag van het seizoen op. Hoe ziet de tennisweek van Stijn Sprinkhuizen er uit? VOORBEREIDING Het begint voor de mannen van MLTC op dinsdagavond. ,,Dat is onze vaste trainingsavond met de selectie van zowel het zaterdag- als het zondagteam'', zei Sprinkhui- zen. ,,We hebben heel de winter doorgetraind en daar plukken we nu de vruchten van.'' Het volgende belangrijke mo ment is op donderdag of vrijdag. Sprinkhuizen: ,,Dan maakt onze captain Paul van Hoeve de opstel ling voor zaterdag bekend en komt de analyse van onze tegenstanders op tafel.'' Teamgenoot Rowin Taze- laar blijkt daarbij de wandelende database voor een gedegen analyse. ,,Hij kent alle tegenstanders en bij behorende cijfertjes.'' ZATERDAG 'Matchday!' Die begon afgelopen zaterdag al vroeg voor de tennisfa- milie Sprinkhuizen. Vriendin Emma en schoonzus Naomi ten nisten om 9 uur en dus was de fa milie al vroeg aanwezig bij MLTC. Toevallig speelde ook moeder Ma rianne (een uitwedstrijd) in Mid delburg. Het was een echte familie aangelegenheid, want ook broer Eddy speelde mee. Het geroutineerde team van Leeu- wenbergh, dat na twee speeldagen aan kop stond, kwam op bezoek. MLTC kwam zeer verrassend met een 4-0-voorsprong uit de singles. In het dubbelspel waren de rollen woensdag 24 april 2019 GO ATLETIEK Anneke de Booij. fotolucien roelandt PAARDENSPORT DUIVENSPORT 5 Bij de Stelle- plas in Hein- kenszand is zondag de vijfde wedstrijd in het zwem- loopcircuit. Om 10.00 uur is de start van het hoofdnummer: 1000 meter zwemmen en 10 kilometer hardlopen. Na Heinkens- zand volgt op 11 mei alleen nog een wed strijd in Hulst. Vanaf morgen wordt er in Ar- nemuiden ge speeld om de ABM ICT Cup. Dit is een toer nooi waaraan zestig tafelten nissers uit het zuidwesten van Nederland meedoen. De winnaar van de afgelopen twee edities, Emiel de Rijke van TTC Middel burg, is er ook weer bij. De eerste voor ronde is mor gen vanaf 19.30 uur aan de Koren bloemlaan. De finaledag is op zaterdag 8 juni. Tijdens aanval was Job de Feijter Berg en Terblijt - Marco Minnaard PZC-sportverslaggever Rudy Boogert bespreekt in de PZC Voetbal Vodcast met presentator Juriën Dam de bekerfinale van Groene Ster Vlissingen en andere onder werpen. Zie www.pzc.nl Het gaat dit seizoen crescendo bij MLTC. Zowel het zaterdag als het zondagteam presteert boven verwachting. Stijn Sprink- huizen (30) is op beide dagen een belangrijke steunpilaar voor de tennisclub uit Middelburg. Menno Kole Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42