'Er is meer in het leven dan *H.J 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Geulle Berry Visser 5 gram cocaïne Expositie Artiestenprater Daar zaten ze maandagavond: Meneer Be- rendsen, mevrouw Berendsen (geen fami lie) en mevrouw Van Doorn, drie sterren uit Kleuters tegen Kwalen, te stralen aan tafel bij M. Het is nogal een overgang, van een zorghotel in het Gelderse Zelhem naar een tv-studio in Amster dam. Maar de drie hoogbejaarden leken niet het kleinste beetje onder de indruk van alle heisa om hen heen. En zenuwachtig oogden ze al helemaal niet. Het zal een van de weinige positieve kanten zijn van ouder worden. Je schuifelt dan wel achter een rollator en hebt een gehoorapparaat nodig, maar je laat je tenminste de kop niet snel meer gek maken. Dus ook niet van de berg ansichtkaarten en brie ven die zij krijgen in het zorghotel sinds de serie bij MAX te zien is, en dan vooral meneer Berend sen. Het is hem van harte gegund door de rest van de bewoners. Hij is er ook niet van naast zijn schoenen gaan lopen. ,,Het is een teken dat we het goed gedaan hebben.'' Het was een stroef gesprek, mede door de hard horendheid en mompelende manier van praten van sommige Kleuters tegen Kwalen-sterren. Maar de vertederingsfactor was hoog, en bovendien was de oproep van de manager van het Zelhemse zorg hotel wél luid en duidelijk te horen. Dit 'experi ment' zou gemeengoed moeten worden in elk be jaardenhuis. De bewoners bloeien merkbaar op van de regelmatige bezoekjes, knuffels en klets praatjes van een stel vrolijke kleuters, zowel fysiek als psychisch. woensdag 24 april 2019 Eerste klus Schuurman bij RTL Spijkerman werkt aan comedy MOJO CONCERTS EXPOSITIE Quote van de dag Ik zal dit kampioenschap in elk geval nooit vergeten Niet alleen de ouderen, maar ook wij kijkers knappen enorm op van die hartverwarmende momenten. Ik merk het aan mezelf, las het af aan die enorme stapel post op tafel bij M. Op het door gaans verzuurde Twitter komen tijdens de uitzen ding louter hartjes en positieve reacties langs. Als een stel kleuters en bejaarden zelfs ons nationale riool kunnen omtoveren tot een warm bad, dan is er écht iets bijzonders aan de hand dat we op alle mogelijke manieren moeten koesteren. Het lijkt me een topidee, dat nauwelijks iets hoeft te kosten. Elk tehuis heeft toch wel een ba sisschool of kinderdagverblijf in de buurt? Maar ik zou daar graag iets aan toevoegen: kunnen we dan ook op tv elke dag een portie Kleuters tegen Kwalen krijgen? Tien minuten is genoeg. Gewoon even zo'n gesprekje tussen twee piepjonge en twee stokoude vriendinnen over verliefdheid. Een camerashot van een gelukzalige gezicht na een knuffel. Zo'n ontroerende vraag van 4-jarige Fenna als 'heb jij al tandjes eruit?' aan meneer Berendsen boven een taartje. Leon Ramakers (71) is medeoprichter van concertorganisator Mojo. In Delft is er een expositie over zijn levenswerk. Wie is die die de Rolling Stones bellen als ze naar Nederland willen komen? Hij geeft zelf de antwoorden aan de hand van steekwoorden. Stefan Raatgever ,,In Zuid-Limburg. Ik kom uit een echt middenstandsgezin. Mijn moe der runde de dorpswinkel, mijn va der had een confectieatelier. In de schuur achter in de tuin zaten zo'n 25 meiden broeken te naaien. ,,Pas toen ik de radio ontdekte, kwam er muziek in huis. De amuzi- kaliteit van mijn vader werd alleen door die van mijn moeder overtrof fen. Ze zongen weleens in de kerk, maar altijd op een en dezelfde toon hoogte. De radio moest van hen zo zacht mogelijk. Met mijn oor tegen de speaker luisterde ik naar de Beat les en de Stones. Mijn moeder vond het herrie en zei altijd: 'Klinkt alle maal hetzelfde.' De grootst mogelijk onzin natuurlijk. Maar ja, als ik nu Tiësto en Armin van Buuren hoor... de geschiedenis herhaalt zich.'' Geloof ,,Bij ons in het dorp was geloof geen onderwerp van gesprek. Iedereen was katholiek. Dat was een gegeven. ,,Toen ik ging studeren, raakte ik het geloof vrij snel kwijt. In mijn studentenflat wilde een verdiepings- genoot er met me over discussiëren. Na zes dagen tot diep in de nacht praten, waren die achttien jaar katholieke opvoeding met wortel en tak uitgeroeid. Het enige wat geloof is, is dat je gelooft in iets wat je niet kunt zien. Bewijzen zijn er nergens. ,,Mijn moeder, ze is bijna 99, wil dat natuurlijk liever niet horen. Maar ik heb haar gezegd: 'Dat ik van mijn geloof ben gevallen, betekent niet dat ik niet meer leef op een manier die je christelijk zou kunnen noe men: gewoon zorgen dat je geen egoïst bent en af en toe omkijken naar een ander.''' ,,Met hem heb ik Mojo opgezet. Berry organiseerde al concerten. Ik kende zijn naam van de aanplakbil jetten in de stad. In een steegje in Delft verkocht hij de tickets. Ik kwam langs voor een kaartje voor Led Zeppelin, het moet 1969 zijn ge weest. Op een koud zolderkamertje ontvouwde hij zijn plannen voor een festival. The Byrds, Pink Floyd, Can ned Heat wilde hij boeken. Alleen had hij nog geen locatie en ook geen geld. Hij beloofde me 5000 gulden als ik een van beide zou regelen. ,,Mede dankzij de door mij bij het ministerie van Cultuur losgepeu terde subsidie kwam het Holland Popfestival in Kralingen er. Ik viel volledig voor de sensatie van de live rock-'n-roll en voor het besef dat je iets kunt organiseren dat voor dui zenden mensen een van de hoogte punten in hun leven is. Alleen, het festival leverde groot verlies op. ,,Toch gingen we door. Ik werd Berry's assistent en later gelijkwaar dig partner. In 1993 werd het bedrijf hem te groot, hij wilde stoppen. Dat nam ik hem eerst kwalijk. 'Mojo, dat is jij en ik', hield ik hem voor. Maar het ging niet meer. 'Je moet me uit kopen', zei hij. Hij vroeg precies wat ik na 22 jaar Mojo op mijn spaarreke ning had staan. Toen heb ik geslikt en gezegd: 'Ik wil met jou nooit van mijn leven ruzie. Het staat morgen op je rekening.''' ,,Dat zijn foutjes die je in het begin maakt. Een internationale zanger moest en zou voor zijn show 5 gram hebben. Na veel zoeken vond ik uit waar je dat spul kon kopen. 1000 gul den kostte het. Het zakje heb ik zelf aan de artiest overhandigd. Hij snuf felde eraan en zei: 'No good.' Zat ik daar met 1000 gulden aan cocaïne. Ik weet niet waar het is gebleven. Niet in mijn neus in elk geval, want ik heb het in mijn leven nooit gebruikt. Ik dacht wel: dit doen we nooit meer. We zijn geen drugsdealers.'' ,,Gek idee dat de Mojogeschiedenis nu al een halve eeuw beslaat. Ik kijk zelf veel liever vooruit, maar kreeg een warm gevoel toen ik door de ex positie in Prinsenhof in Delft liep. In de tuin heeft Berry een kunstwerk gemaakt, een soort begraafplaats voor alle in die jaren overleden popster ren. Jimi Hendrix staat er ook bij. Wij hadden in 1970 een concert in De Doelen in Rotterdam gepland. Zijn bassist werd ziek, dus hij zegde af. Een week later was Hendrix dood.'' ,,Dat ben ik dus niet. Waarom zou ik willen proberen vriendjes te worden met de artiest die komt optreden? Vanaf het begin heb ik gedacht: we doen het samen. Ik vervul mijn taak, jij de jouwe. Toen Madonna of Michael Jackson voor het eerst kwam, voelde ik Kleuters TELEVISIE Katja Schuur man maakt met Tijl Beckand de reportageserie Gemaakt in Ne derland. Het is de eerste klus van de 44-jarige presentatrice op RTL 4. Ze kwam vorig jaar over van KRO- NCRV. De serie begint 13 mei. Jm TELEVISIE Jack Spijker man (70) werkt met een aantal anderen aan een nieuwe co medyserie over oude cabare tiers in een hos pice. De voor malige radio- en tv-presentator zegt dat in een podcast van Omroep MAX. GO rock 9 Tv-maker Erik Dijkstra is voor werk in het door aanslagen getroffen Sri Lanka. Toch keek hij ook naar 'zijn' FC Twente, dat promoveert naar de eredivisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28