II Ondanks mooie weer geen strandbewaking 'We hadden het ontzettend leuk met elkaar bij de A&P' 7 GITAARLES VOOR KINDEREN Evi Reiter (8) uit Vlissingen wil net zo goed gitaar leren spelen als tante Digna. Ze volgt les via het project Eddy's Kids. Sinds Kunst Educatie Walcheren substantiële subsidie krijgt van het Oranje Fonds voor Eddy's Kids melden zich heel wat meer basis scholieren aan voor het volgen van elektrische-gitaarlessen. Ook dit jaar nemen een kleine zeventig leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 van acht basisscholen deel aan de lessencyclus. Onder die gi taarvirtuozen in spe opvallend veel meisjes, constateerde Lon- neke de Klerk van Kunst Educatie Walcheren. ,,De gitaar is toch vaak het instrument dat jongens trekt, die stoer wijdbeens op een po dium willen staan. Maar ruim de helft van Eddy's Kids van dit jaar is meisje. Heel leuk." EddyChristiani Eddy's Kids refereert aan Eddy Christiani, in het verleden naam gever van een felbegeerde prijs voor gitaristen. Christiani's 'kin deren' moeten er voor zorgen dat de man die de elektrische gitaar in Nederland bekendheid gaf navol gers blijft vinden. Dat die navol gers niet per se man hoeven te zijn was van meet af aan duidelijk. Voor Evi Reiter, die in groep 5 van de Theo Thijssenschool in Vlissin- gen zit, is het ook geen vraag of gi taarspelen iets voor meisjes is. Het lijkt haar 'gewoon mooi om liedjes te kunnen spelen'. ,,Bij mijn oma staat een gitaar en daar wilde ik al tijd al op spelen.'' Evi wachtte dan ook niet af of vriendinnetjes of vriendjes ook gi taarles wilden hebben. Zodra in de klas informatie werd gegeven over de lessen bij Eddy's Kids liet ze en thousiast weten belangstelling te hebben. Hoe gaaf zou het niet zijn om een poos een gitaar en een ver sterker te kunnen lenen om er op te leren spelen? Een aantal maan den verder is Evi nog steeds en thousiast. Dus was ze dinsdag na Pasen ook in De Spot waar hoofd techniek Martijn Everts in twee sessies zeventien kinderen ver trouwd maakte met het podium, het licht en het geluid in het Mid- Bij mijn oma staat een gitaar en daar wilde ik altijd al op leren spelen delburgse muziektheater. Het verschil tussen jongens, die 's morgens in De Spot wel in de meerderheid waren, en meisjes viel Lonneke de Klerk opnieuw op. ,,De aandachtsspanne van de jon gens is een stuk korter. Ze willen direct aan de knoppen draaien om te zien waar en hoe het podium wordt verlicht en om te horen hoe hard het geluid kan. De meisjes luisteren ingespannen naar de uit leg." Technicus Everts kan niet an ders dan haar woorden bevestigen, terwijl hij naar het mengpaneel rent om het geluidsvolume terug te draaien. Het is de bedoeling dat Eddy's Kids zoveel basisvaardig heden aanleren dat ze op 2 en 3 juli kunnen meespelen tijdens concer ten. Muzikanten van de Ichtus- en de Theo Thijssenschool (Vlissin gen), Tweemaster Kameleon (Sou burg) en De Sprong (Koudekerke) spelen dinsdag 2 juli De Piek plat. Gitaristen van de Franciscus- school, de Wilgenhof en Het Ta lent (Middelburg) en Palmenhof (Sint Laurens) doen een dag later hetzelfde in De Spot. Voor het zo ver is, oefenen de jonge gitaarspe lers het samen met anderen spelen onder meer tijdens een Popaanzee Kickstart in De Spot (met hulp van de oude 'backline' van Bl0f) en tijdens workshops van Podium-Z in Domburg. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Damesmode 4 NIEUWE COLLECTIE Scheldestraat 54 Vlissingen 0118-417423 www.shop54.nl VLISSINGEN De blauwe kruideniersjas met de rode kraag zorgde vorig jaar bij Marjo Walhout voor de nodige reacties. Zij liep tussen 1994 en 2002 namelijk ook in zo'n jas toen ze bij de A&P-super- markt aan de Hermesweg in Vlissingen als cassiëre werkte. Ze zag die jas terug op festival Onderstroom in Vlissingen toen iemand haar in die outfit passeerde. Direct kwamen al lerlei herinneringen boven. ,,Goede herinneringen", aldus de Vlissingse. Zulke goede dat ze besloot om samen met oud collega Ellen le Clerc uit Oost- Souburg een reünie te organi seren voor het personeel dat destijds bij A&P-Vlissingen werkte. ,,Dat waren er meer dan honderd. Zeker als je ook de vakkenvullers meetelt." Beide vrouwen zitten vol van die periode toen ze aan de Hermesweg werkten. Zij maakten de komst van de lo pende band mee en de intro ductie van de euro. ,,Maar het was vooral heel gezellig. We werkten hard maar hadden het ook goed met elkaar." De reü nie vindt zaterdag 18 mei plaats in Vlissingen. Opgeven: reunie-aenp @zeelandnet.nl. VLISSINGEN Een 'bezorgde bad gast' verbaasde zich er over dat er geen strandwachten waren op het Vlissingse Badstrand tijdens de mooie paasdagen. De Stichting Strandexploitatie Veere bewaakt het Vlissingse strand, net als dat van Veere, echter pas vanaf woensdag 1 mei zoals onlangs contractueel is vastgelegd. Brabander Juan Defesche woont de helft van het jaar in Vlis- singen. Toen hij zaterdag, 'een prachtige zomerse dag', zag dat de strandbewakingspost niet was bemand, verraste hem dat. ,,En met mij velen.'' Maar toen om streeks kwart voor drie een schip zo dicht langs de kust voer dat handdoeken, zwemspullen en persoonlijke bescheiden in de gol ven belandden, wilde hij toch aan de bel trekken. ,,In voorgaande ja ren was de strandbewaking ook buiten het vakantieseizoen al pa raat. Bij mooi weer moet het strand veilig blijven." Waarschuwing Een woordvoerster van de ge meente wijst er op dat de strand- bewakers vanaf 1 mei actief zijn. ,,Op diverse landelijke radiozen ders waren dit weekeinde waar schuwingen te horen dat badgas ten zelf extra goed moesten uitkij ken op de stranden, omdat de stranden nog niet bewaakt zijn." woensdag 24 april 2019 Wie wordt de nieuwe Eddy Christiani? René Hoonhorst Middelburg Hoofdtechnicus Martijn Everts leert Evi Reiter een paar gitaargrepen op het podium van De Spot in Middelburg. foto dirkjan gjeltema -Evi Reiter (8 jaar) m sh( m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39