Zonnebrand Angst heerst in weeshuizen in Sri Lanka L> Saharazand boven Zeeland 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Koningsdag is het hoogtepunt van het jaar Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters LAN6E FILES MAAR BE KEUKENHOF Aquaduct dicht na ongeval John Petrucci krijgt gitaarprijs MIDDELBURG Rondleidingen in de Oostkerk De stichting runt vier weeshuizen in Sri Lanka, waarvan twee in de buurt van de hoofdstad Colombo. De dagelijks leiding over de zeventig weeskinderen is in handen van de katholieke Sisters of Maria Immacu late. Inmiddels heeft terreurbewe ging Islamitische Staat (IS) de acht aanslagen opgeëist. Daarbij vielen zeker 321 doden en meer dan 500 ge wonden. Christelijke hulporganisa ties en kerken vrezen dat zij een mo gelijk doelwit vormen bij eventuele nieuwe aanslagen. Chaos De stichting krijgt veel vragen van bezorgde donateurs. ,,We hebben niet alle antwoorden. Het is chaos in Sri Lanka'', zegt penningmeester Theo Schouwenaar van de Stichting Netherlands Sri Lanka. ,,We probe ren uiteraard nauw contact te on derhouden met de katholieke non nen, maar appen en mailen gaat moeizaam. We hebben gelukkig net een bericht gekregen van moeder overste Amathe, die voor medische zorg in Italië verblijft. Ze meldt dat de huizen inmiddels onder politie bescherming staan. De kinderen blijven tot volgende week maandag De weeshuizen staan inmiddels onder politiebescherming binnen. Het onderwijs wordt pas daarna hervat." De weeshuizen zijn ook voorzien van beveiligingscamera's, waarop de politie meekijkt. De aanslagen hak ken er mentaal in bij de bestuursle den van de hulpstichting. Schouwe- naar logeerde twee jaar terug nog in het Kingsbury Hotel in Colombo, één van de hotels die op paaszondag door terroristen werden aangeval len. ,,Dan komt dit erg dichtbij." »P4 4 dagen 4*-Van der Valk nabij het gezellige Utrecht We zijn het snel eens. Droog, te droog. Mijn ge- spreksboer kijkt nog wel tevreden naar zijn wapperende wintertarwe. Die groeit sappig groen naar een gele zomer. Maar voor de rest? Alles wat de afgelo pen weken gezaaid en geplant is heeft water nodig. Bieten, aardap pelen - het is nog te vroeg om alarm te slaan. Maar een buitje of wat meer? Op erf en land wordt er hier en daar al een schietgebedje gedaan. wijk Klarenbeek en de Noordweg gevangen weidegebied van Het Zeeuwse Landschap beginnen de drinkpoelen droog te vallen. Fiet sers op het langs het natuurterrein slingerende Brigdamsepad happen hun eigen stof. De herinneringen aan de eindeloze zomer van 2018 zijn nog niet verdampt. Frankrijk, vertelden Bredase paas- kampeerders in Burgh-Haamstede gisteren in de krant. Wie wat wilde verkopen of verhuren, heeft er de afgelopen dagen garen bij ge sponnen daar aan de Zeeuwse kust. De vrijdag voor Pasen had ik het ongeluk me in West-Brabant te moeten vervoegen. Op de heen weg daar naartoe kon ik nog vro lijk zwaaien naar de volgepakte ontspanningszoekers die aanscho ven in de lange, lange rij richting Vlissingen. Later in de middag was ik bij Bergen op Zoom zelf het haasje en leek het asfalt van de A58 door de naderende hitte te plakke rig om vlot door te kunnen rijden. Op het strand hebben we ons af gelopen weekeinde niet gewaagd. We fietsten van Breskens richting Nieuwvliet over dijk en opgewaaid duin. Het was vloed, elk overge bleven stukje zand was in bezit genomen. Op de strandovergan- gen hing een wolk van zonne brand. Waaghalzen stonden tot hun navel in het Noordzeewater. spreksboer waarschuwt dat het niet verstandig is om nu te sproeien. Daar wordt de grond met de nog toenemende zonkracht kei- en keihard van. Kluiten van cement, je hebt ze voor je er erg in hebt. Waaghalzen stonden tot hun navel in het Noordzeewater WAAROM WIL JE EIGENLIJK NAAR C»E KEUKENHOF? IK OOK EENS BLIJ WIL 21JN ALS IK BEN AANGEKOMEN.' woensdag 24 april 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Discriminatie is niet uit te bannen 474 reacties MIDDELBURG Het Dampoort Aquaduct in Middelburg is gisteren enige tijd afgesloten in verband met een onge luk. Automobilisten moesten rekening hou den met vertraging. De N57 in de richting van Serooskerke was dicht. Een auto met aanhanger was geschaard bij het aquaduct. Er raakte nie mand gewond. BERGEN OP ZOOM De Amerikaanse gitarist John Petrucci van de symfonische rockband Dream Theater ontvangt dit jaar de Sena Perfor mers European Guitar Award (SEGA). Hij neemt de oeuvreprijs op 24 juni in ontvangst in Gebouw-T in Bergen op Zoom. De SEGA is voortgekomen uit de Eddy Christiani Award, die Poppunt Zee land in 2006 in het leven riep. De prijs werd jaarlijks in Vlissingen uitgereikt aan grootheden zoals Jan Ak kerman, Steve Lukather en Brian May. In 2013 nam Sena de prijs over. De Oostkerk in Middel burg is vanaf vandaag geopend voor bezichti ging en rondleidingen. De stichting die de kerk sinds kort exploiteert heeft daarvoor vijftig vrijwilligers aangetrok ken. De kerk is in de meivakantie (tot en met 4 mei) en van 5 juni tot en met 3 november ge opend van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. De rondleidingen zijn om 11.30, 13.15, 14.30 en 15.45 uur. Tijdens de Kunst- en Cultuurroute (eerste zondag van de maand) zijn deze om 14.30 uur en 15.45 uur. Angst heerst in de vier Sri Lan- kaanse weeshuizen van de Zeeuwse Stichting Netherlands Sri Lanka na de golf van aansla gen in het land. ,,De kinderen en het personeel zijn veilig, maar iedereen is doodsbang", zegt bestuurslid Elsbeth Sanderse. Inmiddels staan de weeshuizen onder politiebescherming. Frank Balkenende Goes - Theo Schouwenaar, Stichting Netherlands Sri Lanka VLISSINGEN Een wolk met Saharazand drijft sinds gisteren boven Zeeland. Dat kan bij zonsopkomst en -ondergang voor extra rode kleuren zorgen, zegt Yannick Damen, meteoroloog bij Weeronline. De wolk met fijne stofdeeltjes komt vanuit Noord-Afrika naar Nederland. ,,In Zeeland zal de concentratie zand het hoogste zijn van Nederland, waardoor de lucht veel roder kleurt dan normaal", zegt Damen. Gis teravond was de gloed nog niet zichtbaar, maar dat kon de pret aan de Vlissingse kust niet drukken Vandaag worden een aantal regen en onweersbuien voorspeld. Daarbij kan Saharazand naar beneden komen met vieze auto's en tuinmeubelen tot gevolg. foto dirkjan gjeltema Van der Valk Hotel De Bilt - Utrecht V 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 3 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 45,00 p.p. V Gebruik verwarmde binnenzwembad Op Zoover beoordeeld met een 8,0! Tip: bezoek Paleis Soestdijk Ml r Al hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 In het tussen de Middelburgse Beter dan kamperen in Zuid- De zomer lijkt geland. Mijn ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2