LEZERS HELPEN LEZERS 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: vakantieganger Nico Huijssoon (70) uit Middelburg, die zijn medische verklaring vertaald kreeg. ,,Na een niet zo prettige rit in een eveneens niet zo comfortabele ambulance belandde ik in het Erasmus Ziekenhuis in Rotter dam. Daar werd door een neuro- chirurg een zogenaamd 'Halo frame' aangelegd. Na drie maan den en frequente controle mocht het frame eraf. Er was verbetering en aangroei zichtbaar. Ik moest daarna diverse keren op controle en uiteindelijk werd de frequentie van de bezoeken steeds minder", vertelt Huijssoon. Botgroei Totdat er afgelopen december bij een controle plots bleek dat de bo venste nekwervel een heel eind verschoven was. „Vreemd. Ik had daar zelf niets van gemerkt. Er werd botgroei geconstateerd. De artsen waren zeer verbaasd, maar ik kreeg toch groen licht om op va kantie te gaan. Vanwege de nog zwakke toestand van de nek kreeg ik wel een brief met aanwijzingen voor artsen en ziekenhuizen ter plekke mee. Voor het geval dat. Omdat wij niet zo'n hoge pet op hebben van de talenkennis van onze mede-Europeanen dachten wij er goed aan te doen om de brief, die in het Engels was opge steld door de artsen, ook naar het Italiaans te laten vertalen." Het op roepje in de krant deed wonderen. De vertaling kwam er. Een domi neesvrouw schoot te hulp. ,,We kunnen nu met een gerust hart vertrekken. Via België, Duitsland en Zwitserland gaat het naar Ge nua. Van daar nemen we de ferry naar Sicilië. Dat zijn de enige din gen die we hebben gereserveerd. Vanuit Palermo gaan we naar de laars van Italië en wordt het zwer ven naar het noorden. Slechts twee vastgestelde doelen: Napels en L'Aquila. De rest zien we wel. Niets moet, alles mag", zegt Nico. Zijn vrouw Janneke en hij zijn echte Zeeuwen. Respectievelijk geboren in Serooskerke en Bors- sele. Getrouwd in 1977, in Middel burg. Janneke werkte in haar jonge jaren in Vijvervreugd en later, na dat de kinderen het huis uit wa ren, bij MEE Zeeland. Nico begon in 1965 als leerling-kok te werken in Zierikzee en belandde via Wol- phaartsdijk ('t Veerhuis) en het Strandhotel in Vlissingen bij de Holland Amerika Lijn, waarvoor hij als kok bijna 3 jaar over de we reld zwierf. Drastisch veranderd Het paar werd ouders van 4 kinde ren. ,,Van twee hebben wij af scheid moeten nemen. Ons doch tertje overleed bij de geboorte. Een zoon is vorig jaar aan een heftige dubbele longontsteking overle den. Hierdoor is ons leven dras tisch veranderd. We willen daarom nu een wat langere tijd op vakantie." woensdag 24 april 2019 Nico Huijssoon treft voorbereidingen voor de vakantie naar Italië. foto s dirkjan gjeltema Met gerust hart op vakantie Gerrit van Loon In 2016 kwam Nico Huijssoon bij een ongelukkige val in de brandgang achter het huis ver keerd terecht. Hij brak zijn nek. Het oproepje: Wie kan en wil een korte medische verkla ring voor mij vanuit het En gels in het Italiaans overzet ten? Ik heb die nodig voor mijn geplande vakantie. Hartelijk bedankt. Nico Huijssoon, nicohuijssoon@outlook.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41