3 Pi V H ManCity zonder De Bruyne Fans van koploper vallen voor één avond van hun geloof i.M# 25 Liverpool volgt vanavond de Manchester derby met extra interesse. Bij een zege van aartsrivaal United op City komt de eerste landstitel sinds 1990 weer een stap dichterbij. O'Sullivan eruit tegen amateur Li Jie door naar tweede ronde Kroaat Coric tegen Haase Honden van supporters van koplo per Liverpool krijgen vanavond rond klokslag acht uur Engelse tijd waarschijnlijk de tijd van hun le ven. Uit principe weigeren veel van hun bazen naar wedstrijden van Manchester United te kijken. Dat de aartsrivaal bij winst van de stadsderby tegen Manchester City de ploeg van trainer Jürgen Klopp mogelijk aan de eerste landstitel sinds 1990 helpt, zorgt voor een cu rieuze sfeer onder de aanhang. Liverpool-middenvelder James Milner beschreef de gevoelens rond Anfield scherp. Geheel tegen zijn natuur in zal hij duimen voor The Red Devils, maar de televisie blijft uit. Voor de Engelsman was dit geen cliché. Hijkomt uit Leeds, speelde voor Manchester City en beleeft in de nazomer van zijn loopbaan bij Liverpool een tweede jeugd. Alle drie de clubs hebben één ding gemeen: een chronische af keer van Manchester United. Fans van Liverpool zijn niet de enigen die voor één keer, zij het on der protest, van hun geloof afvallen. Een groot deel van de achterban van Manchester United hoopt op een nederlaag tegen Manchester City. The Citizens gelden voor hen als een lastig broertje met een grote mond. Mocht het team van de Ca talaanse coach Pep Guardiola het kampioenschap in de Premier League prolongeren, dan zal de eu- BLESSURE forie in hun ogen daarover snel weer uitdoven. Sentimenten Scousers laten zich, zo vrezen ze, niet zo snel het zwijgen opleggen. Alleen de gedachte aan een feest van de rivaal dat maandenlang aan houdt, maakt hen onpasselijk. Om die reden zullen weinigen van de kaart raken als Manchester United verliest. Daarbij kan hun elftal haast niet dieper zakken. Door een ne derlaag tegen Everton (4-0) van af gelopen weekeinde wordt de vierde plaats, goed voor plaatsing voor de Champions League van volgend seizoen, nog een hels kwarwei. Guardiola liet merken niet onder de indruk te zijn van de sentimen- ten op de achtergrond. Evenmin maakte hij zich zorgen over de kwakkelende tegenstander. ,,Old Trafford boezemt geen angst meer in, al zullen we op ons best moeten spelen", gaf hij aan. Daarmee re ageerde hij impliciet op de interne spanningen bij Manchester United. Coach Ole Gunnar Solskjaer eist na een reeks wanvertoningen een re actie van zijn selectie. De Noor begon wervelend aan zijn klus als opvolger van de ontsla gen José Mourinho. Van zijn eerste zeventien duels in de dug-out ver loor hij alleen thuis van Paris Saint- Germain in de Champions League. Daarna kwam de klad erin. Dra gende spelers als Paul Pogba en Anthony Martial vielen terug in oude fouten. Solskjaer, gesteund door de directie, verklaarde de kleedkamer de oorlog. Wie geen hart voor de club toont, kan in de zomer op zoek naar een andere werkgever. Supporters van Liverpool ver kneukelen zich normaliter over de perikelen op Old Trafford. Van avond zal dit voor het eerst in hun leven anders zijn. Bij een nederlaag van City slaat Liverpool drie speelronden voor het einde van de competitie een gat van twee punten. In dat geval zal het uitlaten van de hond eindigen in een pub. PREMIER LEAGUE Stand aan kop Programma UITSLAGEN woensdag 24 april 2019 GO Liverpool juicht voor aartsrivaal Geert Langendorf Manchester MANCHESTER Manches ter City moet het van avond tegen Manchester United doen zonder Kevin De Bruyne (foto). De Belgi sche middenvelder raakte za terdag geblesseerd aan zijn knie in het thuisduel met Tottenham Hotspur (1-0). ,,We gaan de ko mende dagen kijken hoe het her- stel verloopt, maar mor gen komt te vroeg", zei trainer Pep Guardiola. De 27-jarige Belg sukkelt dit seizoen met zijn fysiek. Hij had eerder last van zijn hamstrings en twee knieblessu res. De coach sluit niet uit dat hij dit seizoen geen beroep meer kan doen op De Bruyne. James Milner in duel met Paul Pogba op Old Trafford in februari (0-0). Milner heeft een hekel aan United, maar hoopt vanavond toch dat zij winnen van City. foto bsr/soccrates TITELSTRIJD 1Liverpool 35-88 (79-20) 2. Manchester City 34-86 (87-22) 3. Tottenham Hotspur 34-67 (64-35) 4. Chelsea 35-67 (59-38) 5. Arsenal 34-66 (68-43) 6. Manchester United 34-64 (63-48) 7. Everton 35-49 (50-44) Plek 1 -4: plaatsing CL Manchester City Vanavond, 21.00 uur: United (uit) Zondag Burnley (uit) 6 mei Leiceister City (thuis) 12 mei Brighton Hove (uit) Liverpool Vrijdag Huddersfield Town (thuis) 4 mei Newcastle United (uit) 12 mei Wolverhampton W. (thuis) SNOOKER Amateur James Cahill heeft bij het WK in Sheffield voor een dave rende verrassing gezorgd. De 23-jarige debutant schakelde in de eerste ronde vijfvoudig kampioen Ronnie O'Sullivan uit. Cahill versloeg de onherkenbare nummer één van de wereld met 10-8. Cahill komt nog niet voor op de wereld ranglijst. Hij doet als eerste amateur mee aan het WK. TAFELTENNIS Li Jie (foto) heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van het WK tafelten nis in Hongarije. De Neder landse, nummer 27 van de wereld, stond tegen Berna- dett Balint geen game af. Ook Britt Eerland en Kim Vermaas wonnen hun par tijen. Ewout Oostwouder verloor in de eerste ronde bij de mannen. TENNIS Robin Haase heeft de tweede ronde bereikt op het ATP-toernooi van Boedapest. De nummer 64 van de wereld was in drie sets de meerdere van de Italiaan Thomas Fabbiano, die 27 plekken lager staat: 6-7 (4) 6-3 6-2. In de vol gende ronde ontmoet Haase de als tweede ge plaatste Kroaat Borna Coric. TENNIS Istanboel (Tur). Vrouwen, eerste ronde: Rybakina (Kaz) - Siniakova (Tsj/7) 3-6 6-2 6-4, Cirstea (Roe) - Bara (Roe) 2-6 6-0 6-0, Arruabar- rena (Spa) - Suarez (Spa/1) 6-4 7-5, Babos (Hon) - Jorovic (Ser) 6 4 6-4, Buzarnescu (Roe/2) - Glushko (Isr) 6-4 6-4, Strycova (Tsj) - Kuzmova (Slw/9) 5-7 7-5 6-4. Boedapest (Hon). Mannen, eerste ronde: Millman (Aus/6) - Kecman- ovic (Ser) 6-1 6-2, Gojowczyk (Dui) - Harris (ZAf) 7-5 6-4, Balazs (Hon) - Hurkacz (Pol) 6-3 6-4, Herbert (Fra) - Gerasimov (WRu) 6-3 6-2. Barcelona (Spa). Mannen, eerste ronde: Garin (Chl) - Klizan (Slw) 7-5 6-4, Ramos (Spa) - Norrie (Gbr) 6 2 6-2, Jaziri (Tun) - Andreozzi (Arg) 6-7(3) 6-4 6-2, Ferrer (Spa) - M. Zverev (Dui) 6-3 6-1, Kuhn (Spa) - Delbonis (Arg) 7-6(3) 4-6 6-2. Tweede ronde: Nishikori (Jap/4) - Fritz (VS) 7-5 6-2, Jarry (Chi) - A. Zverev (Dui,2) 3-6, 7-5, 7-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25